טיפים לעיצוב שולחן המימונה מאת שירן לוי מנהלת עיצוב רשת פעמית סטור

טיפים לעיצוב חגיגת המימונה

טיפים לעיצוב שולחן המימונה מאת שירן לוי מנהלת עיצוב רשת פעמית סטור.

 

חג המימונה העליז והמלא במתוקים היא הזדמנות מצוינת לעיצוב שולחן עשיר וצבעוני, ותנועת האורחים שנכנסים ויוצאים בין בתי חוגגי המימונה, מגדילים את הצורך בשולחן אירוח המבוסס על כלים חד פעמיים.

 

כך תוכלו לעצב במו ידיכם שולחן מימונה מרהיב וייחודי:

בחירת צבעי יסוד לעיצוב השולחן

האמנות הצפון אפריקאית מתאפיינת בשילובי צבעים עזים- וכך גם שולחן חגיגת המימונה שלכם. בחרו בשלושה גווני צבעים מובילים שיובילו את שלל המוצרים שירכיבו את שולחן המימונה.

דוגמאות לשילובי צבעים מומלצים:

זהב-ורוד פוקסיה- תכלת

זהב- בורדו- ירוק

זהב – כחול עמוק- צהוב

זהב- כתום- ירוק

 

בחירת כלי האירוח בחלוקה לצבעים

לאחר שהחלטתם על פלטת הצבעים המועדפת עליכם, הגיעו לחנות פעמית לרכישת כלי ההגשה לאירוח. חלקו את רשימת הפריטים שבידיכם לצבעים השונים ולהדפסים וטקסטורות בגוונים אלו.

לדוגמא: שולחן בגווני זהב, ורוד פוקסיה, ותכלת:

כוסות חד פעמיות- בצבע ורוד פוקסיה

צלחות חד פעמיות- את כמות הצלחות הרצויה לחלק לשלושה צבעים: צלחות בגווני והדפסי זהב, צלחות בצבע ורוד פוקסיה, צלחות בהדפס בגווני כחול עמוק ותכלת.

סכו"ם- את הסכו"ם החד פעמי בחרו בצבע אחד בלבד: מומלץ בצבע כחול עמוק כהה,ורוד פוקסיה  או בצבע כסוף.

קערות הגשה ומגשים- תמצאו ברשת "פעמית" מבחר גדול מאוד של מגשים וקערות הגשה למטעמי המימונה המסורתיים. מומלץ לבחור במגשים בעלי צבע זהב או בהדפס טקסטורה בדגמי זהב: מעדני המימונה הצבעוניים יוסיפו צבע על מגש בצבע זהב, ויגדילו את האפקט הצבעוני.

מפיות נייר- חיוניות לאירוע המימונה בה מטעמים רבים נאכלים בידיים ולא באמצעות סכו"ם.  מפיות הנייר היא ההזדמנות שלכם להשתולל: שלבו שני דגמי פיות נייר בהדפסים שונים: לדוגמא: הדפס פסים בגווני ורוד ובורדו, בשילוב סט פיות מודפס בגווני זהב וירוק בהיר.

מפת השולחן-  היא שתאחד את המראה הצבעוני של עיצוב שולחן המימונה: כסו את השולחן ראשית במפה גדולה בצבע ניטראלי-  שמנת או צבע זית. מעליהם, השתמשו במפות ראנר צבעוניות לפי פלטת הצבעים שבחרתם. את מפות הראנר ניתן לפרוש על השולחן ברישול מכוון, באופן שהן עולות זוז על זו. ניתן גם לפרוש אותן רק בצד אחד של השולחן.

שילוב צבעים במפות לדוגמא:

מפת שולחן בצבע זית ניטראלי

מעליה רצים ראנרים בצבעים:  הדפסי זהב-  ורוד פוקסיה- ותכלת עדין.

 

תוספות לשולחן

לשולחן המימונה ניתן להוסיף נרות בצבעי היסוד שבחרנו : זהב-ורוד פוקסיה) בכלים שקופים.

לא מומלץ להוסיף פרחים לשולחן המימונה, העמוס במגשים. במידה ובכל זאת פרחים מדברים אל ליבכם- הקפידו להשתמש באגרטל פרחים עגול ונמוך, ומקמו אותו בצד השולחן הצמוד לקיר- מאחורי פריסת המגשים על השולחן – בכדי לוודא את נוחות תנועת האורחים למגשי התקרובת.

 

חג שמח- תרבחו ותסעדו!

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!