בימים אלה התפרסמו הנתונים מטעם הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה והמועצה לשלום הילד ולפי הנתונים שפורסמו כל ילד שלישי  – עני.

דברים מהלב

שלום ילדים,

זהו המדור הראשון לשנת 2012 ואני לא יודע אם זה מקרי שבימים אלה התפרסמו הנתונים מטעם הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה והמועצה לשלום הילד ולפי הנתונים שפורסמו כל ילד שלישי במדינת ישראל – עני. אחוז גבוה מאותם ילדים מכיר מציאות יומיומית קשה רוויית אלימות, רעב ומחסור.

אותי זה מקומם ומרגיז לדעת שבשנת 2012 יש ילדים עניים ורעבים במדינה שלנו.

אנחנו כחברה מנסים לעזור במקום שהממשלה תדאג למחסורם של ילדי ישראל. יש הרבה אנשים טובים שעושים מאמץ למען אותם ילדים. בשבת האחרונה התארחה אצלי בתוכנית הרדיו הגברת שלי חושן נשיאת "יד ביד" המספקת בתים חמים לילדים ומסגרת עוטפת שמרככת את המכה. באגודה זו פעילים בהתנדבות עובדים סוציאליים, פסיכולוגים, ועוד 1000 מתנדבים. לאגודת "יד ביד" יש כיום 12 בתים חמים לילדים מגילאי 4-7 המספקים לאותם ילדים אוכל חם וטרי, מסגרת תומכת, העשרה ופנאי לאחר שעות בית הספר על מנת שהילדים לא יסתובבו חסרי מעש אחרי שעות הלימודים.

ישנם עוד גופים ועמותות שעוזרים ותומכים במשפחות עניות, דבר שהממשלה שלנו צריכה לעשות אבל לצערי לא עושה.

יוצא לי לבקר בבתי ספר רבים ברחבי הארץ ולא האמנתי למראה עיני כשראיתי שמורים ותלמידים מביאים סנדוויצ'ים מדי יום לילדים שאין להם ממה להכין אוכל לבית הספר.

אני רוצה לפנות לכל אחד מהילדים שקוראים את המדור שלי להיות ערני לחברים שבסביבה הקרובה שלו ולנסות לאתר את אותם ילדים ולעזור להם כל אחד לפי יכולתו וכישוריו.

אני התנדבתי בנוסף להתנדבויות השותפות שלי בבית חולים שניידר גם לחגוג לילדים שנמצאים בבתים החמים של אגודת "יד ביד" ימי הולדת שגם הם יחוו שמחה ויקבלו מתנות ביום המיוחד הזה שעד היום הם לא חוו והם לא יודעים מה זו מסיבת יום הולדת שמקבלים מתנות עוגה בלונים ושמחה.

ביחד ניצור חברה טובה יותר, שמחה ובריאה.

מאיציק הליצן

 

פינת המעשה הטוב

השבוע אספר לכם על שי ואודליה תמיר מפתח תקווה.

בחג החנוכה הם ארגנו סופגניות וסביבונים מלאי ממתקים והפתעות ביחד איתי חילקו את זה בבית חולים שניידר לילדים למשפחות ולילדים שמאושפזים במחלקות הכירורגית ניתוחי חזה ולב ובמחלקה האונקולוגית.

כל הכבוד להם על האכפתיות והדאגה לילדים וההורים שנמצאים ברגעים קשים.

 

פינת המכתבים

שאלה: לאיציק הליצן שלום, קוראים לי אביתר ואני לומד בכיתה ו'. אני רב עם אימא שלי כל יום על הלימודים והציונים שאני מקבל בבית הספר. אני מאוד משתדל ולא מבין את החומר הנלמד למרות שיש לי מורה פרטי פעם בשבוע. ההורים לקחו לי כעונש את הטלפון ורוצים לסגור לי את המחשב והפייסבוק. אני לא יודע מה לעשות, אולי יש לך רעיון. תענה לי בדחיפות.

תשובה: אביתר החמוד, אני הפעם עם ההורים שלך. כנראה שאתה לא שם לב ואתה מגזים עם המחשב והפייסבוק וכמו ילדים רבים לא יודע את הגבול. אני מבין לפי המכתב שלך שאתה לא משקיע מי יודע מה בלימודים ולא מנסה להתאמץ יותר מדי. אם אתה רוצה שההורים שלך יעזבו אותך לנפשך תשקיע יותר בלימודים ותתכונן למבחנים. ואם אתה צריך עזרה תפנה למורה שלך ואם תוכיח שאתה רציני בכוונות אני בטוח שתקבל את העזרה להצליח. זה תלוי רק בך.

 

ההמלצה השבועית

השבוע אמליץ לכם על דיסק חדש "בייבי אוריינטל" בהפקת ספיישל אופר.

שירי ילדות ישראליים בצלילים מרגשים של מוסיקת עולם, מיטב שירי הילדים הקלאסיים שגדלנו עליהם בעיבודים אינסטרומנטליים-מזרחיים מפתיעים ומרגשים.

"בייבי אוריינטל" הוא אוסף מובחר של שירי ילדים קלאסיים בעיבודים ים תיכוניים מקוריים. כלי נגינה מזרחיים אותנטיים משתתפים ב-11 שירי ילדים מוכרים המופיעים בדיסק העשיר, בו ניתן לשמוע כלי נגינה מזרחיים אותנטיים כמו עוד, כלי הקשה ים תיכוניים, דרבוקה, חליל בדואי, חליל טורקי, חמת חלילים בשילוב קונטרה בס ואקורדיון.

ההפקה המוסיקלית היא של נגן העוד אילן בן עמי, חבר להקת "הברירה הטבעית". בן עמי אסף סביבו להקלטות שורה של נגנים ישראלים מתחום מוסיקת העולם, ביניהם אורי מיילס.

האלבום תוכנן והופק במחשבה שישמש כחוויה מוסיקלית רב גילאית, מפעוטות ועד לילדים בוגרים וכמובן גם להורים המבקשים לגוון את הספרייה המוסיקלית של ילדיהם.

מומלץ בחום, איציק הליצן

 

הבדיחה השבועית

למה חתולים אף פעם לא מתקרבים למקרר?

כי יש שם קור כלבים !

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?