יום הולדת יש רק פעם בשנה ואכן בשבת הקרובה אני חוגג יום הולדת 48.

" />

יום הולדת יש רק פעם בשנה ואכן בשבת הקרובה אני חוגג יום הולדת 48.

דברים מהלב

שלום ילדים,

יום הולדת יש רק פעם בשנה ואכן בשבת הקרובה אני חוגג יום הולדת 48.

אמנם המספר מפחיד אבל אני מרגיש וחי כמו ילד ונהנה מכל רגע שיש לי, אם זה בעבודה המיוחדת שלי שגורמת להרבה ילדים ואנשים במדינה שלנו לצחוק ולחייך ואולי לשכוח מעט מבעיות היום יום שיש לכל אחד מאתנו ואם זה בחיים הפרטיים שלי עם המשפחה המקסימה שלי וילדי ליאור מורי ואביב.

הרבה אנשים שואלים אותי איך ליצן חוגג יום הולדת?

אז למעשה אני חוגג שלש פעמים: פעם אחת עם המשפחה שלי בארוחה חגיגית ביום שישי בערב, פעם שניה בשבת בתוכנית הרדיו שלי בשבת בבוקר עם המאזינים שלי ברדיו ללא הפסקה בשעה 8:00 בבוקר ופעם שלישית ביום ראשון עם חברי הקרובים במסיבת ריקודים במועדון בתל אביב בהפקה שאני מארגן לעצמי.

כל השנה אני חוגג לכולם וביום ההולדת שלי אני לא שוכח את עצמי וגם כמו הילדים מקבל מתנות ומכבה נרות על העוגה. על ההרמה על כיסא אני מוותר...

אסור לנו לשכוח לרגע את עצמנו במיוחד שאנו עובדים בעבודה שנותנים כל הזמן לאחרים. ויום הולדת יש רק פעם בשנה ולא משנה בני כמה אנחנו. יום הולדת הנו אירוע חשוב במשפחה שלי. לכל מי שחוגג מציירים ציורים וכותבים פתקים ומכינים מתנות ואופים עוגה.

כמובן שכל אחד חוגג לפי יכולתו. כליצן אני פוגש הרבה מאוד ילדים ומשתדל מאוד לשמח ילדים גם כאשר אין להם אפשרות, מכל סיבה שהיא, לחגוג.

ביום שישי הקרוב אני אחגוג בהתנדבות יום הולדת ברעננה לילדה שאני מכיר ומלווה במחלת הסרטן מהמחלקה האונקולוגית ברעננה וביחד עם עמותת עזרה למרפא של הרב פירר נחגוג לה יופי של יום הולדת עם כל מה שצריך מסביב. ליצן יש... אני... גם עוגה כיבוד ובלונים והפתעות יש... מצב רוח של לתת באהבה כמובן שיש. אנשים טובים מסביבי יש... אז שיהיה במזל לכל מי שחוגג.

אני מאחל לעצמי ליום ההולדת שלי שתמיד נהיה בצד שנותן...

שבוע טוב,

איציק הליצן

 

פינת המעשה הטוב

השבוע אספר לכם על לינור בן אבי מתל אביב.

לינור היא ילדה בת 11 שערכה מגבית של כסף ביחד עם המחנכת שלה בקרב תלמידי בית הספר והם קנו אופניים לאחד התלמידים שגנבו לו את אופניו ליד הבית.

זה ילד מיוחד שהאופניים היו אחד הדברים הכי חשוב לו וכך חזר החיוך לפניו.

כל הכבוד ללינור על היוזמה המבורכת.

 

פינת המכתבים

שאלה: לאיציק הליצן שלום, קוראים לי תמר ויש לי בעיה עם אח שלי ששוכח שאנו בתקופת החורף והימים קרים. כל הזמן הוא הולך עם גופייה ואמא שלי מתעצבנת וצועקת עליו. אני עומדת באמצע ולא יודעת מה לעשות כי אחרי שהוא רב עם אמא הוא לובש ארוך וכשהוא יוצא מהבית הוא שוב הולך בחוץ עם גופייה. כשהוא בא הביתה הוא בוכה שכואב לו הגרון והוא משתעל. מה אני צריכה לעשות כדי להרגיע את המצב בבית? תענה לי מהר לפני שהחורף יגמר...

תשובה: לתמר החמודה, המצב מאוד רגיש. זכרי שאת לא יכולה לחנך את אח שלך, זה התפקיד של ההורים שלך. הדבר היחיד שאת כן יכולה לדעתי לעשות זה לנסות למצוא את הזמן הנכון ולדבר אתו על כך. היות ואני מבין ששניכם לומדים באותו בית ספר לא תזיק שיחה עם יועצת בית הספר שיכולה גם היא לשוחח עם אחיך ולתת לו כיוון נכון. אז תפעלי באופן הזה ובשיתוף פעולה של כולם השקט והשלווה יחזרו למשפחתך. בהצלחה.

 

ההמלצה השבועית

השבוע אמליץ לכם על הספר "המסע של בל" מאת אילנית מאיר בהוצאת אוריון, המעניק לקוראים, ילדים וגם מבוגרים, המלצות להגשמת חלומות ומציע דרכים כיצד להתמודד עם מכשולים.

המסע של בל, ספר קאוצ'ינג לילדים בהוצאת הספרים אוריון נכתב בהשראת מותג הבובות שמייצרת "הבובות של אילנית" ובהשראת עיסוקיה האחרים בתחום החינוך.

העלילה מספרת על ילדה ושמה "בל" שבעקבות הפרידה מאביה לצורך נסיעה, יוצאת למסע מעניין ומרגש. 

הספר שופע בתמונות צבעוניות המלוות בהנאה את הקורא ביציאה למסע הקסום של "בל", גיבורת הספר.

מומלץ בחום, איציק הליצן

 

בדיחה שבועית

שאלה: מה אמר סבא-רבא קרוקודיל לסבתא-רבא קרוקודיל?

תשובה: בואי, הולכים לבקר ת׳נינים.

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?