בימים אלו מתקיימים ירידים מופעים ופעילויות של המתנסים להרשמה לחוגים השונים ולתנועות הנוער

איזה חוג לבחור?

דברים מהלב:

שלום ילדים,

בימים אלה יש פעילות רבה בכל ערי הארץ של ירידים מופעים ופעילויות של המתנסים להרשמה לחוגים השונים ובתנועות הנוער מגייסים חברים חדשים ואתם מוצפים בידע רב שלפעמים גם מבלבל אתכם.

ישנם מקומות מסוימים שאפילו יחלקו לכם מתנות לשכנע אתכם שתירשמו דווקא לחוג שלהם ויש כאלה שיבטיחו לכם הבטחות שאחר כך יתבררו כלא אמיתיות.

אני מאוד ממליץ לכם להתייעץ עם ההורים שלכם ולדבר איתם על ההרגשה שלכם ולא לדרוש ולבכות ולעשות כל מיני תרגילים לא יפים להורים שלכם. ואם ההורים אומרים לכם שהחוג יקר ואין להם את האפשרות לשלם עליו תקבלו את זה באהבה כי יש להם את השיקולים שלהם שלפעמים קשה להם לשתף אתכם בסיבות לכך. ואני אומר לכם חלק מהן: החופש הגדול שהסתיים לא מזמן עלה הרבה כסף (קייטנות, קניונים, סרטים, פיצות, המבורגרים, גלידות ועוד...). שנת הלימודים התחילה וצריכים לשלם לבית הספר או הגן הרבה כסף זה לא בחינם הלימודים שלכם כי כל בית ספר גובה כסף להוצאות שוטפות טיולים ועד כיתה ועוד... וכל זה חוץ מהספרים המחברות הילקוטים תלבושת לבית הספר וכל מה שמסביב. וכבר החגים בפתח וצריכים להכין בגדים אוכל מתנות ועוד הרבה הוצאות בלתי צפויות נוסף על כך ההוצאות הרגילות שיש בכל בית בשוטף.

אתם חייבים להבין את ההורים שלכם שצריכים להתמודד כל יום מחדש איך לדאוג לכם ושלא יחסר לכם כלום בבית כמו אוכל ובגדים ומיטה לישון ויש הרבה ילדים שאין להם אפילו מיטה לישון אין להם והם לא יודעים מה הטעם של מק-דונלד או פיצה כי הם עניים ואין להורים שלהם את האפשרות לקנות להם.

אני מציע ומבקש מכם ילדים אל תעמידו את ההורים שלכם במצב לא נעים, שבו ודברו איתם על האפשרויות וגם אם הם יגידו לכם לבחור חוג אחד קבלו את זה באהבה ובהבנה.

שלכם,

איציק הליצן

 

פינת המעשה הטוב:

השבוע אספר לכם על הגננת יעל מתל אביב, שהשבוע לקחה את כל ילדי הגן למועדון הקשישים הסמוך לגן עם ציורים ותפוח בדבש ושירים שהיא הכינה עם הילדים והם העבירו שעה של כייף עם הקשישים שרקדו עם הילדים ושרו איתם.

שנה טובה.

מאוד מרגש מחדש לשמוע סיפורים כאלה מגננות.

אם אתן גננות או מורות ויש לכם ספורים יפים כאלה - ספרו לי על כך.     

 

פינת המכתבים:

שאלה: לאיציק הליצן שלום, קוראים לי נעמה ואני תלמידה בכיתה ד‘ והיו אצלנו בבית הספר מתנועת הנוער העובד והלומד והזמינו אותנו להירשם וסיפרו שיהיו טיולים ופעולות מגניבות ועוד הרבה דברים הבעיה שאני לא הכי מתלהבת וההורים שלי מוכנים לרשום אותי ומעודדים אותי ללכת לתנועה מה אתה חושב שאני צריכה לעשות אני אוהבת את התשובות שלך.

תשובה: לנעמה החמודה, חייכתי הרבה כשקראתי את המכתב שלך כי זה החזיר אותי הרבה שנים אחורה לתקופה היפה ביותר שלי בתור ילד ונער מתבגר בתנועת הנוער העובד והלומד בקן הרצלייה. הייתי חניך בכיתה ד‘ ובהמשך מדריך ורכז שכבה ואחראי הדרכה ואפילו לצבא יצאתי להגשמה בנח"ל. החוויות שעברתי שם הן בלתי נשכחות עד היום. הטיולים הפעולות החברה ובכלל. לכן אני ממליץ לך ולכל בני גילך ללכת לתנועת נוער וזה לא משנה לי אם לצופים בני עקיבא הנוער העובד והלומד או תנועות מוכרות אחרות שפועלות ומוכרות ע"י משרד החינוך.

 

ההמלצה השבועית:

השבוע אמליץ לכם על הספר "כדור הרעם" סיפורו של מבצע יונתן כתב ג‘קי ירחי בהוצאת ספריית בית אל.

סיפורם של החטופים וחוויותיהם במהלך השבוע בו היו באנטבה, נפרש במקביל לתיעוד תהליך קבלת ההחלטות המותח והדרמטי שהתנהל מאחורי הקלעים עד ליציאה למבצע ההצלחה שהסעיר את העולם. ליצירת ספר זה קדמו שנתיים של עבוד מחקר, ראיונות והתחקות אחר הנפשות המעורבות באירוע, במטרה להביא לקהל הקוראים סיפור הקרוב עד כמה שניתן למה שבאמת אירע באותם ימים גורליים.

מומלץ בחום, איציק הליצן

 

הבדיחה השבועית:

שאלה: מה זה מחשב שהתחתן?

תשובה: מחשב נישא!!!

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!