ההמצאות הגדולות של הסינים, הפטנטים השוויצרים, סיפורי המיתולוגיה היוונית ונפלאות האוכל הצרפתי אלה רק חלק מהגילויים וההתנסויות...

חווידע טבע עולמי

'חווידע טבע עולמי' –  פעילויות מדעיות חווייתית על ארצות והמצאות ששינו את העולם

יולי-אוגוסט 2011 בת-ים, חולון, רחובות, קרית-גת, באר-שבע, ירוחם, כרמיאל

מחיר לילד: 25-15 ₪. הורה מלווה בחינם

מידע מדויק על מועדי פעילות בכל מרכז ניתן לקבל באתר http://www.havayeda.org.il/ ובטלפון 1599-550-990.

 

ההמצאות הגדולות של הסינים, הייחוד של הפטנטים השוויצרים, סיפורי המיתולוגיה היוונית הפנטסטיים ונפלאות האוכל הצרפתי אלה רק חלק מהגילויים וההתנסויות שיעמדו במרכז פעילות הקיץ לכל המשפחה של מרכזי 'חווידע טבע' ברחבי הארץ. כל ארץ תתגלה למבקרים במרכזי ה'חווידע טבע' בשפע של פעילויות מלהיבות במעבדות, סדנאות בישול שפותחות את החושים, סדנאות יצירה מזמינות, שעות סיפור מרתקות ומשעשעות, חידוני טריוויה מאתגרים ועוד. פעילות הקיץ של 'חווידע טבע' חושפת עולמות חדשים של גילויים מדעיים בפעילות שמעודדת את הילדים להסתקרן, לנסות, לעשות ולגלות והכול בדרך חווייתית. 

 

הביקור המדעי בסין יעסוק וילמד על המצאת הנייר, הדפוס, גילוי אבק השריפה והמצאת הפעמון. נהנה מפעילויות יצירה של פנסים סיניים, דרקון נייר, בניית עפיפונים ויצירת מגזרות נייר. לאחר מכן נתנסה בסדנת בישול של פודינג אורז, נלמד לאכול במקלות סיניים, נאפה עוגיות מזל ונתארח בבית תה. הביקור בסין יסתיים בחידון טריוויה על סין ובסדנת יוגה מרגיעה.

 

בביקור המדעי בצרפת נלמד ונתנסה בהמצאת כתב הברייל וגם איך המציאו את הבלון הפורח ואת הגפרור? בסדנת היצירה הצרפתית ניצור את מגדל אייפל באוריגאמי, נתנסה באשליה אופטית עם דפי צביעה של הנסיך הקטן, וניצור הדפס מיוחד של המונה ליזה. בסדנת הבישול נכין פרנץ' טוסט וקרפ, נלמד איך עושים יין ותוך כדי נבין מה קורה לחומרים שאיתם אנחנו מבשלים. שעות הסיפור יתרכזו במיטב הספרות הצרפתית לילדים (כגון החתול במגפיים, סיפורי ז'ול ורן וכדומה) ונקנח בתחרות טריוויה.

 

הביקור המדעי בשווייץ יחשוף את המצאת את קוטלי החרקים, מהו ארגון הצלב האדום ועל שווייץ כארץ מובילה בהמצאות ופטנטים. ניצור שעון חול ונלמד על מדידת זמן, בסדנת הבישול נכין פונדו שוקולד ומשקאות שוקולד שונים, במעבדה נייצר גבינה צהובה ובשעות הסיפור לילדים נשמע על היידי בת ההרים ואת מעשיות וילהלם טל.

 

הביקור המדעי ביוון יעסוק בהמצאת בורג ארכימדס, במכאניקה ובמתמטיקה. בסדנאות היצירה נכין נחום-תקום, מדליות אולימפיות וזרים מוכספים תוך למידה של עקרונות ותהליכים מדעיים של החומרים איתם אנחנו עובדים. בסדנת הבישול נכין יוגורט ונהנה משעת סיפור לילדים מתוך המיתולוגיה היוונית. נסיים את הפעילות בתחרות טריוויה ותחרויות אולימפיות.

 

'חווידע טבע' הם מרכזי מדע אינטראקטיביים וחווייתיים, מיסודו של ארגון החונכות פר"ח, בשיתוף חברת טבע תעשיות פרמצבטיות בע"מ. ב'חווידע טבע' מעודדים ילדים ומבקרים לגעת, להפעיל ולשחק עם המוצגים ובדרך זו לחקור באופן פעיל תופעות מדעיות. השם "חווידע"- צירוף המלים חוויה וידע - משקף נאמנה את מטרתו העיקרית של המרכז: ליצור סביבת למידה בלתי פורמאלית, נעימה ומהנה כדי לקרב את הילדים אל עולם המדע. הנחת היסוד של 'חווידע טבע' היא שילדים מגלים סקרנות רבה כלפי העולם הסובב אותם וכי הם לומדים בצורה הטובה ביותר על ידי התנסות אישית פעילה. מרכזי 'חווידע טבע' מקיימים מגוון פעילויות במהלך השנה לבתי ספר, גני ילדים ואחר הצהריים לקהל הרחב.

הפירוט הנ"ל הוא לשם דוגמא, אינו כולל את כל הארצות ולא בכל מרכז יתקיימו כל הפעילויות.

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!