שנת הלימודים התחילה כבר, ולצד השמחה וההתרגשות, יתחילו גם הקשיים של ילדים שונים

איך לבחור את המאבחן והטיפול הנכון ביותר

"דנה נכנסה לבית הספר והייתי משוכנעת שעכשיו הכל יהיה בסדר, נגמר החופש והחיים יחזרו למסלולם, אבל מאז שהתחילו הלימודים דנה לא רגועה בכיתה, היא קמה הרבה, יש לה המון כעסים ואפילו התחילה להתחצף... אני לא יודעת מה לעשות ואני מבולבלת מאד, האם אני צריכה לאבחן אותה? למי אני פונה ומה אני צריכה לעשות?"

תחושת הבלבול הזו עלולה לאפיין הורים רבים אשר מגלים קשיים שונים אצל ילדם במהלך שנת הלימודים. במאמר הזה אשתדל לתת לכם כלים שיעזרו לכם לפעול נכון ולהגיע להחלטות ובחירות נכונות.

ראשית חשוב להעשיר את הידע האישי על מאפייני הקושי של ילדכם דרך מאמרים, מחקרים, ספרים שונים. לימדו את הנושא מראש. ככל שתרכשו ידע נרחב כך תוכלו להבין את סוג הקושי של ילדכם ולמצוא את האבחון והטיפול הנכון עבורו.

ככל שתחשפו לידע הרב, כך תלמדו על סוגי הטיפולים השונים שיש ותוכלו להתאים את סוג הטיפול עבור ילדכם. לדוגמא: אם תבינו שלילדכם יש רגישות יתר ועקב כך הוא בחרדה ותזזיתי, קלינאית תקשורת לא תעזור, אך לעומת זאת אם הקושי הינו בהגייה ושליפת אינפורמציה קלינאית תקשורת כן תעזור.

יש לשים לב האם הקושי של ילדכם מלווה בקשיים מוטוריים שונים ובסרבול תנועתי במוטוריקה הגסה ו/או עדינה. יש לתת את תשומת הלב לכך כי אז יש לפנות לטיפול בתנועה לשיפור יכולות המוטוריות והכרת גבולות הגוף.

שוחחו עם אנשים, משפחות בעלות אותו קושי. באינטרנט יש פורומים רבים לקשיים השונים, מומלץ להתייעץ ולשאול שאלות ולהכיר את הנושא מקרוב.

קיבלתם החלטה על סוג האבחון והמאבחן. בקשו חוות דעת על המאבחן שבחרתם וודאו שהוא מומחה בתחומו בהתאם לקושי של ילדכם.

ההתמודדות של הורים לילד עם קשיים איננה פשוטה ועלולה לגרום לבעיות. כדאי וגם רצוי לכם הורים יקרים לקחת עזרה על מנת לרכוש כלים נכונים יותר להתמודדות.

ישנן קבוצות תמיכה שונות, הדרכות אישיות בבית.

הרעיון הוא שתוכלו לרכוש כלים נכונים יותר וגישה אחרת על מנת להתמודד עם הקושי בכדי שיהיה רגוע יותר בבית.

 

הנכם מוזמנים לפנות אלי בכל שאלה או התייעצות!

 

על הכותבת:
עמליה עלימה
מאבחנת ומטפלת מוסמכת בילדים עם קשיי התנהגות/לימוד/ תפקוד
טלפון 054-7231104
מייל :amalia@amaliaalima.co.il
אתר: amaliaalima.co.il 
לקבלת מתנה ממני אליכם: http://amaliaalima.co.il/newsletter/subscribe/5

 


עוד באותו נושא

הילד שובר והורס? כנראה שהוא בסטרס...

הפרעות קשב וריכוז, מחלות כרוניות, מחלות קשות ואפילו גידולים קשורים במקרים רבים לסטרס. ואנחנו נוטים לטפל בתסמינים בעוד הדבר הנכון הוא למצוא את המקור לבעיה, ולטפל בו.

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!