בשבת האחרונה התארח בתכנית הרדיו שלי ברדיו ללא הפסקה חברי הטוב שרון מלכה ודיברנו על נושא מאוד חשוב: האטת מכוניות

סעו לאט!

דברים מהלב

שלום ילדים,

השבוע אני רוצה לספר לכם על חבר טוב שלי שהוא גם אמן שמשמח ילדים כבר שנים רבות וקוראים לו שרון מלכה.

בשבת האחרונה הוא התארח בתכנית הרדיו שלי ברדיו ללא הפסקה ודיברנו על נושא מאוד חשוב: בשנתיים האחרונות שרון חברי הטוב הפך מאדם שמח לאיש עצוב ולמרות הכל הוא ממשיך לשמח את ילדי ישראל. הוא עצוב כי לפני כחצי שנה אחיינית שלו בת ה 4 אמור מלכה ז"ל נהרגה בעת שחצתה את הכביש עם המטפלת שלה במעבר חצייה ברחוב קיבוץ גלויות בתל אביב וזה בגלל מכונית שלא האטה את המהירות כשהתקרבה למעבר החצייה. אמור הקטנה קבלה מכה חזקה מהמכונית ונפטרה.

מאז שרון מלכה, דודה, יצא למאבק נגד נהגים שנוסעים מהר בתוך העיר והוא יוזם הצעת חוק שתקרא "חוק אמור" שקוראת לרשויות המקומיות להציב פסי האטה ליד בתי ספר וגני ילדים ולפני מעברי חצייה כדי שגם נהגים לא זהירים יאטו את מהירות המכונית כשהם מתקרבים לאזורים שיש בהם ילדים.

גם אני וגם חברי אמני הילדים נרתמנו לטובת ילדי ישראל ואנו קוראים לכם להיכנס לדף הפייסבוק של "חוק אמור" ולעשות לייק או בגוגל תחפשו את "חוק אמור" ותתמכו אנו רוצים לארגן כמה שיותר לייקים בפייסבוק או חתימות כדי שנוכל להראות לחברי הכנסת שחייהם של ילדי ישראל אינו הפקר וצריכים לשמור על חייהם כמו בארצות הברית ששם נהיגה באזורים של בתי ספר וגני ילדים נאכפת על ידי המשטרה ומי שעובר את המהירות מקבל קנס כבד מאוד.

בהזדמנות זו אני פונה לכל האוחזים בהגה: צייתו לתמרורים ובתוך העיר אל תעברו את המהירות המותרת וליד מעברי חצייה, גם אם אתם בטוחים שהם פנויים, תאטו את המהירות בכל מקרה כי לעולם אתם לא יכולים לדעת מי יפתיע אתכם. תמיד תחשבו על ילדכם או הקרובים אלכם שאתם רוצים שיחזרו הביתה בשלום.

בשבת הקרובה תהיה לי תכנית מאוד מרגשת ברדיו שבה אני מארח את הדוד שלי ראובן שפירא לכבוד יום ירושלים ששם הוא היה בין הצנחנים שנלחמו בגבעת התחמושת והגיעו ראשונים לכותל המערבי. לקחו לי 15 שנים לשכנע אותו ולראשונה נעשה את זה בשבת הקרובה.

שלכם,

איציק הליצן

 

פינת המעשה הטוב

השבוע אספר לכם על נעמה בת ה12 מרמת גן.

היא חגגה בת מצווה לפני כמה ימים וחצי מהכסף של המתנות שקיבלה לבת המצווה היא תרמה למען ילדים חולים שמאושפזים בבית חולים שניידר שם היא פגשה אותי לפני כמה שנים כשעברה ניתוח. היא זוכרת איך הגעתי אליה למיטה עם מתנות ובלונים וכמה זה שימח אותה ולכן החליטה לתרום חצי מהכסף וקנתה מתנות שיחד חילקנו לילדים המאושפזים. את המתנות שנשארו אחלק בשבועות הקרובים.

כל הכבוד לנעמה זה מאוד מרגש הנוער הנפלא שלנו שעושה מעשים טובים!

 

פינת המכתבים

שאלה: לאיציק הליצן שלום, יש לי שאלה אליך שהיא מאוד חשובה עבורי. קוראים לי יעל אני בת 14 וראיתי בעיתון מודעה על נסיעה ללימוד אנגלית בקיץ באנגליה. הורים של חברות שלי בררו פרטים וכנראה הם ירשמו את הבנות שלהם למחנה הזה אבל אני פניתי להורים שלי והם שללו את זה מיד בלי להקשיב אפילו בטענה שאין להם כסף לממן את הנסיעה הזאת שתעלה כמה אלפי שקלים. אני מאוכזבת ולא יודעת מה לעשות תענה לי בדחיפות מה עלי לעשות. אני אוהבת את התשובות שלך.

תשובה: ליעל החמודה, לצערי אני בצד של ההורים שלך כרגע ואכזבות רבות עוד יהיו לך בחיים לצערי וצריכים להביט קדימה ולא לחשוב מחשבות. אני בטוח שאם להורים שלך הייתה אפשרות כלכלית לשלם בתקופה קשה זו כמה אלפי שקלים הם היו נותנים לך בשמחה כי אין הורה שלא רוצה לתת. אבל יש רצוי ויש מצוי וצריכים גם לדעת לקבל את המצב. אגב, כדי אנגלית לא חייבים לנסוע לאנגליה...

 

ההמלצה השבועית

השבוע אמליץ לכם על הספר "אלכסנדר והיום האיום ונורא וגרוע ולא טוב בכלל", ספרם הנפלא של ג´ודית ויורסט וריי קרוז.

ספר זה הפך לקלסיקה מרגע יציאתו לאור בארצות הברית לפני 40 שנה הוצאות כתר ואורים גאות להציג אותו לראשונה לקוראי העברית.

"כבר כשקם בבקר עם מסטיק בשער, ומיד אחר כך דרך על הסקטבורד והסוודר נפל לו לכיור, אלכסנדר ידע שזה הולך להיות יום איום ונורא וגרוע ולא טוב בכלל. וזה נמשך: בהסעה היה לו צפוף, בגן החברים לא היו נחמדים, רופא השנים מצא חור דווקא בשן שלו, והכי גרוע – בטלוויזיה היו נשיקות. ואלכסנדר שונא נשיקות.

מי לא מכיר ימים כמו היום של אלכסנדר?

ומי לא חלם כמוהו לנסוע רחוק, אולי לאוסטרליה?"

מומלץ בחום, איציק הליצן

 

הבדיחה השבועית

אצל הצעירים : איי-פוד, איי-פון, איי-פד

אצל הזקנים: איי-הגב, איי-הרגל ,איי-היד...


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!