ילדים יקרים, אני מבקש מכם מכל הלב, תחזירו בבקשה את עגלות הסופר שלקחתם בהשאלה לאסוף קרשים למדורה...

לג בעומר

דברים מהלב

שלום ילדים,

בזמן שהעיתון יגיע לתיבות הדואר שלכם נהיה כולנו בעיצומן של חגיגות ל"ג בעומר.

אנו סופרים שבעה שבועות מחג הפסח עד חג שבועות. כתוב בספר ויקרא פרק כ"ג פסוק ט"ו: "וספרתם לכם ממחרת השבת, מיום הבאתכם את עומר התנופה שבע שבתות תמימות תהיינה" ולכן ספירת העומר מסתיימת בחג השבועות הוא חג מתן תורה שבו קיבלו בני ישראל את התורה. בתקופה זו נפטרו תלמידיו של רבי עקיבא ולכן הימים האלה עצובים. היום ה33 הוא ל"ג בעומר שבו נפטר רבי שמעון בר יוחאי מחבר ספר הזוהר אשר הסתתר במערה ולמד תורה.

אז אכן החג היפה הזה מגיע ואני מבקש מכם הילדים שוב תחזירו בבקשה את עגלות הסופר שלקחתם בהשאלה לאסוף קרשים למדורה. עגלות אלו מאוד יקרות ויש בעלי מכולות שמפסידים הרבה כסף בתקופה זו של השנה ואנשים שבאים לקנות מרגישים בחוסר של עגלות. אז אם אתם רואים עגלה כזו ברחוב וגם אם לא אתם לקחתם תעשו מעשה טוב ותחזירו אתה לבעליה.

בשבוע שעבר יצאתי לחופשה ולפעמים זה טוב ומרענן לקחת פסק זמן מהכל ולמלא מחדש את המצברים שלנו. לכם הילדים יש חופשות מתוכננות כל השנה ולנו האמנים זו תקופת עבודה...

בעוד כחודש וחצי תסתיים שנת הלימודים וזה בדיוק הזמן לתת פוש אחרון ולשפר ציונים. תשקיעו יותר בלימודים ובמבחנים ובהתנהגות ותסיימו את שנת הלימודים כמו שצריך.

זהו גם הזמן שבכל הארץ כבר מתחילים להתכונן לקייטנות כדי שיהיה לכם קיץ נפלא, אז אני מאחל לכולנו שבוע טוב ומלא שמחה ואהבה ללא אלימות ועם חדשות טובות.

המדור הזה מיועד לכם ואתם מוזמנים לשלוח שאלות ובקשות דרך עמוד הצור קשר באתר.

בברכה,

איציק הליצן

 

פינת המעשה הטוב

השבוע אספר לכם על מירב נועם וליאור שגרים בתל אביב.

הם מצאו בכניסה לבית שלהם כלב שכנראה איבד את הבעלים שלו. הם ראו כי יש לכלב רצועה על הצוואר ולכן ידעו שזה כלב שהלך לאיבוד ולקחו אותו לאגודת צער בעלי חיים ברחוב הרצל בתל אביב ושם בעזרת שבב המחשב שמותקן ברצועה נמצאו הבעלים שלו והכלב הוחזר לביתו. באגודת צער בעלי חיים יש המון כלבים וחתולים שמחפשים בית חם לאימוץ, אז אם אתה אוהבים חיות וההורים מסכימים, שווה לבקר שם ולמצוא כלב חמוד לקחת הביתה.

 

ההמלצה השבועית

השבוע אמליץ לכם על מארז ייחודי ביוזמת ובהפקת השירות הבולאי של דואר ישראל!

בולים יכולים להוות שגרירים חינוכיים שמשמשים גם למשלוח מכתבים, לכן אני חושב שזהו מארז חינוכי וחוויתי, המעניק ערכי תרבות וקריאה ומשלב קלאסיקות ספרותיות מוכרות ואהובות עם פעילויות העשרה מהנות לשעות הפנאי.

המארז מבוסס על הספרים שכולנו אוהבים, ומכיל תקליטורDVD  הכולל 5 סרטי וידיאו שהופקו על פי 5 מספרי הילדים ידועים: "תירס חם", "בוא אלי פרפר נחמד ושירים נוספים", "מעשה בחמישה בלונים", "כספיון", "איתמר מטייל על קירות", תקליטור שמע הכולל מבחר שירים וסיפורים המבוססים על הספרים האהובים: "המפוזר מכפר אז"ר", "תירס חם", "בוא אלי פרפר נחמד ושירים נוספים", "מעשה בחמישה בלונים", "כספיון", "איתמר מטייל על קירות", "האריה שאהב תות", חוברת פעילות מהנה ומעשירה וגיליון בולים חגיגי הכולל את 8 ספרי הילדים האהובים.

מומלץ בחום, איציק הליצן

 

פינת המכתבים

שאלה: לאיציק הליצן שלום, קוראים לי נועם ואני לומד בכיתה ו‘. אני אוהב לקרוא את המדור שלך ורציתי לשאול אותך איך אני יכול לדעת מה אני אעשה כשאהיה גדול זאת שאלה שמאוד מסקרנת אותי בגלל שאני לא טוב בחשבון ובאנגלית ואני לא אוהב ללמוד. אמא שלי אומרת לי כל הזמן שלא יצא ממני כלום אם אני לא אלמד וזה מאוד מעליב ופוגע. מה אתה חושב? תענה לי דחוף, נועם.

תשובה: לנועם החמוד, אמא שלך צודקת בדבר אחד: שצריך ללמוד כי כל החיים הם בית ספר אחד גדול וכל החיים לומדים מחדש דברים חדשים. גם אני בגילי לומד כל יום דברים חדשים שלא ידעתי קודם. אני לא מסכים איתה בזה שלא יצא ממך כלום אם לא תלמד כי יש המון דוגמאות של אנשים שלא למדו והצליחו בחיים והם אפילו מאוד עשירים. יש הרבה זמרים שחקנים ואמנים שלא היו מובילים בלימודים ועם השנים ואחרי הצבא השלימו את הלימודים. אז אם יש דבר אחד שאתה יכול לעשות עכשיו אז כדאי לך לעשות וללמוד כמה שאפשר ועד שתהיה גדול המחשבות שלך לגבי מה שתעשה כשתהיה גדול ודאי ישתנו עוד כמה פעמים. בהצלחה, איציק הליצן.

 

הבדיחה השבועית

שאלה: יש לה לשון אבל היא לא יכולה לדבר, אין לה רגליים אבל היא מהלכת הרבה מאוד ?

תשובה - נעל

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!