ספר ילדים חדש: "מחבואים בלוח השנה" מזמין את הקורא להצטרף לילד גדי להרפתקה מיוחדת – מסע גילויים בלוח השנה העברי.

חיברה ואיירה: רינת גלבוע, כתבה: עינת ברזילי, ספריית בית-אל.

לאחר הצלחת ספרה הראשון "גדי בעקבות ההגדה", פרסמה רינת גלבוע (29), אחייניתו של המאייר ג'קי ג'קסון מ'הציור השבועי לילד' בידיעות אחרונות, ספר ילדים חדש "מחבואים בלוח השנה".

כרך א' הכולל את החודשים תשרי עד אדר ראה אור לפני מספר חודשים, בימים אלה ראה אור כרך ב' הכולל את החודשים ניסן עד אלול.

 

מחבואים בלוח השנה מזמין את הקורא להצטרף לילד גדי להרפתקה מיוחדת – מסע גילויים בלוח השנה העברי. לכל חודש כפולת איורים צבעונית ובתוכה משימות חיפוש אחרי גדי ומשפחתו ומוטיבים הקשורים לאירועי החודש.

 

האיורים מלווים הסברים ושירים על האירועים והחגים אשר הופכים את הספר לחוויית קריאה ולימוד צבעונית ומהנה.

 

בכרך ב' מופיעים בין היתר פסח, המימונה, ספירת העומר, יום השואה, יום הזכרון, יום העצמאות, ל"ג בעומר, יום שחרור ירושלים, שבועות, ט"ו באב ואלול חודש הסליחות.

 

בכרך א' מופיעים, בין היתר, חגי תשרי, חנוכה, חג הסיגד של העדה האתיופית, ט"ו בשבט ופורים.

 

רינת גלבוע מאיירת ומעצבת גראפית. הגתה ופיתחה את אמנות "חיפוש המסתתרים" בהשראת דודה , המאייר הידוע ג'קי ג'קסון שסגנונו השפיע על דרכה האמנותית. שני ספריה "גדי בעקבות ההגדה" ו"מחבואים בלוח השנה" – משלבים את רעיון החיפוש של ה"ציור השבועי לילד" של ג'קי עם ספרי "איפה אפי".

את הטקסט הכולל הסברים, מושגים ושירים כתבה עינת ברזילי, עיתונאית, משוררת ותסריטאית, לשעבר עורכת אתר nrg-יהדות ומגישה וכותבת "המסרגה" – תוכנית אולפן של "סרוגים" ב-yes וואלה.

עינת מספרת שהאיורים של רינת ודמיונה שלה לקחו אותה אל אגדות הילדים האהובות עליה. סעודת פורים נראתה לה כמו מסיבת התה של הכובען המטורף, ובעל התוקע בראש השנה הזכיר לה את החלילן מהמלין שכולם נדבקים בעוצמת ניגונו.

 

רינת גלבוע בעלת תואר במשפטים. לאחר מכן עשתה הסבה מקצועית לתחום האיור והעיצוב. החלה לעבוד כמאיירת במספר עיתונים עוד לפני שפנתה ללימודים פורמליים בתחום. איוריה מתפרסמים בעיתונים "ג'רוזלם פוסט" ו"מקור ראשון". כמו כן מאיירת בעיתוני הילדים "אותיות" ו"סוכריות". בנוסף לשני הספרים שחיברה ואיירה עבור הוצאת ספריית בית-אל, איירה מספר ספרי ילדים בהוצאות אחרות.

נשואה ואם לשניים, מתגוררת בירושלים.

תיק עבודות:  http://rinatgilboa.carbonmade.com/

 

עינת ברזילי הגישה תוכניות "מוצ"ש בראשון" עם נחום לנגנטל, ופינות יהדות בתוכנית הבוקר של ערוץ 10 וב"סיגליות" עם סיגל שחמון. היתה פרשנית של "עושים סדר" בערוץ 2 לענייני דתיים. היתה פובליציסטית במעריב, כתבת ובעלת טור בעיתון מקור ראשון ותסריטאית בערוץ תכלת. הגישה וכתבה את "המסרגה" באתר yes וואלה. בתחילת דרכה היתה עוזרת דוברת משרד החינוך התרבות והספורט. כיום עורכת את אתר "צו פיוס" וכותבת תוכניות לימודים בחל"ד.

מפרסמת שירה בכתבי עת שונים: הליקון, משיב הרוח, שבו ומאזניים.

בעלת תואר ראשון בתקשורת ומדעי המדינה ולימודים לתואר שני בתקשורת.

מתגוררת בת"א, ירושלים וחיפה לסירוגין.

 


עוד באותו נושא

דנבר

איזהו עשיר - החרוץ? בר המזל? השמח בחלקו? ואולי כל אלה גם יחד?

ל"ג בעומר: מנת ילדים מסביב למדורה

חלק מהכיף בל"ג בעומר, הוא כמובן האוכל, כשעל פי רוב נהוג להטמין כמה תפוחי אדמה במדורה ולשלוף אותם

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?