לפני עשרים שנה בנר שביעי של חג החנוכה הגעתי לראשונה לבית חולים שניידר

דברים מהלב

שלום ילדים,

השבוע הזה הוא יום מאוד מיוחד עבורי כי אני מציין עשרים שנות התנדבות בבית חולים שניידר בפתח תקווה, שגם חוגג השנה עשרים שנה להקמתו.

לפני עשרים שנים, בנר שביעי של חג החנוכה, התקשרה אלי אישה צדיקה בשם בילהה ניצן שמשמשת כיו"ר אגודת ידידי המחלקה הכירורגית בשניידר ושאלה אותי אם אני מוכן להגיע בהתנדבות להדליק נר שביעי של חנוכה עם ילדי המחלקה המאושפזים.

מאוד שמחתי על ההזדמנות לשמח ילדים חולים בבית חולים ומאז אותו יום נר שביעי של חנוכה עד היום אני שם בהתנדבות פעמיים בשבוע מטפל ומשמח את ילדי המחלקות האונקולוגית, הכירורגית, טיפול נמרץ וחדרי הניתוח השונים ומשמש כליצן רפואי ראשי של בית החולים.

אני הוא גם מייסד תחום הליצנות הרפואית בארץ. כיום אני מלמד ומכשיר עוד ליצנים רפואיים אנשים טובים עם נשמה גדולה שבאים ומשמחים אנשים בבית החולים.

ילדים חמודים, גם אתם יכולים לעשות מעשים טובים ולעזור לכאלה שזקוקים לעזרה במסגרות הקרובות לכם כמו גן, בית ספר, שכנים או למצוא ילדים שזקוקים לעזרה או חברתית או בלימודים וכמובן יש ליידע ולהתייעץ עם ההורים שלכם לפני כל צעד כזה וחשוב שההורים שלכם ידעו כל הזמן היכן אתם נמצאים.

כך תוכלו גם אתם לתרום לחברה בדברים קטנים שהם מאוד גדולים למי שצריך אותם.

במהלך החג יוצא לי לפגוש בקניונים ובמקומות שונים של ריכוזי ילדים אנשים שמציעים להורים שהילדים היפים שלהם מתאימים לפרסומות בטלוויזיה ומזמינים אותם לעשות "בוק" לילד. אני רוצה להזהיר גם את הילדים וגם את ההורים היזהרו! יש הרבה נוכלים שרוצים רק את הכסף שלכם ומבטיחים לכם הבטחות שהנן שקרים. עוגמת הנפש שתיגרם לילדכם ולכיס שלכם תהייה גדולה, אז בבקשה היו זהירים וחשדניים לפני מהלך כזה.

מאחל לכולם המון בריאות ושמחה,

מאיציק הליצן

 

פינת המעשה הטוב

השבוע אספר לכם על עובדי בנק ירושלים בפתח תקווה.

הם ארגנו מסיבת חנוכה במחלקת הנוער בבית החולים גהה וביחד עם איציק הליצן הדלקנו נר ראשון של חנוכה סופגניות פרסים ואפילו כדור עם חתימות שחקני מכבי ת"א שנשאר שם לשמחת בני הנוער המקסימים שמאושפזים.

כל שבוע מחדש אני פוגש אנשים טובים עם לב גדול שמעלים חיוך גדול על פיניהם של מי שזקוק לכך.

 

פינת המכתבים

שאלה: לאיציק הליצן שלום, קוראים לי יובל ויש לנו בעיה במשפחה. יש לי אח בן 6 שפוחד מליצנים ולא הולך למסיבות או לקניונים מפחד שיפגוש ליצן. אנחנו לא יודעים מה לעשות. אימא שלי אומרת שזה יעבור כשהוא יגדל, אך לי זה מאוד מפריע. האם אתה מכיר את התופעה? תענה לי בדחיפות.

תשובה: ליובל החמוד, פעם הייתי לוקח אישית כשילדים היו פוחדים מהדמות שלי כליצן. אבל לאחר שחקרתי את הנושא ודיברתי עם פסיכולוגים על כך התברר לי שבהתפתחות של הילד יש תקופה שנקראת "גיל הפחדים" שזה מגיל שנה עד שלוש בערך שבו ילדים פוחדים ממסכות ואיפור של ליצן בובות ענק וכו'. בגיל שלוש בערך זה נעלם. לפחד מליצנים קוראים "קולאופובייה" וזאת תופעה ידועה שגם אנשים בוגרים פוחדים מאוד ומזיעים ונהיים אדומים ורועדים מנוכחות ליצן קרוב. אני חושב שכדאי לפנות לטיפול אצל איש מקצוע שמומחה לטיפול בפחדים מכל הסוגים ולא לחכות "כשיגדל".

 

ההמלצה השבועית

השבוע אמליץ לכם על הספר "החללית של סבתא שושנה", שכתבה שירי לוי יעקוב ואיירה ביאנקה קופלמן בהוצאת אופיר.

"ביום שני שמשי ואביבי חכתה הפתעה מחוץ לגני: חללית כחלה עם אורות נוצצים מצפה בשוקולד לבן ובשלל דובדבנים"...

כך מתחיל מסעם המופלא של סבתא ועמי במרחבי החלל.

הם פוגשים דמויות מצחיקות, סיפורים מבלבלים וסודות כמוסים.

מומלץ בחום, איציק הליצן

 

בדיחה שבועית

איך יודעים שלא היה דאודורנט בתקופת משה?

לפי הכתוב: "וירם משה את ידיו וימותו העמלקים!"

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?