בכל פעם שאני בים יוצא לי לפגוש ילדים שהולכים לאיבוד ולא מוצאים את ההורים שלהם וההורים בהיסטריה ובבכי דואגים לילד

נהנים בקיץ ומנצלים את החופש

דברים מהלב:

שלום ילדים,

אני מאוד מקווה שאתם נהנים בקיץ ומנצלים את החופש כמו שצריך. אני מאוד נהנה מכך שאתם בחופש ופוגש רבים מכם בקייטנות בקניונים ובכל מני מקומות בילוי ברחבי הארץ שבהם אני מופיע. בזמן החופשי שלי אני מבקר בחוף הים שזה אחד ממקומות הבילוי המועדפים עלי. השנה אני מבלה הרבה בחוף מציצים בתל אביב ששם נמצאים בכל יום החל משעה שבע בבוקר ועד שבע בערב חברי המצילים קיגן אורי יריב וארכאדי שיושבים בסוכת המציל ושומרים על המתרחצים בחוף שיחזרו הביתה בשלום.

אבל בכל פעם שאני בים יוצא לי לפגוש ילדים שהולכים לאיבוד ולא מוצאים את ההורים שלהם וההורים בהיסטריה ובבכי דואגים לילד. לכן יש לי בקשה אליכם הילדים בכל מקום בילוי שאתם הולכים עם ההורים שלכם תמיד תהיו לידם ואל תתרחקו מהם ובכל מקום תקבעו מקום מפגש בולט כדי שאם אתם לא מוצאים אחד את השני תוכלו להיפגש שם בלי פאניקה למשל בחוף הים מקום זה יכול להיות ליד סוכת המציל בקניון ליד מקום בולט שכולם מכירים ובכל מקום כזה יש שומרים שלובשים מדים ותמיד אפשר לפנות אליהם לקבלת עזרה.

מאוד חשוב לדעת את מספר הטלפון של ההורים בעל פה כדי שתוכלו ליצור קשר עם ההורים במקרה הצורך. לילדים קטנים מומלץ לענוד שרשרת על הצוואר עם פרטים מזהים וטלפונים ליצירת קשר במקרה הצורך. אספר לכם שאפילו אבא שלי שהוא אדם מבוגר יש לו בכיס של המכנס באופן קבוע כשהוא יוצא מהבית פתק עם למינציה (ניילון קשיח) עם טלפונים שלי ושל האחיות שלי למקרה הצורך. זה מאוד חשוב במיוחד כשהולכים למקומות הומי אדם. לא אשכח את הבכי של אימא שהבן שלה הלך לאיבוד בים והדקות האלה עד שהוא נמצא הן כמו נצח.

שוב אני פונה אליכם הילדים וההורים תעשו הכל כדי להעביר את הקיץ הזה בשלום תנהגו על פי כללי הביטחון והבטיחות שנהוגים בכל מקום שאתם מגיעים.

המשך קיץ נפלא,

מאיציק הליצן

 

פינת המעשה הטוב:

השבוע אספר לכם על משפחת אבינר מפתח תקווה.

הם יצאו לחופשה ברודוס למשך שבוע ימים ולקחו איתם לחופשה ילד של שכנים מעולי אתיופיה כדי שייהנה בקיץ כי המצב הכלכלי שלהם קשה.

זה מחמם את הלב לדעת כל פעם מחדש שישנם אנשים טובים באמצע הדרך שעוזרים לזולת ואיכפת להם מהסביבה הקרובה להם. כל הכבוד.

 

פינת המכתבים:

שאלה: לאיציק הליצן שלום. קוראים לי מיכל ואני בת 11 ומקשיבה כל שבת בבוקר לתוכנית הרדיו שלך ומרגישה כמו ילדה קטנה שמתלהבת מכל שיר וסיפור שאתה מספר. שמעתי שאתה חוגג יום הולדת 15 שנים לתוכנית שלך בקרוב ואני מאוד רוצה להשתתף בתוכנית הזאת. איך אני יכולה לקבל הזמנה? תענה לי דחוף בבקשה.

תשובה: למיכל החמודה, זה מרגש אותי לקבל מכתבים מילדים כמו שכתבת לי. לגבי מסיבת יום ההולדת של התוכנית שלי שתתקיים בשבת הראשונה של חודש אוגוסט צריך לפנות אלי לפקס: 035352806. אשמח להזמין אותך ואת הקוראים של המדור שלי. מספר ההזמנות מוגבל אז תמהרו...

 

ההמלצה השבועית:

השבוע אמליץ לכם על הספר מסע בין ממלכות מאת מאיה רבינוביץ‘ עם איורים של דמטרי דרייר בהוצאת ארמדילו.

זהו סיפור על אבירי השמש שמאסו בממלכתם ועברו לממלכת הירח.

מדוע עזבו את ממלכתם? מה ביקשו מפיית הבקשות השמימיות? ולמה חזרו הביתה? "אם נעצום את עיננו ופליג בספינת החלומות נעבור את הזמן ואת המרחב,ונגיע לממלכת השמש". הספר מעביר לילדים את המסר "שמח הוא - השמח בחלקו" לספר מצורפים משקפי לתלת מימד להעצמת החוויה.

מומלץ בחום איציק הליצן

 

הבדיחה השבועית:

שאלה: מי אוהבת ילדים, יש לה רגליים והיא הולכת על הראש?

תשובה: כינה...

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!