הנה מסתיימת לה עוד שנה (וקללותיה) ומתחילה עוד שנה (וברכותיה). אני מזמינה אתכן לעשות דין וחשבון אמיתי לקראת...

בפתח השנה החדשה: ניהול זמן נכון מחדש

הנה מסתיימת לה עוד שנה (וקללותיה) ומתחילה עוד שנה (וברכותיה).

אני מזמינה אתכן לעשות דין וחשבון אמיתי לקראת השנה הקרבה. דין וחשבון מלא, אולי נוקב, עם מה שעשינו ומה לא עשינו, מה רצינו ויצא לפועל ומה לא,למה קיווינו ולא התרחש. דין וחשבון כזה- צריך ורצוי שיתייחס לכל ההיבטים בחיינו- עבודה, משפחה, הורות, זוגיות,הורים, פנאי...

אחרי שערכנו דין וחשבון מקיף כזה אני מציעה להשקיף על השנה החדשה בהרבה תקווה ובמשקפיים ורודות (אך ריאליות, כמובן).

שימו לפניכן, קודם כל - מטרה חשובה שהייתן רוצות להשיג השנה. מטרה כמו- להפוך להיות עצמאית, לשפר את העמדה בחברה בה אני עובדת, לעזור לבני בן השש- לעבור את שנה הראשונה בבי"ס בשלום, להוריד 5 ק"ג ממשקל גופי, או כל מטרה אחרת ראויה.

אחרי שיש לכן מטרה- עשו לעצמכן תכנית פעולה. כיצד  תעשו ניהול זמן נכון ותכנון זמן אפקטיבי- כדי להגיע למטרה שלכן? אתן יכולות "לזרוק" על הדף את כל הפעולות שאתן צריכות או רוצות לבצע כדי להגיע למטרה שלכן,ואז לדרג אותן לפי חשיבות ודחיפות. בתכנון זמן אפקטיבי- כדאי לטפל קודם, כמובן, בחשוב ובדחוף, ואח"כ בחשוב ולא דחוף ( לפני הדחוף והלא חשוב).

עכשיו הקצו לוחות זמנים כדי לפרק את המטרה, וממילא את תכנית הפעולה- לישימה יותר ופרקטית יותר. בתכנון זמן יעיל- מומלץ לפרק כל תכנית פעולה למקסימום פעולות קטנות שיש לעשות בדרך להשגת המטרה. בניהול זמן נכון- נקצה זמן ריאלי לכל אחת מהפעולות הקטנות שפירקנו לעצמנו.למשל, עד 1 אוק' ארד חצי ק"ג; עד 1 בנוב' ארד עוד חצי ק"ג וכך הלאה. לכל משימה צריכות להיות דרכי פעולה ( כמו- לעניין דיאטה- תפריט שבועי ופעילות גופנית x פעמים בשבוע).

אני רוצה שוב להדגיש: פירוט התוכנית הגדולה למשימות קטנות ייקל עלינו את הדרך, שלפעמים קשה לראות את סופה.

 

אז מה יש לנו: מטרה ראויה, תכנית עבודה ומשימות פשוטות אחת- אחת עם לוחות זמנים- כיצד להגיע למקום אחר טוב יותר מזה שאנחנו נמצאות בו עכשיו. זה השלב, להסתכל במראה ולהבטיח לעצמנו: אני רוצה , אני יכולה ואני אעשה את זה!

 

בהצלחה,

 

עינת בר אילן קיץ,
מאמנת נשים לניהול זמן
www.timeforyou.co.il

 


עוד באותו נושא

מה בין חג הסוכות לשגרת חיי המשפחה שלך?

חג הסוכות מתקרב אלינו לטובה ועימו ההתלבטות האם לבנות סוכה? תכלס, למי שלא רכש סוכת נצח, זה די תיק...

ארוחת חג עם ילדים...

להלן מדריך קצר לאיך לשרוד ארוחה משפחתית ואולי אפילו להנות ממנה

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?