בחג זה מדליקים נרות אוכלים סופגניות שרים מעוז צור מקבלים דמי חנוכה ומשגעים את ההורים כי חופש זה דבר שיכול להוציא הורים...

דברים מהלב:

שלום ילדים,

בזמן שתקראו את המדור שלי, חג החנוכה כבר יהיה כאן.

בחג זה מדליקים נרות אוכלים סופגניות שרים מעוז צור מקבלים דמי חנוכה ומשגעים את ההורים כי חופש זה דבר שיכול להוציא את ההורים שלכם מאיזון במיוחד שיש הרבה אטרקציות באוויר כמו הצגות פסטיבלים מופעים שונים והרבה כסף שההורים שלכם צריכים לבזבז גם בזמן היציאה מהבית.

אני רוצה להציע לכם משהו שאני בטוח שההורים שלכם מאוד יאהבו לשמוע.הילדים בדרך כלל רוצים לקנות את כל השטויות שמוכרים לכם ליד מקומות הבילוי אני בטוח שאם תבטיחו להורים שלכם שלא תבקשו לקנות שום דבר בחוץ ותיקחו אתכם מהבית שתייה וחטיפים וסנדביצ'ים בכך תחסכו להורים שלכם בזבוזים מיותרים והוצאת כספים מיותרת.

רק שתבינו שאת מה שאתם קונים בחוץ במחיר משולש אתם יכולים להביא מהבית בשליש מחיר ואין הצדקה לשלם על בקבוק מים קטן 12 שקלים שבמחיר הזה בסופר אני קונה שישה בקבוקים גדולים של מים או חטיף שבסופר מוכרים ב 2 שקלים בחוץ תקנו ב-10 שקלים.

בקיצור אם תתארגנו נכון מהבית תוכלו לעבור את חנוכה בבילויים רבים יותר.

אני מאוד אוהב את הדלקת נרות החנוכה עם משפחתי כל ערב עם שירים ודברים טובים אבל חייבים להיזהר בחג הזה מהאש והנרות כי זה יכול להיות מסוכן וגם השמן הרותח שמטגנים בו לביבות וסופגניות חייב להיות רחוק מידם של ילדים כי כוויה משמן ואש זה לא נעים ואפילו מאוד כואב ולכן צריכים לטפל בזה מידית.

מאוד חשוב בנסיעות הרבות שלנו להקפיד להיות חגורים בחגורות הבטיחות כדי שנחזור הביתה בשלום.

אני הולך לבלות את החג בהופעות בכל רחבי הארץ ואפגוש הרבה משפחות שביחד נדליק נרות נשיר ונרקוד.  

חג החנוכה הוא חג של הנאה וכייף אז בואו נעבור אותו בשלום.

חג שמח, חג של אור ושמחה לכולם

מאיציק הליצן.

 

פינת המעשה הטוב:

השבוע אספר לכם על מסעדת "הקצב" בתל אביב שתרמו 300 המבורגרים בהתנדבות למסיבת בר מצווה שארגנו לנער שלומד באחת הפנימיות לילדים במרכז הארץ.

זהו ילד שעבר השתלת כבד ואין לו משפחה שיכולה לחגוג לו וביחד עם אנשים טובים וחברים טובים שלי כל ילדי הפנימיה נהנו מערב בלתי נשכח.

תודה לכל האנשים הטובים שיש במדינה שלנו ואני שמח שחלקם חברים שלי.

 

פינת המכתבים:

שאלה: לאיציק הליצן שלום. קוראים לי מתן ואני בן 11. כל החברים קוראים לי מתן השמן וזה מרגיז אותי. אני אוהב לאכול ומצד אחד לא אכפת לי שהם צוחקים ומצד שני זה מפריע לי. אולי יש לך רעיון איך אני יכול להתמודד עם החברים שקוראים לי "מתן השמן"? אני לפעמים מתבייש בבטן שלי ולפעמים כשאני קונה בגדים אני לא מוצא במידות שלי... תעזור לי בבקשה בדחיפות עם עצה חכמה. תודה מתן.

תשובה: למתן החמוד, אני בהחלט מבין אותך, כי מי שמכיר אותי גם אני תמיד הייתי ילד שמן ועד היום אני לא "רזה" במיוחד. אבל להיות שמן זה גם לא בריא. לגבי החברים שלך לדעתי אתה צריך להתעלם מההערות שלהם וכשהם יראו שאתה לא מתעצבן מזה הם יפסיקו לבד וזה מניסיון אישי שלי. אם זה לא מסתדר תמיד אתה יכול לפנות ליועצת בית הספר לקבלת עזרה מקצועית. אני יודע שבבית חולים שניידר במחלקה לדיאטה יש סדנאות "קל על המשקל" שמיועדות בדיוק לילדים במצבך אתה יכול גם להתייעץ עם רופאת המשפחה שלכם ולקבל הפנייה לדיאטנית שתלמד אותך לאכול נכון. בהצלחה.

 

המלצה השבועית:

השבוע אמליץ לכם על הספר "נייט הגדול משאיר את הכיתה מאחור" שחיבר לינקולן פירס, תרגמה מאנגלית אסנת הדר בהוצאת כתר.                                    

נייט הגדול נולד ב-1991 כקומיק-סטריפ, זכה להצלחה אדירה ומתפרסם כיום בכ-200 עיתונים ברחבי ארצות הברית, בסינדיקציה. ההצלחה העצומה של הקומיקס, הובילה את לינקולן פירס, בוראו של נייט הגדול, אל ההחלטה המתבקשת: להפוך את נייט לגיבור סדרת ספרי קומיקס.                                         

נייט הגדול הוא ילד בן 11.

הוא אמן קומיקס בהתהוות שחי עם אביו ואחותו, הולך לבית הספר ומצליח להסתבך בכל מה שהוא עושה, גם כשהוא לא ממש מתכוון לכך...

מומלץ בחום, איציק הליצן

 

הבדיחה השבועית:

שאלה: מה המשותף לפח השמן של חג החנוכה ולקצבה מהביטוח הלאומי?

תשובה: שניהם מספיקים ל8 ימים!

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?