לקראת חג הפורים, מזהיר ד"ר שוקרי קסיס, מנהל מחלקת הפלסטיקה במרכז הרפואי זיו, כי תחפושות ומשחקים שאינם עומדים בתקן...

איך לעבור את חג הפורים בבטחה?

לקראת חג הפורים, יש לשים לב: תחפושות ומשחקים שאינם עומדים בתקן מכון התקנים, עלולים לגרום לנזקים חמורים !

ד"ר קסיס אומר, כי מידי שנה מגיעים למרכז הרפואי זיו, ילדים הסובלים מפציעות וכוויות בדרגות שונות, כתוצאה משימוש ומגע עם חומרים מסוכנים המציפים את השוק מהם עשויות תחפושות לא בטיחותיות ודליקות ומשחקים שחלקם מסוכנים כמו פיקות ונפצים.  

ד"ר קסיס אומר, כי הפגיעות השכיחות הן כוויות ידיים בדרגות שונות, הנגרמות כתוצאה מפגיעת נפצים. לעיתים, נדרש רק חיכוך מזערי בכדי להדליק את הנפצים ולגרום לנזק.

ד"ר קסיס מסביר, כי בנוסף לנפצים יש להיזהר מתחפושות העשויות מחומרים דליקים כגון צמר גפן או קרטון.   

 

מספר עצות מד"ר קסיס מהמרכז הרפואי זיו - כיצד לעבור את חג פורים בבטחה:

  • יש להימנע משימוש בפיקות, קפצונים, נפצים וחומרים דליקים אחרים. הגיצים או אבק השריפה עלולים לגרום להתלקחות התחפושת ולכוויות קשות.
  • אין לשמור פיקות וקפצונים בכיס מחשש להתפוצצות.
  • אין לירות קפצונים, פיקות וכד‘ בקרבת האוזניים והעיניים. הרעש  עלול לקרוע את עור התוף ולגרום לנזק בלתי הפיך לשמיעה והגיצים הנפלטים עלולים לפגוע בראייה באורח קשה.
  • ברכישת תחפושות יש לוודא שהן בעלות אישור תקן 562, עברו את בדיקות מכון התקנים ועשויות מחומרים חסיני אש: ללא צמר גפן, נוצות, נייר, ללא שרוכים וחוטים העלולים להיכרך סביב הצוואר.
  • לגבי פאות, מומלץ שיהיו קצרות. יש להתרחק מאש בעת חבישתן.
  • לגבי מסכות, השימוש במסכות אינו מומלץ לילדים עד גיל שמונה, מומלץ להשתמש במסכות בעלות פתחי אוורור למניעת חנק. מסכות העשויות מחומרים אטומים כגון שקיות פלסטיק. אלו עלולות לגרום לחנק ולעילפון ויש להעדיף מסיכות בעלות פתחי אוורור ולהימנע משימוש במסכות בעת משחק במתקני שעשועים או הליכה בכביש. בנוסף רצוי לוודא, כי הילד מסוגל לראות דרך פתחי העיניים. הסתרת שדה הראייה עלולה להיות קטלנית ולהסתיים בתאונה קשה.
  • כדאי להשתמש באיפור פנים שאינו מכיל חומרים רעילים, צבעי איפור שאינם סותמים נקבוביות ומאפשרים לעור לנשום ומאושרים לשימוש על ידי משרד הבריאות.
  • בקבוקי ספריי וקצף מכילים חומרים כימיים העלולים לחדור לעיניים ולגרום לפגיעה.

 

לאתר מרכז רפואי זיו - http://www.ziv.org.il/


עוד באותו נושא

הגן הקסום 1 - מי נמצא כאן?

הסדרה האהובה והמוכרת מבית הביביסי מגיעה ל- DVD. הגן הקסום הינו מוצג אהוב בקרב הגיל הרך והוריהם. המותג נמצא כעת בשיאו עם כניסת ליין שלם של צעצועים, חומרי כתיבה ובובות. הסדרה משודרת מדי יום בערוץ לולי וזוכה לחשיפה מעולה.  לראשונה ב DVD ובדיבוב לעברית את הסדרה האהובה.

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!