הנה חזרתם לספסל הלימודים בבית הספר או שעליתם לכיתה א' או שהתחלתם לימודים בבית ספר חדש ואולי אתם בגן חדש

חזרה לסלסל הלימודים

דברים מהלב:

שלום ילדים,

בזמן שהעיתון מחולק בתיבות הדואר בבתיכם אתם חזרתם לספסל הלימודים בבית הספר או שהתחלתם התחלה חדשה ועליתם לכיתה א‘ או שהתחלתם לימודים בבית ספר חדש ואולי אתם בגן חדש עם גננת חדשה וחברים חדשים.

אומרים שבכל סוף יש התחלה חדשה ואכן החופש הגדול הסתיים ושנת הלימודים התחילה ממש עכשיו כמובן בתקווה שאין שביתה והמורים והגננות יגיעו לעבודה כי תמיד בכל שנה מוצאים סיבה לקלקל את החגיגה אחרי חודשיים של חופשה...

אתם יודעים שאת המדור שלי אני כותב בדרך כלל במוצאי שבת כי ביום ראשון בבוקר הוא צריך להיות על שולחן העורכת של המדור אז אני תקווה ששנת הלימודים אכן נפתחה כמו שצריך.

קראתי לאחרונה מאמר על כך שיש הרבה ילדים שסובלים מבעיות וכאבים בגב כתוצאה ממשקל עודף בילקוט וכל יום הם סוחבים את כל הציוד לבית הספר וחבל כי בכל יום יש לכם מערכת לימודים שונה וזאת בקשה להורים תקפידו על המשקל שהילדים שלכם סוחבים כי זה יעלה בבריאות הגב שלהם וחבל.

אני רוצה להזכיר לכל הילדים שחוזרים ללימודים שמבחינה בטיחותית לילד עד גיל 9 אסור לחצות את הכביש לבד וכמובן לכל מי שהולך ברגל לבית הספר או לגן כמובן שרק על המדרכה הולכים בדרך הקצרה ולאחר סיום הלימודים למי שחוזר לבד מבית הספר חוזר ישר הביתה ולא מתעכב בדרך ואסור לדבר עם אף אחד שאנו לא מכירים כמובן אנשים שזרים לנו כי לאדם מבוגר מאיתנו אין מה לבקש מילד. וכשאתם מגיעים חזרה לביתכם תתקשרו להורים ותודיעו להם שהגעתם בשלום.

טוב אז אני באמת רוצה לאחל לכולם המון הצלחה בגן ובבית הספר.

שלכם,

איציק הליצן

 

פינת המעשה הטוב:

השבוע אספר לכם על משפחת דרימר מאזור שתרמו את כל הספרים של ילדיהם למשפחה נזקקת שלה יש 5 ילדים ומצבם הכלכלי קשה, זאת לאחר התייעצות איתי מכיוון שאני מכיר את המשפחה הזאת ועוזר לה במה שאני יכול.

משפחת דרימר תרמה בנוסף לספרים גם ילקוטים מחברות וכלי כתיבה בכדי שילדי המשפחה יוכלו להתחיל את שנת הלימודים ללא חוסרים ושירגישו כמו כולם.

כל הכבוד לכם ותודה רבה על הנדיבות ושתוף הפעולה.

 

פינת המכתבים:

שאלה: לאיציק הליצן שלום, קוראים לי עומר ואני גר בתל אביב. אני מתחיל כיתה ד‘ ויש לי בעיה: יש לי שכן שלמד בבית ספר דתי והשנה הוא עבר לבית הספר החילוני שאני לומד בו והבנתי שהוא הולך להיות בכיתה שלי וזה מרגיז אותי ואני לא רוצה ללכת לבית הספר בגללו ומוכן לעבור בית ספר רק כדי לא לראות אותו. הוא כל הזמן מתגרה בי ו"הלכנו מכות" לא מעט פעמים. איציק תציל אותי אני לא יודע מה לעשות! תענה לי דחוף מאוד ואשמח אם תתקשר אלי הביתה ותציע לי מה לעשות.

תשובה: לעומר היקר, נתחיל בזה שאני לא מתקשר לילדים הביתה ופותר להם בעיות, את התשובות שלי אני נותן רק מעל דפי העיתון במדור שלי. ולעצם הבעיה שלך, אני בהחלט יכול להבין את המצוקה שלך אבל יש לך יתרון יחסי עליו עם המורה שמכירה אותך והחברים שלך בכיתה ואם יש קושי הוא לילד החדש ולא לך. לו ייקח זמן להכיר את כל החברים בכיתה ואולי זה שאתם באותה כיתה עם מורה ומנהלת בבית הספר הוא לא יוכל לעשות מה שהוא רוצה כמו בשכונה ובמידה והוא יציק לך, אל תריבו. גשו למורה והיא תדע איך להכניס אותו מהר לחוקי הכיתה ובית הספר. זכור שיש לך יתרון יחסי ונהג בחוכמה ומי יודע? אולי עוד תהפכו לחברים טובים.

 

ההמלצה השבועית:

השבוע אמליץ לכם על הספר "הפסקת עשר" שכתבה ג‘ודי בלום עם איורים של ג‘ימס סטיונסון, תרגמה מאנגלית אסנת הדר בהוצאת כתר.

תכירו את הקוץ: ג‘ייק, תלמיד כיתה א‘, קוץ באתם-יודעים-איפה, אם תשאלו את אחותו.

תכירו את המושלמת: אביגיל, תלמידת כיתה ג‘, מושלמת לפי דעתה, ורק לפי דעתה, אם תשאלו את אחיה. הוא מפחד להסתפר, היא מראה לו איך לשמור על האוזניים. הוא שונא להיות שוער, היא מפחדת לרכוב על אופניים. היא מנסה לחגוג מסיבת חצי-יום-הולדת, הוא מחליט לחטוף חום.

שבתות של מרק עם הקוץ והמושלמת, הראשון בסדרה חדשה מפרי עטה של ג‘ודי בלום, מביא לנו רגעים אנושיים ומעוררי הזדהות מחיי משפחה אחת, עם אבא ואמא, אח ואחות, חתול וקצת כלב, מריבות וקנאות, בכי והרבה צחוק.

 

הבדיחה השבועית:

דני שואל את אימו: "אמא, זה צודק להעניש מישהו על משהו שהוא לא עשה?". אמא של דני אומרת לו: "בוודאי שלא דני."

אז דני אומר לה: "טוב...לא עשיתי שיעורי בית."


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!