" />

ADD או ADHD הפרעות קשב וריכוז, הפכו למגיפה ולתוויות שמקושרות למספר הולך וגדל של ילדים המקבלים את התרופה הסטנדרטית ריטלין.

הפרעת קשב וריכוז

 ADDאו ADHD - הפרעות קשב וריכוז, הפכו למגיפה ולתוויות שמקושרות למספר הולך וגדל של ילדים המקבלים את התרופה הסטנדרטית ריטלין.

לדאבוננו האבחון הפך אופנתי ומכסה מספר מאוד גדול של דפוסי התנהגות שונים בעלי גורמים ואבחנות שונים. אבחון ההפרעה אינו מצדיק בהכרח נטילה אוטומטית של ריטלין או של תרופות אחרות ואין זה הגיוני לתת את אותו טיפול תרופתי לכל הסובלים מבעיות קשב וריכוז ומאובחנים בהפרעה זו.

 

אני רופא מומחה בתחום הרפואה המשלימה לטיפול בבעיות קשב וריכוז

מנסיוני כ-30 שנה כרופא הומיאופת תרופה טבעית לטיפול בבעיות קשב וריכוז היא פתרון אידאלי לילדים, מתבגרים ומבוגרים הסובלים מבעיית קשב וריכוז.

תרופה הומאופתית ללא תופעות לוואי

אני ממליץ על תרופה הומיאופתית ומתאים את המינון המדויק לאחר אבחון והכרת הגורמים להיווצרות בעיית הקשב והריכוז. למשל, גורמים רגשיים, שינויים תזונתיים ושינויים באורח החיים האחרים. תרופה הומיאופתית תסייע בביצוע משימות היומיום השונות בהצלחה מרובה, ללא תופעות לוואי המאפיינות לעיתים תרופות כימיות.

לפעמים בעיות רבות עלולות להתבטא כהפרעות קשב וריכוז או כפעלתנות יתר

כאשר הגורם הוא חומר מסוים המשבש את האיזון בגופנו, כך למשל תמונה של בעיית קשב וריכוז עלולה לעלות עקב אלרגיות למזון, תת סוכר בדם הפוגעת בתפקוד המוח וההתנהגות, הרעלת מתכות, חסרים תזונתיים בוויטמינים ומינרלים, ועוד.

תוכנית אישית מותאמת לכל אחד

הטיפול מותאם באופן אישי ונקבע לפי האדם ולא רק לפי הסימפטומים מהם הוא סובל. כרופא הומיאופת בבסיס גישת הרפואה המשלימה לטיפול בבעיות קשב וריכוז עומד הטיפול באדם השלם, פיזית, נפשית ורוחנית: אני מתמקד בטיפול בחיזוק האדם, טיפול בשורש הבעיה, ללא שימוש ברעלים.

שילוב שיטות טיפול שונות בהפרעות קשב וריכוז:

*שיטות מגע- ילדים המאובחנים כבעלי הפרעת קשב וריכוז לקוי זקוקים מאוד למגע טיפולי כלשהו על מנת לווסת את מערכת העצבים, כגון עיסוי, רפלקסולוגיה, שיאצו, רייקי.

*ביופידבק- עשוי לעזור לילד ללמוד לשנות את הדפוסים החריגים של גלי המוח שלו.

*פרחי באך - טיפול בפרחי באך יכול להוות תמיכה נפשית חשובה מאוד ביחס לקשיים החברתיים הנלווים להפרעה זו כגון:חוסר ביטחון, חרדות, פוביות, קושי ביצירת קשרים חברתיים, מצבי רוח, דיכאון, חוסר יכולת להתרכז.

*הומיאופתיה– תרופות הומיאופתיות טבעית במינון מדויק וללא תופעות לוואי.

*נטורופתיה – תוספי תזונה טבעיים ודיאטה המצמצמת גורמים אלרגניים.

*ארומתרפיה - ניתן להשתמש גם בשמנים ארומתיים המרגיעים את מערכת העצבים: בזיל, מיורן, רוזמרין, גרניום, פטיט גרין- ניתן להשתמש בהם באמבטיות מרגיעות, מבער, תערובת לעיסוי או לטפטף על הכרית לפני השינה.

*אסטרטגיית למידה- תיתכן אפשרות לשקול שינוי בדרכי הלמידה של הילד, שכן ילדים אינם חושבים ואינם לומדים באותו אופן. מורים טובים מודעים לכך שילדים שונים לומדים חומר לימודי בדרכים שונות, ילדים אחדים יושבים משועממים בזמן שהמורה מדברת, אך אותם ילדים יכולים לפרוח ממש אם הלימודים ייעשו בצורה של פעילות גופנית, מוסיקה או דרמה. ייתכן שדרוש להם ערוץ אחר לתעל את האנרגיה הפיזית והאינטלקטואלית שלהם מהערוץ המקובל בכיתה שלהם.

 

הטיפולים משפרים את זרימת האנרגיה בגוף, משחררים את ההתקשות העצבית ומונעים תפקוד לקוי של מערכות הגוף על מנת לא לפגוע באנרגיות שלו.

 

על הכותב:
ד"ר מיכה אלטמן
רפואה משולבת
הר-להבים 663
מודיעין-מכבים-רעות, 77919
טל': 08-9261981
פקס': 08-9716410
סל': 0505727573
http://www.dr-altman.com/

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?