החופשה הארוכה הזאת של חודשיים שלמים שבה ביליתם והייתם בקייטנות טיילתם ראיתם סרט בקולנוע צחקתם עם ההורים וראיתם מקומות חדשים - כל זה מסתיים בשבוע הבא

סוף החופשה

דברים מהלב:

שלום ילדים,

בעוד שבוע בדיוק מסתיים לו החופש הגדול.

החופשה הארוכה הזאת של חודשיים שלמים שבה ביליתם והייתם בקייטנות טיילתם ראיתם סרט בקולנוע צחקתם עם ההורים וראיתם מקומות חדשים - כל זה מסתיים בשבוע הבא וזה בדיוק הזמן להתחיל לחזור לשגרה היומית.

זה אומר ללכת לישון מוקדם יותר כדי להרגיל את הגוף שלנו לקום מוקדם ולהיות רעננים בכיתה ובגן כי ערנות מונעת אסון. ילד ערני שישן טוב בלילה יהיה מרוכז יותר ילמד טוב יותר ויבין את מה שהמורה מלמדת בכיתה.

עוד דבר מאוד חשוב ילד ערני ולא עייף ימנע מתאונות בדרך לגן ולבית הספר כמו נפילות ומפגש לא נעים עם כל מניח חפצים בולטים. מארגון בטרם לבטיחות ילדים מזכירים לכם שלילד עד גיל 9 אסור לחצות את הכביש לבד גם לא במעבר החצייה. כדאי ומומלץ לילדים שהולכים לבד לבית הספר ללמוד ביחד עם ההורים את הדרך הקצרה והבטוחה לגן ולבית הספר ויש להימנע מלקצר דרך במעבר בגינות ציבוריות של ילדים לבד וכל שעות היום. אסור לדבר אם אנשים זרים שאנו לא מכירים בכלל. גם אם משהו מציע לנו ממתקים או כל דבר מפתה אחר לא הולכים לשום מקום בלי ידיעת ההורים או קבלת אישור מהם. על ההורים שלכם לדעת בדיוק בכל דקה היכן אתם נמצאים. יש בחוץ לצערי אנשים רעים שאסור לנו להיות בקרבתם ולפעמים אותם אנשים הם קרובים לנו ומכירים אותנו טוב לכן אני פונה אליכם הילדים לא ללכת לשום מקום ללא ידיעת ההורים שלכם וקבלת אישור מפורש מהם.

בזמן שאני כותב את המדור הזה דרום הארץ שלנו עובר תקופה קשה ויש ילדים ומשפחות שחוות מחדש את האזעקה רעש הטילים הפחד והחרדה ממה שיהיה. אני מקווה שהשקט ישוב אלינו במהרה ושנת הלימודים תיפתח כסדרה וגם ילדי הדרום שעולים לכיתה א‘ ייהנו ויתרגשו מהיום הראשון בבית הספר כמו כולם.

שלכם,

מאיציק הליצן

 

פינת המעשה הטוב:

השבוע אספר לכם על טליה רעות ונופר, שלש חברות מתל אביב שיש להם חברה שעברה לגור באוהל כי מצבם הכספי לא טוב.

כל יום הן מכינות סנדביצ‘ים ועוגיות ומבקרות במאהל ונותנות לחברתם ולמשפחתה ארוחת בוקר וערב. שמעתי שהן משקיעות ואפילו בעל המכולת השכונתית שלהן עוזר להן במצרכים לטובת המעשה הזה.

על חברות טובה ואכפתיות מהסביבה כל הכבוד לכן, אתן מלאכיות שעושות טוב ואני גאה בכן על ההתמדה.  

 

פינת המכתבים:

שאלה: לאיציק הליצן שלום, קוראים לי נתנאל ואני ילד גדול בן 12 ואוהב לקרוא את המדור שלך. אימא שלי נפטרה לפני חצי שנה מסרטן ומאז אני ילד עצוב כי אני יודע שהיא לא תשמח איתי בבר המצווה שלי ואני מאוד מתגעגע אליה. קשה לי לחשוב ולקבל את המציאות החדשה בלי אימא. אני יודע שאתה מטפל בילדים חולים אולי יש לך דרך לעזור לי להחזיר את החיוך שלי מחדש כי זה מאוד קשה.

תשובה: לנתנאל החמוד, קראתי והתרגשתי ואפילו ירדה לי דמעה מהמכתב המרגש שלך. מה שאני יכול להציע לך כאן זה לנסות לקבל את המציאות החדשה כפי שהיא, להבין שאימא לא סובלת יותר ונחה לה בשמיים ולהמשיך את החיים מהנקודה הזאת. אבל אתה חייב לקבל טיפול מקצועי ועמוק יותר ולכן בלי להמתין בבקשה פנה ליועצת בית הספר שלך. בלי להתבייש גש לשוחח איתה על כך היא כבר תמצא את הדרך לעזור לך הכי טוב ולתת לך את העצות הכי מקצועיות.

 

ההמלצה השבועית:

השבוע אמליץ לכם על הספר כולם יצאו לטייל שכתבה רבקה דוידית ז"ל עם איורים של אורה איל ז"ל בהוצאת ספרית הפועלים.

הטיול של דינה הקטנה עם צעצועיה הוא מן הקלאסיקה לגיל הרך, סיפור קטן המכיל את המרובה. יש בו צבע וצליל, קצב ותנועה, עצב ושמחה. דוידית יצרה הרפתקה קטנה שמתנגנת בקצב צעדי המטיילים – לכל אחד צליל משלו, והצלילים כולם משתלבים למשחק מצלול מהנה.

דינה היא המובילה, המנהיגה, כל המטיילים שמחים איתה וההנאה שלמה.

כשמתחיל להחשיך פונים לחזור הביתה.

כעת מתנגנים צעדי המטיילים בקצב חפוז ומהיר. רק הכדור, שהתגלגל בסוף הטור, ממשיך להתגלגל הלאה, הרחק הרחק ונעלם. השמחה הופכת לדאגה ולצער. דינה וחבריה מחפשים, עצובים...

הם מגיעים הביתה, פותחים את הדלת ו... הפתעה! הכדור מקדם את פניהם ומכריז כילד קטן שנהנה "לסדר" את חבריו: אתם רואים? התגלגלתי מהר-מהר והגעתי הביתה הראשון! מומלץ בחום, איציק הליצן

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!