השבוע אנו נקבל את השנה החדשה ונחגוג את ראש השנה העברי. ניפרד משנה פחות טובה

ראש השנה

דברים מהלב:

שלום ילדים,

השבוע אנו נקבל את השנה החדשה ונחגוג את ראש השנה העברי. ניפרד משנה פחות טובה שנחשפנו בה להרבה בעיות בעולם הילדים כמו עוני אלימות תאונות גירוש ילדים של עובדים זרים ואם אמשיך אצטרך ספר שלם כדי למנות את כל מה שעברנו בשנה החולפת.

והינה ממש עכשיו אנו בפתחה של שנה חדשה וכבר מוכנים לקבל אותה בשמחה ולקוות שתהייה הרבה יותר טובה מקודמתה, שבה לא נראה ילדים רעבים ולא נשמע על בעיות אלימות, שנה שלא יהיו בה תאונות וכל ילדי העולם יחיו באושר ושמחה ולא יהיו חשופים לעולם אכזר של שנאה ומלחמות.

שנוכל ללמוד בשקט, ללכת לחוגים, לטייל בקניון ולשחק עם חברים וההורים יהיו פחות מודאגים שכל הילדים יהיו בריאים ושלי כליצן רפואי לא תהייה עבודה ורק אשמח ילדים בריאים בימי הולדת ובקניונים שנוכל לשיר ולרקוד ביחד.

נקבל את השנה החדשה בשיר ובשמחה. חמוטל בן זאב כתבה: "שנה תעשי לי טובה" כולך חדשה ומוארת מוקפת בזוהר לבן תמיד את נראית מאושרת ובאה בכל פעם בזמן, כולך חדשה בליבנו הגעת בדיוק לשנה קבלי ברצון תפילותינו, שנה תעשי לי טובה, שתהיי טובה אלינו ומתוקה מדבש, היפתחו שערי שמיים ונתחיל הכל מחדש. שנה חדשה וקורצת שנה שלא נחה שנייה, שנה חדשה שקטה ונמרצת שנה של אמביציה קטנה, חדש כקדם ימינו זוהי שעת רחמים, הו חנינו ועננו כי אין בנו מעשים...

נצלו את החגים כדי להיות ביחד כל המשפחה ותנסו לוותר ולהימנע ממריבות בחגים כי בכל בית נורמאלי תמיד יש וויכוחים על בגדים או על להיות מוכנים בזמן לפני שנוסעים לארוחת החג ולפעמים ילדים מתווכחים על ישיבה במכונית וצריכים ליהנות מהמשפחה.

אז שתהייה לנו שנה טובה ומאושרת עם הרבה שמחה וחיוכים ושכולם יהיו בריאים.

שלכם,

 איציק הליצן

 

פינת המעשה הטוב:

השבוע אספר לכם על אסף ברק מת"א, בן 10, שעוזר ומאמץ את שכנתו המבוגרת ודואג מידי יום להיכנס אליה ולדרוש בשלומה ובודק אם היא צריכה עזרה במשהו.

אמא שלו סיפרה לי שהוא עושה את הכל כדי לעזור לסבתא השכנה והיא מאוד גאה בו על כך.

כל הכבוד לאסף על העזרה והנתינה היפה.

 

פינת המכתבים:

שאלה: לאיציק הליצן שלום. קוראים לי הגר ואני בת 13 וגרה ברמת גן. יש לי בעיה כי בראש השנה אנו נוסעים להתארח אצל חברים של ההורים שלי שיש להם ילד מעצבן ואני שונאת ללכת לשם. ההורים שלי מכריחים אותי ללכת לשם ואני חסרת אונים. תעזור לי בבקשה אני מיואשת מהחג הזה אני לא מבינה למה לא נוסעים לסבתא שלי בחג.

תשובה: להגר החמודה, לדעתי את צריכה ללכת עם ההורים כי ראש השנה זה "חג משפחה" ומשפחה צריכה להיות ביחד. אל תאכזבי את הורייך. את כבר גדולה ויודעת להבדיל בין עיקר לטפל. חוץ מזה, להורים שלך יש את השיקולים שלהם היכן לחגוג ולמה, אז תתאפקי ותתעלמי מאותו ילד מעצבן זה סך הכל כמה שעות שאפשר לוותר וליהנות מהחג. שתהייה לך שנה טובה.

 

ההמלצה השבועית:

השבוע אמליץ לכם על הספר "הבלש שמפיניון ותעלומת העגבניות הגנובות" שכתבה נעמי בן גור עם איורים של דני קרמן בהוצאת הקיבוץ המאוחד.

הבלש שמפניון, העוזרת שלו שרון בת השמונה, השכנה דנה שלומדת במכללה, שוקי השומר-שוטר, וגם הכלב מיץ – אותם הכרנו בסיפורה הקודם של נעמי בן גור הבלש שמפיניון והחיפושית שנסעה לאיבוד - יחד עם דמויות נוספות, נחשפים לבעיה חדשה המטרידה את אנשי השכונה.

שרון, שכנתו הצעירה והסקרנית של הבלש שמפניון, מחופשת בבגדי אביה, יוצאת לפענח את התעלומה מי גונב כל בוקר לגברת תפוחי את העגבניות מפתח חנות הירקות שלה.

מכתב זרוק ברחוב, שכתוב בשפה זרה, מסייע לה לגלות את הגנב, אך גורם לה להתלבטות מוסרית לא פשוטה – האם עליה לחשוף את האמת, גם כשהיא מכירה את מצבו הקשה של גונב העגבניות? ואיך תוכל להסגיר את מי שהיא מכירה ?

נעמי בן-גור משלבת את אנשי השכונה, את המורים ואת בני כיתתה של שרון בהרפתקה בלשית תוססת ורווית הומור, הנוגעת גם ביחסים שבין אדם וחברו.

 

הבדיחה השבועית:

שוטר תנועה עוצר נהג לבדיקה שגרתית, הוא מבקש רישיונות וביטוח, הוא מסתכל ורואה שהכול תקין, אבל אז הוא שואל את הנהג: "למה אתה נוסע בלי חגורה"? עונה לו הנהג: "כי המכנס יושב עליי טוב"!


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!