החופש הגדול בעיצומו ועוד רגע יחלו אלפי הורים וילדיהם "להסתער" על חנויות הציוד לחזרה לבית הספר.

החופש הגדול בעיצומו ועוד רגע יחלו אלפי הורים וילדיהם "להסתער" על חנויות הציוד לחזרה לבית הספר. ההוצאות הכספיות הגבוהות בעונה זו של השנה גורמות למשפחות רבות לחפש דרכים יצירתיות לחיסכון כזה או אחר, בייחוד אם מדובר במשפחות בהן שניים ואף יותר מהילדים הם בגילאי 6 עוד 18.

מעבר להוצאה הכספית הגבוהה על רכישת ציוד חדש לתלמיד, עומדת בפני ההורים הוצאה משמעותית של רכישת ספרי לימוד בהתאם לצרכים החינוכיים שדורש בית הספר. ההוצאה השנתית על ספרי לימוד שונים יכולה להגיע למאות שקלים ואף אלפי שקלים למשפחה (תלוי בכמות התלמידים באותה משפחה ובגילאים השונים שלהם).

כיצד להתמודד נכון עם ההוצאות הגבוהות?

מדי שנה, טרם פתיחת שנת הלימודים, מחפשים הורים רבים את הדרך האופטימאלית לחיסכון בהוצאות השוטפות. אחת מהדרכים האפקטיביות לחיסכון משמעותי היא ביצוע רכישת ספרי לימוד משומשים במקום רכישת ספרי לימוד חדשים. רכישה כזו תאפשר לכל משפחה לחסוך עשרות שקלים ואף מאות מההוצאה המצטברת.

ספרי לימוד משומשים אינם מוצר מתכלה וניתן להשתמש בהם לאורך שנים במידה והם נשמרים ברמה סבירה. רכישת ספרי לימוד משומשים תאפשר לכם גם לחסוך כסף וגם להקנות לילדיכם הרגלי חשיבה צרכניים נבונים וגם פיתוח מודעות לסביבה ירוקה יותר. הורים שיסבירו לילדיהם את חשיבות המחזור בתחום הנייר כהעדפה ראשונית לרכישת ספרי לימוד משומשים מקנים להם בכך חינוך ומודעות לסביבה ירוקה יותר.

כיצד להשיג ספרי לימוד משומשים במצב טוב?

רכישת ספרי לימוד משומשים מתאפשרת בשווקים רבים בטרם פתיחת שנת הלימודים וכן בחנויות ספרים חדשות ויד שנייה רבות. חנויות אלו מחזיקות בדרך כלל את כל הספרים הנדרשים לכל גיל ולכל שיעור. כמו כן, אתם יכולים לבצע החלפה או רכישת ספרי לימוד משכנים, מכרים ובני משפחה שילדיהם סיימו את השימוש בספרים השונים. לפני רכישת ספרי לימוד משומשים דפדפו בעמודי הספר ובדקו את תקינותו. כמו כן, שימו לב שכל העמודים נמצאים בו והוא ראוי לשימוש לצרכי לימוד.

שתפו את ילדיכם בכל התהליך, הסבירו להם על חשיבות החיסכון והקנייה החכמה, דברו איתם על מודעות לנושאי הסביבה ועל כך שבצעם רכישת ספרים משומשים הם תורמים להצלת יערות שלמים מהכחדה. אם תעשו זאת באופן יצירתי ומעניין ילדיכם ישמחו לקבל מכם "טיפים" נוספים לאפשרויות חיסכון והצלת הסביבה.

שנת לימודים פורייה לכולנו!

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?