בעוד כחודש וחצי נחגוג את חג הפורים וכבר כל החנויות בכוננות פורים, כל התחפושות המסכות האיפור ושאר האביזרים יצאו...

דברים מהלב

שלום ילדים,

בעוד כחודש וחצי נחגוג את חג הפורים וכבר כל החנויות בכוננות פורים וכל התחפושות המסכות האיפור ושאר האביזרים יצאו מהמחסנים וקיבלו מקום נכבד בקדמת החנות. (כמובן שיש גם תחפושות חדשות שהגיעו מהמפעל).

זה גם הזמן שבו אני כליצן מסתובב בין החנויות ומחפש אביזרים חדשים שישמשו אותי בשנה הקרובה בהופעות שלי כמו גלימות פאות ואביזרים שאפשר למצוא רק בתקופה הזו וכל כך נהנה מהצבעים והדברים החדשים שמייצרים כל שנה.

אני רוצה להמליץ לכם לא לחכות לרגע האחרון וכבר עכשיו לנצל את הזמן ולהחליט לאיזו דמות להתחפש בפורים. אני יודע שכמעט כל הרשתות הגדולות של הצעצועים יוצאים במבצעים מדהימים לקראת פורים וצריך לנצל את זה עכשיו.

השנה אני אוציא את תחפושת הטבח שלי ואהיה איציק הליצן הטבח כמו שאני מופיע בדי וי די שלי. כי גם השנה אני מנחה את העדליידע הגדולה במדינה בחולון שחוגגת 20 שנים והשנה בסימן מאכלים לאומיים וישתתפו בה יותר מ6000 צועדים בתחפושות שקשורות לאוכל. יהיו מיצגי ענק כמו פיתה עם פלאפל המבורגר שניצל וכמובן גם אוכל בריא כמו ירקות ופירות ושאר דברים טעימים ובריאים.

בימים אלה מחפשים גם את מלך ואת מלכת העדליידע - ילדים שיובילו את כל התהלוכה. אם אתם רוצים לנסות את מזלכם אתם יכולים להיכנס לאתר האינטרנט של חולון ויש שם את כל הפרטים והידע איך אתם יכולים להתמודד כמלך או מלכת העדליידע הכי גדולה במדינה.

ההתרגשות גדולה וההכנות בעיצומן ואני מקווה רק שלא ירד גשם ביום הזה עד שעות אחר הצהריים שנוכל לשמוח כמו שצריך.

לגבי התחפושות שלכם שאין לכם שימוש בהן, יש הרבה מאוד ילדים שישמחו לקבל אותן כי לצערי הרב יש בארץ שלנו ילדים שחיים מתחת לקו העוני ונחשבים לילדים עניים והם ישמחו לקבל את התחפושות הישנות שלכם כדי ליהנות בחג הפורים.

שבוע נפלא,

מאיציק הליצן

 

פינת המעשה הטוב

השבוע אספר לכם על נעמי ואורי אליפלט, שני אחים שבשבוע שעבר מצאו ארנק זרוק ליד ביתם.

הם קראו לאבא שלהם שמצא פרטים מזהים של בעלת הארנק והתקשר אליה וביחד עם הילדים נסעו והחזירו לה את המסמכים החשובים והכסף שהיה בארנק. היא כל כך העריכה את המעשה הזה וקנתה לכל אחד מהם חולצה עם המילה תודה.

כל הכבוד לאחים אליפלט על המעשה הטוב.

 

פינת המכתבים

שאלה: לאיציק הליצן שלום, קוראים לי נועם ואני לומד בכיתה ו'. אני מאוד אוהב לקרוא את המדור שלך ורציתי להתייעץ אתך מה לעשות: לחבר טוב שלי יש בעיה ואני מאוד רוצה לעזור ולא יודע איך. אבא שלו נכנס לבית הסוהר להרבה זמן והוא מאוד עצוב וכמעט לא מגיע לבית הספר ולחוגים ומסתגר הרבה בבית. אני חושב שהוא מתבייש ופוחד שיצחקו עליו בגלל זה. אני דואג לו ולא יודע מה לעשות אולי אתה יכול לייעץ לי. תענה לי דחוף בבקשה.

תשובה: לנועם החמוד, מאוד מרגש לקרוא את המכתב שלך ולדעת כמה אתה רגיש וחבר טוב. יש דברים שאתה כן יכול לעשות כחבר, וזה לבקר אותו, לשחק אתו ולא לשאול שאלות על אבא שלו. אני חושב שהכוונה יותר נכונה ומדויקת תוכל לקבל מיועצת בית הספר או המחנכת שמכירות את המצב יותר טוב. אל תתבייש וכבר מחר בקש שיחה כזו ואני משוכנע שיתנו לך את הכלים הנכונים לדילמה שלך. בהצלחה.

 

ההמלצה השבועית

השבוע אמליץ לכם על הספר " זוקי מדריך בגן חיות" מאת: שלומי צ'רקה בהוצאת ספריית בית אל.

הספר עונה לשאלות על בעלי חיים כמו למשל:

האם לפיל יש זיכרון של פיל?

מדוע לג'ירפה יש לשון שחורה?

האם פינגווינים יכולים לעוף?

איזו מתנה כדאי לקנות לקנגרו?

מהי קפיברה?

את התשובות לשאלות המסקרנות האלו ועוד רבות אחרות - תוכלו לגלות יחד עם זוקי, מדריך בגן החיות, שיודע עליהן (כמעט) הכל ובכל זאת מצליח להיות מופתע בכל פעם מחדש.

מומלץ בחום, איציק הליצן

 

הבדיחה השבועית

עם מי יוצא חוטב עצים?

עם בחורה גזעית.


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?