החנויות מלאות בצבע ושמחה לקראת פורים אבל לצערי יש גם כאלה שלא שומרים על החוק ומוכרים נפצים מסוגים שונים לילדים

דברים מהלב

שלום ילדים,

נכון שחג פורים בפתח והחנויות מלאות בצבע ושמחה אבל לצערי יש גם כאלה שלא שומרים על החוק ומוכרים נפצים מסוגים שונים לילדים למרות שאסור ומסוכן להחזיק נפצים ולמכור אותם ובטח לילדים.

נפצים הם חומר נפץ לכל דבר ומי שבא איתו במגע מסכן את בריאותו ובריאותם של אחרים. לצערי מדי שנה אני פוגש ילדים שמגיעים לבית חולים שניידר אחרי ששיחקו בנפצים ותוך כדי משחק הנפץ התפוצץ ואותם ילדים נפצעו וחלקם אפילו קשה ויש כאלה שאיבדו אצבעות וכאלה שנשרפו ויש להם כוויות קשות וכואבות.

בואו נעבור את חג הזה בשלום ונמנע ממעשי קונדס מסוכנים ותתרחקו כמה שיותר רחוק מסכנות וילדים שינסו לפתות אתכם להשתתף בחגיגה לצערי כבר שומעים את הילדים שכן השיגו נפצים וזורקים אותם בשביל "הצחוק" על ילדים אנשים מכוניות ובכלל. אני מאוד מקווה שתשמעו בקולי ותתרחקו מדברים מסוכנים ותחשבו טוב על ההשלכות החמורות שנלוות לכך.

חג הפורים הוא חג שמח ומסמל את השמחה בעם היהודי וזה חג שכולם חוגגים אותו ללא מחלוקת החילוניים והדתיים ואפילו החרדים גם אני מתכונן לחג והשנה אני מנחה את העדליידע הגדולה במדינה בחולון.

זו השנה ה20 של העדליידע בחולון. והיא תתקיים השנה בסימן טעמי ילדות: כל מה שילדים אוהבים לאכול! חולון תחגוג כמו בכל שנה את פורים עם עדליידע ססגונית בתהלוכה צבעונית. העדליידע תתקיים בחג הפורים ה-08/03/12 החל מהשעה 12:00. החל מהשעה 11:00 תתחיל תהלוכת רכבים תיאטרליים ל"חימום" הקהל. בתרועת השיר "אוכל קדימה אוכל"- המסמל יותר מכל את הישראליות- תפתח העדליידע ה-20 בעיר חולון והיא תהיה חגיגה לכל מה שילדים מכירים ואוהבים לאכול.

אני אנחה את הבמה המרכזית ברחוב סוקולוב ובסיום העדליידע יתקיים מופע אקרובטיקה  עם אומנים מהארץ ומחו"ל. בקיצור ילדים כייף לעבוד ולהיות שותף למקום שיש בו שמחה ואהבה ואני פוגש את האנשים שעומדים מאחרי הקלעים ועובדים ומתכננים את העדליידע תקופה ארוכה אז ילדים כמו שאתם מתכוננים לחג גם אנו האמנים מתכוננים לפגוש אתכם ולשמח אתכם ברחבי הארץ.

שבוע טוב לכולם,

מאיציק הליצן 

 

פינת המעשה הטוב

השבוע אספר לכם על משפחת נגרי מתל אביב שיש להם שכנים שהגיעו לכאן מאפריקה והם חיים כמעט בלי כלום בבית ממש בעוני רב וכל ערב הם מכינים להם ארוחת ערב ונותנים להם לאכול כי לא כל יום הם מוצאים עבודה ומרוויחים כסף לקנות אוכל.

אני חושב שזה מאוד יפה המעשה הזה כי למרות שהם נחשבים לעובדים זרים הם בני אדם ומגיע להם במינימום שידאגו להם לאוכל כל הכבוד.

 

מכתבים למערכת

שאלה: לאיציק הליצן שלום, קוראים לי אמיר ואני בן 14 ולומד בכתה ח' לפני שבוע הברזתי מבית הספר והלכתי עם חברים לטייל במקום ללמוד ושכנה שלי כנראה ראתה אותי מטייל עם חברים בביאליק ברמת גן ופגשה את אמא שלי וסיפרה לה על כך שראתה אותי מסתובב עם חברים ולהורים שיקרתי וסיפרתי שכן הייתי בבית הספר ובגלל זה ששיקרתי ונתפסתי קיבלתי עונש מאוד חמור לדעתי לקחו לי את הטלפון וניתקו לי את המחשב בבית עד הודעה חדשה אני לא יודע מה לעשות תעזור לי בבקשה דחוף...

תשובה: לאמיר החמוד, לצערי הפעם אני לא איתך אלא בצד של ההורים שלך ואני אנהג בדיוק כמוהם אם אתפוש את הבן שלי משקר בצורה כזו ועוד במיוחד לברוח מבית הספר כשההורים בעבודה והם יודעים שאתה בבית הספר הם רגועים ושאתה מסתובב ברחוב זה מסוכן כי יש הרבה אנשים רעים שמחפשים ילדים כמוכם ולהכניסם לעולם הפשע. אז תיזהר. עוד דבר שאני יכול להגיד לך ש "השקר הכי טוב הוא האמת" לכן אל תשקר תלך עם האמת כי לשקר אין רגליים כפי שאתה יודע אני מקווה שלמדת את הלקח הפעם.

 

ההמלצה השבועית

השבוע אמליץ לכם על הספר "נייט הגדול מכה שנית" שכתב לינקולן פרס, תרגמה מאנגלית  אסנת הדר בהוצאת כתר.

מיהו נייט הגדול ?

קודם כל, ילד בן 11.

חכם, מצחיק, וגם כזה ששום דבר לא הולך לו בקלות.

נייט מצליח להסתבך כמעט בכל מה שהוא עושה, למרות שלא תמיד הוא מתכוון לכך. נייט הגדול מכה שנית הוא, כאמור, הספר השני בסדרת ספרי הקומיקס המצליחה. כמו בספר הראשון, גם כאן מצליח לינקולן פרס להציג את נייט ככזה שמנסה מאוד לקדם את עצמו, אבל בהצלחה מוגבלת בלבד.

הרי הוא תמיד מאחר לפגישות הכי חשובות והמזל שלו מוביל אותו למפגש עם הדברים שהוא הכי לא רוצה לפגוש...

בתוך כל אלה הוא לומד, בזהירות, בלי שמץ של הטפת מוסר מצד המחבר שלו, שהחיים לא ממש צפויים ולעיתים מפתיעים - ודווקא לטובה.

למשל, שיתוף הפעולה עם ג'ינה, בספר זה, יביא לתוצאות מפתיעות ומשמחות, על אף שנייט לא יאפשר לעובדות להפריע לו וימשיך לתת לה מקום של כבוד ברשימת הדברים המעצבנים.

מומלץ בחום, איציק הליצן

 

הבדיחה השבועית

שאלה: מאיפה קונים בולים?

תשובה: בולגריה...

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?