ראש השנה ויום הכיפורים כבר מאחורינו והנה מגיע חג הסוכות ומיד אחריו שמחת תורה

סוכות

דברים מהלב:

שלום ילדים,

ראש השנה ויום הכיפורים כבר מאחורינו והנה מגיע חג הסוכות ומיד אחריו שמחת תורה.

אני מקווה שאתם בונים סוכה או הולכים להתארח בסוכה אצל הדודים או חברים כי זה חג צבעוני ויפה. אצלי במשפחה אנו בונים סוכה גדולה בחצר של ההורים שלי בהרצליה. סוכה שבאים אליה כל המשפחה הנפלאה שלי ולכל אחד יש תפקיד: לגיסי מנחם יש אחריות על בניית הסוכה וחיבור החשמל כי הוא חשמלאי וחשוב כשבונים סוכה לנהוג בבטיחות ולדאוג שהסוכה יציבה שחלילה לא תיפול על היושבים בתוכה ואף אחד לא יתחשמל, אני אחראי על הקישוט של הסוכה ולוקחות לי כמה שעות טובות לקשט כשאימא שלי אומרת לי היכן לתלות כל דבר כי יש הרבה רקמות מיוחדות שאימא שלי עשתה במו ידיה, אבא שלי אחראי על ארבעת המינים שיהיו בסוכה המיוחדת שלנו.

בכל שנה אנו מזמינים אלינו לסוכה גם אושפיזין כי זאת אחת המצוות החשובות של החג אושפיזין אלה הם אורחים מיוחדים שמגיעים להתארח בסוכה ואנו מארחים מדי שנה משפחה אחרת שלא יכולה לחגוג כמו כולם וזה כייף גדול לראות את השמחה והחיוכים שלהם.

בסוכות יש הרבה פעילויות לילדים ומשפחה בכל הארץ פסטיבלים בנושאים שונים וסיורים שונים חלקם בתשלום וחלקם חינם ואת כל הפרטים אתם יכולים למצוא באתר האינטרנט של רשות הטבע והגנים.

אל תשכחו לחגור את חגורות הבטיחות ולבקש מאבא או מאמא לנסוע לאט ובטוח כדי שנחזור הביתה בשלום.

חג שמח לכולם, 

מאיציק הליצן

 

פינת המעשה הטוב:

השבוע אספר לכם על גיא ומיכאל, שגרים בפתח תקווה.

הם אספו במשך כמה חודשים בקבוקי שתייה ופחיות ותמורת 30 אגורות על כל אחד שמקבלים זיכוי בסופרים הם אספו 370 שקלים ובכסף הזה הם קנו חטיפים וממתקים וחילקו את זה בבית החולים שניידר בפתח תקווה לילדים חולים שמאושפזים שם.

כל הכבוד להם על היוזמה והנכונות לאסוף כסף לבד למען מישהו אחר.

ואתם ילדים, אם עשיתם מעשה טוב כתבו אלי וספרו לי על כך ואשמח לכתוב את זה בעיתון וגם כאן באתר.

 

פינת המכתבים:

שאלה: לאיציק הליצן שלום, קוראים לי רוני ויש לי חבר בכיתה שכל הזמן מציק לי ופוגע בי וקורא לכל החברים בכיתה כדי לצחוק עלי. זה מרגיז אותי ואני לא רוצה ללכת לבית הספר בגלל הילד הזה. הוא יותר מקובל ממני וכל הבנים עושים מה שהוא אומר הם כאילו שהם שפוטים שלו. אני יודע שאתה קוסם וחשבתי לעצמי שאולי יש לך איזה קסם להעלים את הילד הזה מהחיים שלי. כשסיפרתי לאמא שלי שאני כותב לך את המכתב היא צחקה ואמרה לי שאתה לא יכול לעזור לי אז אני מבולבל ולא יודע מה לעשות. בחג סוכות יש חופש וזה כייף אבל כשהחופש יסתיים אחזור לכיתה וזה מעצבן תעזור לי דחוף תודה רוני.

תשובה: לרוני החמוד, נכון אני גם קוסם מקצועי וחבר באגודת הקוסמים בישראל אבל קסם כזה אני לא מכיר איך להעלים חבר לכיתה. זה קיים רק באגדות ובסיפורים. אני תמיד בגישה שכשיש בעיה צריך להתמודד איתה פנים מול פנים. כמובן לא באלימות מכות, סטירות, קללות בשום פנים ואופן לא. לדעתי אם תתעלה על עצמך וזה קשה אני יודע את זה ותראה לאתו ילד שאתה לא מתייחס אליו ולא נעלב ממנו וכשהם צוחקים תצחק ביחד איתם או שתחפש חברים וחברות אחרים אני משוכנע שאם תראה להם שאתה לא ניפגע ומצפצף עליהם הם ירדו ממך ולצערי אולי הם יחפשו קורבן אחר. בכל מקרה אני מייעץ לך לדבר עם המורה בכיתה או היועצת של בית הספר אני בטוח ומשוכנע שהן יהיו בצד שלך וינסו לעזור לך. בהצלחה גדולה.

 

ההמלצה השבועית:

השבוע אמליץ לכם על הספר "בטן העכבר והדבק האכזר" שכתב יובל אלבשן עם איורים של נעם נדב בהוצאת הקיבוץ המאוחד.

"השמועה על העכבר המחליק נפוצה בשכונה. חבריהם של ליה ועילם וילדים מכל הארץ, הגיעו לביתם כדי לראות את בטן שלמד לעשות תעלולים שאיש לא האמין שעכבר יכול לעשות...".

לבוטן, עכבר קטן ואפור שנלכד במלכודת דבק אכזרית, לא היו הרבה סיכויים לחיות. הווטרינר, ד"ר לבטוב, אליו הביאו בני המשפחה המבוהלים את העכברון, קבע בצער שצריך להמית אותו כדי לחסוך ממנו ייסורים קשים. אבל ליה ועילם לא הסכימו. הם מצאו דרך מקורית להציל את העכברון, שהפך בעזרתם לעכבר הכי מחליק והכי מפורסם בעולם.

מומלץ בחום, איציק הליצן.

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!