השבוע נציין את יום הזיכרון לחללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה, ומיד לאחר מכן במעבר חד את יום העצמאות

יום הזכרון ויום העצמאות

דברים מהלב

שלום ילדים,

השבוע נציין את יום הזיכרון לחללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה.

יום זה הוא עצוב עבור כולנו ובעיקר אצל משפחות החללים וכולנו נעמוד דום ונתייחד עם זכרם. גם אצלי במשפחה זוכרים וכואבים את נפילתו של בן דודתי רס"ן שאולי זהבי שנפל לפני28 שנים בלבנון.

אחרי יום הזכרון במעבר חד אנו עוברים לחגיגות יום העצמאות ה 64 למדינת ישראל. יום העצמאות הוא יום חג כייפי מצד אחד הולכים עם החברים לבמות הבידור שמתקיימות בכל עיר רואים הופעות אוכלים כל מני דברים טעימים ומצד שני למחרת כמעט כל משפחה מכינה "מנגל" והרבה בשר נשרף.

אני את ערב יום העצמאות הולך לבלות בחולון עיר הילדים שם אני מנחה ומופיע על הבמה המרכזית של הילדים ברחבת המדיאטק ביחד עם להקות מקומיות וגרי המבורגרי מערוץ הילדים הראל מויאל ואלפי ילדים, ואני בטוח שיהיה כייף.

למחרת כמובן שאני עושה מנגל עם משפחתי האהובה בחצר היפה והמטופחת בבית הורי.

ביום העצמאות יש גם סכנות שלהרבה ילדים נראות "בצחוק" אבל זה מאוד מסוכן ואני מתכוון לספרי שלג שמוכרים לכם ואתם מתיזים את זה על הילדים ועל המכוניות שעוברות. על מכונית זה מסוכן כי הנהג לא יראה את הדרך וזה יכול לגרום לתאונה ולהתיז ספרי שלג על ילדים זה מאוד מסוכן כי זה יכול להיכנס לעיניים ולגרום לכוויות ואפילו לאיבוד ראייה וכמובן נפצים זה אסור על פי חוק וגם מסוכן בפני עצמו.

לצערי הרב אני פוגש את אותם ילדים שלא נזהרים ולא שומרים על עצמם בבית חולים שניידר בפ"ת שם אני משמש כליצן רפואי ומטפל בילדים אחרי פציעות וחבלות. אז בואו נהנה מהחג ביחד עם המדינה ונחגוג לה 64 שנים עם תקווה לעוד שנים רבות וטובות יותר מהקודמות.

חג שמח,

מאיציק הליצן

 

פינת המעשה הטוב

השבוע אספר לכם על מירב גינדי שגרה בתל אביב ולומדת בכיתה ו‘ וחברתה הטובה ספיר.

ספיר עברה תאונה במהלך חג הפסח והיא נמצאת בבית עם גבס ברגל וביד. מירב חברתה דואגת שכל יום יבואו חברים לבקר אותה בבית ולשחק איתה ולהביא לה שיעורים.

זה מראה על חברות אמיתית לצד מעשה טוב וכל הכבוד למירב וכל החברים תמשיכו כך ותשמרו אחד על השני!

 

פינת המכתבים

שאלה: לאיציק הליצן שלום, קוראים לי אביחי ואני ילד דתי וגר ברמת גן. לפני חודש חגגתי בר מצווה. אני אוהב לקרוא את המדור שלך אבל מצטער שאת תוכנית הרדיו שלך אני לא יכול לשמוע כי היא משודרת בשבת בזמן שאני הולך לבית הכנסת. שמעתי מחברים שלי שאתה מדבר על דברים מעניינים ואתה מעלה ילדים לשידור ואפילו אפשר לזכות בפרסים יפים אולי תעבור ליום חול כדי שילדים דתיים כמוני יוכלו גם ליהנות ממך עוד יותר? ועוד שאלה, איך אני יכול לשמוע הקלטות של התוכנית שלך?

תשובה: לאביחי החמוד, תודה על המכתב המרגש. התוכנית שלי שנקראת "בייבי סיטר" כשמה כן היא, לעשות שעה של נחת להורים בשבת בבוקר שיוכלו לנוח עוד שעה והילדים מקשיבים ומשתתפים בתוכנית שמשודרת כבר 14 וחצי שנים היא משודרת בשבת בבוקר כי במהלך השבוע לוח השידורים מלא ורדיו ללא הפסקה זאת תחנת הרדיו היחידה שנותנת כיום במה לילדים. את התוכנית שלי אתה יכול לשמוע בשידורים חוזרים 24 שעות באתר האינטרנט של הרדיו בדף התוכנית "בייביסיטר" ובארכיון של התוכנית את כל התוכניות ששודרו עד היום בכתובת WWW.103.FM . תיהנה...

 

ההמלצה השבועית

השבוע אמליץ לכם על הספר "ינוקא באי הנשרים" שכתב דב אלבוים עם איורים של ליאורה גרוסמן בהוצאת עם עובד.

ינוקא באי הנשרים תחילתו כאגדה, המשכו כחלום וסופו כסיפור.

ראשיתו במעשייה מעשה בשבעה קבצנים שכתב רבי נחמן מברסלב וסיפר לי אבא שלי כשהייתי ילד.

לאחר שנים רבות מאוד, כאשר סיפרתי אותו לבתי גפן, הוא התגבש לסיפור החדש המובא כאן לפניכם.

זהו סיפור על היכולת שלנו לזכור את מה שהיה לנו עוד לפני שהיו לנו מילים - מראות, ריחות, צלילים ותחושות; סיפור על הנשר ינוקא, שהיה הקטן ביותר והחכם ביותר בכל הממלכה; סיפור על מה שהיה פעם ויכול לקרות גם בעתיד...

מומלץ בחום, איציק הליצן

 

הבדיחה השבועית

אמא של יותם הייתה בהריון ועמדה ללדת.

דודה שאלה אותו: "מה אתה רוצה, אח או אחות?"

יותם ענה: "עדיף אח, כי אחות עושה זריקות...!"


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!