מלכה ודודי, סבא וסבתא מנס ציונה, החליטו לעשות הכול, כדי שלנכדותיהם הקטנות והאהובות יהיה כייף להגיע לבית סבא וסבתא ולבלות שם בזמן שההורים עובדים

מי אמר שסבא וסבתא לא עוזרים עם הנכדים?

מלכה ודודי, סבא וסבתא מנס ציונה, החליטו לעשות הכול, כדי שלנכדותיהם הקטנות והאהובות יהיה כייף להגיע לבית סבא וסבתא ולבלות שם בזמן שההורים עובדים. אז הם שכרו מעצבת פנים - את ענבל קרקו וביקשו ממנה לעצב חדר אחד בבית במיוחד בשביל הנכדות. בסופו של דבר עיצוב החדר הוביל לעיצוב הבית כולו. והנכדות...הן לא רוצות ללכת הביתה.

מה זה חדר לנכדות ?

חדר לנכדות הוא חדר ילדים בבית סבא וסבתא. מקום אליו הן רצות לשחק, להתפנק, לצייר. מקום שבו תולים את יצירות האמנות שלהן, מקום שבו אפשר לראות את ערוץ הופ מבלי להפריע לסבא לצפות בתכנית אקטואליה. מקום שהוא כולו שלהן ולא בביתן. כשאמא ואבא נוסעים לסוף שבוע, זה החדר בו הן ישנות אצל סבא וסבתא. מאז שיש לנכדות חדר, יש להן גם הרבה יותר משחקים אצל סבא וסבתא, כי פתאום יש מקום. 

איך מעצבים חדר לנכדות ?

במרבית הבתים אין חדר מיותר שאפשר להפכו לחדר שהוא כולו לנכדים. בבית של מלכה ודודי, חדר הנכדות הוא גם חדר עבודה לשני בני הזוג. לכן עיצוב החדר צריך להיות ילדותי, אבל לא ילדותי מדי. לפיכך גוון הרהיטים- גם של הנכדות וגם של המבוגרים הוא שמנת, ושולחן הנכדות נכנס בדיוק מתחת למדפים, כך שלא יפריע בחלל, כשהנכדות אינן נמצאות. לצד רהיטי הנכדות החדר מכיל גם שולחן כתיבה ומחשב. המדפים בנישה מחולקים שווה בשווה- הגבוהים לסבא וסבתא, הנמוכים לנכדות.

גם בבחירת הגוונים חשוב להבין שהחדר צריך להיות יוניסקס- לבנים ולבנות, כי היום יש שתי נכדות, אך מחר אולי יתווספו נכדים. לכן הגוונים שנבחרו לחדר הם גוונים פסטליים- לילך וצהוב בננה. השטיח לעומת זאת הוא ירוק דשא (הנכדות אוהבות לעשות עליו פיקניק).

לכבוד הנכדות עוצבה שידה תלויה שתכיל את כל הצעצועים, יש בו גם מגירה לצבעים ומתחתיה חופה הקיר בלוח שעם, שנצבע בצבע הקיר- מקום עליו תולים את היצירות של הקטנטנות. מתחת לשידה התלויה מונח שולחן היצירה ושני כיסאות קטנים, כשנכדות מגיעות לשחק, השולחן נשלף, כך גם הצבעים והילדות מבלות בציור ויצירה- בדיוק כמו בבית ובגן. בסיום  היצירה, העבודות נתלות אחר כבוד על לוח השעם לגאוות סבא וסבתא.

הספה הנפתחת כוסתה בכיסוי סגול ועליז ועליה כריות צבעוניות. ולסיום, מדבקות קיר הומוריסטיות משלימות את האוירה ונותנות לחדר את הטאץ‘ הסופי.

 

 

 

 

על הכותבת:
ענבל קרקו,
עיצוב ואדריכלות פנים,
טלפון: 050-2005415

http://www.inbaldesign.co.il


עוד באותו נושא

אולי הקושי שלו להסתגל לבית הספר בכלל לא שלו?

ביחס לקשיי הסתגלות חשוב לדעת שאי אפשר לעסוק בבית הספר וביכולת שלנו לעזור בלי לעסוק ביחס שלנו לביה"ס

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!