קמפינג משפחתי יכול להיות חוויה מקרבת ונעימה, והזדמנות נדירה להירגעות ולפעילות משותפת לכל חברי המשפחה.

קמפינג משפחתי היא חוויה שמשאירה לנו זיכרונות טובים לכל החיים.

לחיות לכמה ימים בחוץ, עם הטבע מסביב, בלי לדאוג ללוח הזמנים הצפוף של החיים הרגילים או למראה מטופח. כדי לחוות את כל זה צריך לבחור את המקום הנכון ואת הזמן הנכון. גם החופשה בחנוכה מתאימה לעריכת קמפינג עם כל המשפחה, וניתן לשלב את הדלקת הנרות עם הדלקת המדורה.

 

בבחירת המקום לקמפינג לכל משפחה יש את ההעדפות שלה.

יש משפחות שאוהבות לעשות קמפינג בצפון עם נוף של יערות ומים מסביבן, ויש שמעדיפות את המדבר. יש שחשוב להם שיהיה נחל או אגם בסביבה ויש שחשוב להם שיהיה מסלול הליכה לטיול רגלי. יש שזקוקים לאטרקציות בסביבה ויש שזקוקים להתנתקות מהכול. הנה כמה נקודות שצריך לחשוב עליהן כשיוצאים לקמפינג עם הילדים:

 

משך הזמן של החופשה

קמפינג של שבוע שונה מקמפינג של סופשבוע. משך זמן רב יותר מאפשר להתנתק במקום מרוחק יותר ודורש התארגנות שתאפשר שהייה נעימה ונוחה עבור הילדים וכל המשפחה. אם מדובר בחופשה ארוכה מבית הספר, כשמזג האוויר לא חם מדי ולא קר מדי, כדאי לנצל את זה להתנחלות ממושכת בטבע. קחו בחשבון שלוקח זמן להתרגל לטבע ולניתוק מהחיים העמוסים, ולפעמים רק ביום השלישי מתחילים להירגע ולמצוא עניין גם בחרגול קטן או בנמלה. זאת גם הזדמנות לפעילויות משותפות לכל המשפחה, כמו הכנת ארוחת ערב על מדורה או בניית מחסה מענפים. 

 

סוג הקמפינג

מהו אופי המשפחה? האם מתאים לכם להתחבר לגמרי לטבע או לעשות קמפינג עם כל הנוחות? קמפינג במקומות מוסדרים בקרבת בתי הארחה בקיבוצים למשל, יכול להציע התחברות לאינטרנט ואכילת הארוחות במסעדה. קמפינג עמוק ביער, לעומת זאת, יתאים למי שאוהבים לבשל על גזיה ולהתקלח בנחל.

 

נגישות למים

אחד הדברים החשובים בקמפינג הוא נגישות למקורות מים לשתייה, בעיקר כשיוצאים עם הילדים לכמה ימים.  קשה לקחת כמות מים שתספיק לכל המשפחה לצרכי שתייה, שמירה על ההיגיינה ובישול. בחרו מקום שבקרבתו יש נקודות מים לשתייה.

 

תנאי מזג האוויר

אמנם בארצנו אנחנו נהנים ממזג אוויר טוב כמעט לכל אורך השנה, אבל צריך להתחשב בכך כשיוצאים לקמפינג. גם בדצמבר יש שבועות שאפשר לישון במהלכם באוהל, בעיקר אם אתם משפחה שלא מתרגשת מכוחות הטבע. רק צריך לדאוג שיהיו שמיכות עבות, מזרונים עבים ובגדים מתאימים.

 

ציוד קמפינג

מלבד אוהל והציוד הנלווה לו, יש אפשרויות אחרות. ניתן לשכור בחברות מסוימות רכבים מצוידים לקמפינג, כולל מקומות שינה, מטבחון ופרגולה. רכב כזה ניתן להחנות במקום פתוח ולהשתמש בו בלילה בנוסף לאוהל. אם אתם הולכים למקום מבודד, ארזו משחקים לילדים ואביזרים שאפשר לשחק בהם בטבע, כמו כדורים וגומי. זאת הזדמנות מצוינת להראות לילדים שאפשר להסתדר בלי משחקי מחשב.    

 

פעילות מתוכננת

יציאה עם ילדים לשטח דורשת תכנון של פעילות, בעיקר אם הם לא מורגלים בכך. תכננו את מקום הקמפינג לפי האטרקציות שיש באזור, מקומות רחצה בקיץ, טיולים קלים, פארקי שעשועים וכו'.   

 

לסיכום,

קמפינג משפחתי יכול להיות חוויה מקרבת ונעימה, והזדמנות נדירה להירגעות ולפעילות משותפת לכל חברי המשפחה. כדי להפיק ממנה את המרב, כדאי להתכונן היטב ולחשוב איזה מקום הכי מתאים למשפחה, ועם איזה  סוג של טבע יכולים הילדים והמבוגרים שבה להתמודד.  

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?