בזמן האחרון יש שיר שמתנגן הרבה בפרסומות ובטלביזיה שאומר "מתי בפעם האחרונה עשית משהו בשביל מישהו"

מתי בפעם האחרונה

דברים מהלב:

שלום ילדים,

בזמן האחרון יש שיר שמתנגן הרבה בפרסומות ובטלביזיה שאומר "מתי בפעם האחרונה עשית משהו בשביל מישהו" ואני מאוד מזדהה עם השיר הזה כי זה שיר שמתאים לאנשים טובים ורבים שאני מכיר כל יום מחדש שמתנדבים ונותנים מעצמם ומזמנם למען האחר.

והנה גם השנה כמידי שנה כי זה הפך למסורת כבר בסוף החופש ובתחילת השנה אני לוקח את ילדי המחלקה האונקולוגית בבית החולים שניידר ובני משפחותיהם ששם אני מתנדב כמעט תשע עשרה וחצי שנים כליצן רפואי בשיתוף "עמותת חיים" למען ילדים חולי סרטן ונוסעים לתחנת מכבי האש בהרצליה ששם התנדבתי בצעירותי כנער "צופה אש" ועד היום אני בקשר עם חברי הכבאים הנפלאים שם.

הילדים והמשפחות שלהם מגיעים לאחר צהריים נפלא שבו אנו נותנים לילדים לשכוח לכמה שעות את הכאבים ועוזרים להם לצחוק ולחייך. הכבאים מתגייסים כולם ומתחלקים לכמה תחנות וכל משפחה עוברת בתחנות השונות: קבוצה אחת נוסעת לסיבוב על כבאית (מכונית כיבוי) קבוצה שנייה עולה על המנוף הגדול, קבוצה אחרת לובשת בגדי כבאים ומשפריצים מים ממכונית כיבוי ועוד כמה תחנות חווייתיות ובסיום הכבאים מראים לילדים איך הם מחלצים אנשים ומכבים שריפה אמיתית במתקן אימונים שיש להם בתחנה.

לכל החגיגה הזאת מצטרף גם שמעון מ"בר אירועים" שמביא מתקנים מתנפחים ודוכני מזון עשירים במיוחד וכל ילד מקבל חולצה וכובע של כבאי. לחגיגה מצטרפים גם התלמידים שלי שלומדים ליצנות רפואית ב"תגליות" בית הספר לאומנויות הבמה בת"א ואני בטוח שנעלה הרבה חיוכים צחוק שמחה וחוויה לילדים להורים ולשאר בני המשפחה שעוברים ביחד תקופה קשה.

התפקיד שלנו כחברה זה לעזור וכל אחד במה שהוא יכול עם הכישורים והכישרון ואני מאחל לכם שגם אתם "תעשו משהו בשביל מישהו".

שלכם,

איציק הליצן

 

פינת המעשה הטוב:

השבוע אספר לכם על ליטל אסולין מפתח תקווה שחברתה הטובה יעלי שברה את היד יום לפני תחילת הלימודים כשנפלה מאופניים ליד הבית.

ליטל התחייבה ליעלי שתעזור לה בשיעורים ותכתוב עבורה את החומר הנלמד בכיתה במהלך שלשת השבועות שבהם ידה בגבס.

זה מראה על חברות טובה ואמיתית ואכן ברגעים כאלו מכירים את החברים האמיתיים.

אני גאה בליטל על היוזמה והחברות הנפלאה ליעלי: כל הכבוד.

 

פינת המכתבים:

שאלה: לאיציק הליצן שלום, קוראים לי איתמר ואני בן 10 גר ברמת גן ומאוד אוהב לקרוא את המדור שלך בעיתון ומחכה ליום חמישי שמחלקים את העיתון. בזמן האחרון אין את המדור שלך בעיתון שלנו וזה מאוד מעציב אותי רציתי לברר למה זה קורה ולבקש ממך שלא תפסיק לעולם כי זה מאוד יפה מה שאתה כותב ושתדע שכל החברים שלי קוראים את המקומון בזכותך תענה לי בדחיפות בבקשה.

תשובה: לאיתמר החמוד, מאוד מרגש המכתב שכתבת לי ואכן קיבלתי לאחרונה הרבה פניות מתושבי ר"ג גבעתיים שהמדור שלי לא הופיע שם ואכן עשיתי ברור במערכת עם האחראים לכך והמדור לא נכנס בגלל שיקולי מערכת העיתון מחוסר מקום ואכן הובטח לי שיושם דגש לכך שהמדור שלי ישוב כרגיל מדי שבוע תודה רבה לך ולכל מי שדאג לכך שבמדור לא פורסם שבוע נפלא לכולם.

 

ההמלצה השבועית:

השבוע אמליץ לכם על הספר "מחבואים בלוח השנה" שחיברה ואיירה רינת גלבוע כתבה עינת ברזילאי בהוצאת ספריית בית אל.

מחבואים בלוח השנה מזמין את הקורא להצטרף לילד גדי להרפתקה מיוחדת – מסע גילויים בלוח השנה העברי. לכל חודש כפולת איורים צבעונית ובתוכה משימות חיפוש אחרי גדי ומשפחתו ומוטיבים הקשורים לאירועי החודש. האיורים מלווים הסברים ושירים על האירועים והחגים אשר הופכים את הספר לחוויית קריאה ולימוד צבעונית ומהנה.

בכרך א‘ מופיעים בין היתר, חגי תשרי, חנוכה, חג הסיגד של העדה האתיופית, ט"ו בשבט ופורים.

בכרך ב‘ מופיעים בין היתר פסח, המימונה, ספירת העומר, יום השואה, יום הזיכרון, יום העצמאות, ל"ג בעומר, יום שחרור ירושלים, שבועות, ט"ו באב ואלול חודש הסליחות.

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!