תערוכה חדשה וירוקה במוזיאון האדם והחי

מעסיות נייר

תערוכה חדשה של האומנית ורד עותמי. אמנית רב-תחומית, העוסקת בפיסול וציור בעיסת נייר. עבודותיה חושפות עולם פנימי עשיר, היא יוצרת אוסף מקורי ומשעשע של בעלי-חיים צבעוניים ואנושיים המפוסלים מעיסת נייר ויוצרים תעתוע בין מציאות לדמיון. חיות אלו אשר נבראו מתוך עולמה הפנימי יוצרות עולם אופטימי, נועז ופראי.

Papier mâché (בצרפתית נייר לעוס) היא טכניקה עתיקה של פיסול בנייר. בשנים האחרונות חזרה טכניקה זו לאופנה. זוהי למעשה אמנות אקולוגית, משום שהיא משתמשת בנייר בשימוש חוזר. לצורך הכנת היצירות משתמשת הפסלת בחומר רך וגמיש אותו היא יוצרת מערבוב פיסות נייר גרוס ודבק. התערובת מעובדת למרקם המאפשר לצקת אותו בתוך תבניות וליצור למעשה כל דבר החל מכלים, פסלים ועוד.

על מנת ליצור פסלים ורד משתמשת בחומרים שונים: מיכלי פלסטיק לחומרי ניקוי הופכים לגמל דו דבשתי, מיכל מים הופך לממוטה, בקבוקים לכבשים, וגלילי נייר לכלבי תחש . החומרים השונים אותם היא אוספת משמשים לה לבניית שלד אותו היא עוטפת ומצפה בעיסת נייר.

"אנו מתחברים ליצירה של ורד עותמי הן מבחינת הנושא- האדם והחי והן מבחינת השימוש בחומרים שונים אשר במקום להגיע לפח האשפה הם מקשטים ומיפים את סביבתנו. זוהי אמנות האקולוגית במיטבה" אומרת האוצרת אסתי פרקל.

 

התערוכה תוצג במוזיאון בתאריכים  1.1.2011-25.302012.

הפארק הלאומי, רמת גן טלפון: 6315010 – 03 פעילות: א'-ה': 9:00 - 14:00, שבת: 10:00 - 17:00.

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!