חופשה משפחתית תורמה הרבה לתחושת השייכות, לאינטימיות בין בני הבית, ולהנאה משותפת שהופכת לחוויה בלתי נשכחת.

מאת: שירה דרורי

חופשה משפחתית תורמה הרבה לתחושת השייכות, לאינטימיות בין בני הבית, ולהנאה משותפת שהופכת לחוויה בלתי נשכחת. משפחות רבות מנצלות את תקופת החופש הגדול לצאת לחופשה משפחתית במתחמי קמפינג, אורחנים, צימרים ומלונות ברחבי הארץ.
מדובר בעסק לא זול, כיוון שחודשי הקיץ הם העונה החמה בנופשים והמחירים גבוהים יותר, וככל שהמשפחה מרובת נפשות העלויות יותר גבוהות.
לפני שאתם יוצאים לחופשה משפחתית בקיץ, חשוב לחפש דילים שיוזילו את עלות החופשה. יש שלל מקורות לאיתור דילים משתלמים, כולל בחירה נכונה במלון המתאים מבין המלונות המוצעים, ולפעמים תגלו שהדיל האטרקטיבי מבטיח לכם תוספת של הנאה כמו לילה חצי חינם, פנסיון מלא במחיר של חצי פנסיון, כניסה לאטרקציה מקומית ועוד. אז איך מחפשים ומוצאים דילים שווים?

בעקבות הדיל הנחשק
עליכם להשוות מחירי חופשות משפחתיות כדי להבין מה המחיר הזול ביותר. אם תזמינו חופשה משפחתית מבעוד מועד או מראש יתכן שתוכלו ליהנות מדיל אטרקטיבי יותר, כיוון ששריינתם לעצמכם חדר בבית המלון לפני שהמלון התמלא. מצד שני, ישנן הצעות של הרגע האחרון למשל דילים לאילת ולאתרים אחרים, המוצעים בעלות נמוכה. דילים אלה מתאימים למהירי החלטה, שבספונטאניות יוצאים לחופשה מידית, וזוכים בחופשה זולה יחסית כתגמול על הזמנה ברגע האחרון. הכי טוב זה לבחון מה הדיל הכי משתלם בתקופה בה אתם מתכננים חופשה, כיוון שלא תמיד תוכלו להרשות לעצמכם להתפנק בחופשה ספונטאנית אם לא לקחתם חופש מסודר מהעבודה וכדומה.

הלוקיישן המשתלם ביותר
דילים לחופשה מושפעים גם מהלוקיישן בו אתם מעוניינים לנפוש, בעוד שלוקיישן כמו אילת הוא אתר חם בחודשי הקיץ והמחירים גבוהים יותר בקיץ מאשר בעונות אחרות, בים המלח יתכן שתמצאו בחודשי הקיץ הבוערים דווקא חבילות נופש במחירים מוזלים, כיוון שבחודשים יולי אוגוסט חם מאוד בים המלח ותנאי האקלים האלה לא מתאימים לכולם.

 

מתי אתם נופשים?
התזמון אף הוא קובע את עלות החופשה. כעקרון, בסופי שבוע המחירים גבוהים יחסית כי מדובר במועד בשבוע המועדף על מרבית הנופשים. לכן חופשה בת כמה ימים באמצע השבוע עשויה בהחלט להיות זולה משמעותית מאותה חבילה בסופ"ש.


הנחות שאסור לפספס
חשוב מאוד לעקוב אחרי פרסומים על דילים כדי לתפוס את הדיל לפני שמישהו אחר יעשה את זה. הירשמו לדיוורים של אתרי חופשות ואתרי מלונות כדי לקבל את ההצעות האטרקטיביות בזמן. כמו כן, שימו לב שלעיתים תוכלו להוזיל עלויות על חופשה על ידי הזמנה מקוונת מאתרי המלונות וליהנות ממחיר משתלם יותר מאשר הזמנה מסוכנות נסיעות וכדומה. אם תשוו בין אתרים ומחירים, תוכלו לבצע החלטה מושכלת ונוחה יותר כלכלית.

מה הרווח שלכם?
המחיר הכולל של החופשה לא עומד בפני עצמו, עליכם לקחת בחשבון את כל ההוצאות של החופשה ולגלם את זה בסכום אותו אתם מוכנים להקצות לחופשה משפחתית. קחו בחשבון עלויות נסיעה, אטרקציות, ארוחות וכדומה. אם תזמינו חופשה במסגרת מלונות הכל כלול תוכלו ליהנות במסגרת התשלום מאוכל, הפעלות ועוד דברים שבמלון בקונספט אחר יתכן וייחשבו כאקסטרות ויתומחרו בנפרד. בדקו מה מציעים לכם בדילים, לפעמים לילה בחצי חינם או ילדים חינם יותר אטרקטיבי בהנחה מסויימת על המחיר כולו של החופשה, חשבו לפי התקציב וסדר העדיפויות האישי שלכם ותוכלו לבחור את הדיל המשתלם ביותר עבורכם.


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?