חגי תשרי הסתיימו ואנחנו אחרי החופש. מתחילים (כמעט) הכל מהתחלה: חזרה לגן, חזרה לבית הספר.

חגי תשרי הסתיימו ואנחנו אחרי החופש.

מתחילים (כמעט) הכל מהתחלה: חזרה לגן, חזרה לבית הספר...

לחלק מהילדים החזרה מהחופש עלולה להיות קשה.

אני באופן אישי מאד מאמינה בשיחות עם הילד וחשובה הדרך שבה אנו מנהלים את השיחות. אופן השיחה צריכה לבוא ממקום חיובי. להדגיש את הדברים שהילד אוהב לעשות בגן או בבית הספר. ניתן לשאול אותו כיצד הוא היה רוצה שיהיה לו בגן או בבית הספר, הדגש הוא על עידוד התחושות והרגשות שלו.

ילדים אשר הדימוי העצמי שלהם נמוך, או שיש להם קשיים שונים, רואים את הקושי שעלול להיות להם ונצמדים למחשבה הזו, מטרת השיחה היא לנסות לשנות  לילד את הגישה והראיה שלו לדברים שעלולים להתרחש.

ניתן לקחת מחברת שתקרא "מחברת הבקשות" ולרשום בראשית הדף את השאלה "מה אני רוצה שיהיה לי בבית הספר היום/שיהיה לי אחר הצהריים? החשוב הוא שהדברים יהיו לטווח הקצר ומשהו שיהיה מעשי לאותו היום, ולכן אפשר לחלק את השאלה לזמן של בית הספר או הגן, ולשעות אחר הצהריים. לתת לילד לכתוב את הדברים שעולים מתוך מחשבה של הרצון שלו. רצוי שגם אתם ההורים תמלאו דף כזה "מה אני רוצה שיהיה לי בעבודה/ במהלך היום. " לתת את ההרגשה לילדכם שזה משהו כייפי לעשות ולא עוד איזה מטלה.

הרעיון הוא ללמד את הילד להקשיב ל"אני שלי" מתוך האמת שלו, מה הוא היה רוצה, וכיצד הוא היה רוצה שהדברים יהיו מתוך הקשבה פנימית ולאפשר לו דרך לבטא את הצרכים האמיתיים שלו.

אני מאמינה שדרך כתיבה הדברים מתבטאים אחרת וניתן למצוא דרכי פעולה נכונים יותר על מנת להקל על הילד.

 

על הכותבת:
עמליה עלימה
מאבחנת ומטפלת מוסמכת בילדים עם קשיי התנהגות/לימוד/ תפקוד
טלפון 054-7231104
מייל :amalia@amaliaalima.co.il
אתר: amaliaalima.co.il

 


עוד באותו נושא

שגרה - לא בדיוק אבל בערך...

פתאום אחרי כמעט חודשיים בבית, מתחילים הדיבורים על "חזרה לשגרה". אבל לא מדובר בחזרה לשגרה כפי שהכרנו אותה- אלא בעצם ליצירת שגרה אחרת, מציאות חדשה.

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?