החופש נותן לנו הרבה אפשרויות ליהנות לשמוח ולעשות חיים. ילדי ישראל כבר בעיצומה של החופשה

הכל אני יכול בחופש הגדול

דברים מהלב:

שלום ילדים,

"הכל אני יכול בחופש הגדול" אומר השיר ובאמת החופש נותן לנו הרבה אפשרויות ליהנות לשמוח ולעשות חיים. ילדי ישראל כבר בעיצומה של החופשה - מי בקייטנות ומי בבית בים או בברכה ויש הרבה שנהנים מפעילות בחינם לילדים בכל הקניונים אני נוסע בימים אלה מהצפון לדרום ומופיע בקייטנות וכייף לפגוש כל כך הרבה ילדים שיושבים וצוחקים מהמופע והכי מרגש שילדים נותנים לי במתנה ציורים שהכינו במיוחד בשבילי.

אני מכיר הרבה משפחות שמנצלות את החופשה ויוצאים לקמפינג וישראל פועלים כיום כ- 90 חניוני קמפינג מסודרים המציעים מקום מוסדר להקמת אוהל, נקודות חשמל, תאורה, שמירה מקלחות ושירותים, עמדות מנגל מקררים ועוד. חניוני הקמפינג פרוסים בכל הארץ: בגולן ובגליל העליון, בעמקים ובכרמל, באזור מדבר יהודה וים המלח, באזור הנגב ואילת ויש גם במרכז הארץ. בשבוע שעבר ביקרתי באחד כזה שנמצא בפארק הדיג מעיין צבי ליד זיכרון יעקוב שחוץ מלינת הקמפינג גם מציע שלל אטרקציות לבילוי בחיק הטבע כמו: דיג בחכות, טיולי אופניים שייט בסירות צפייה בסרטוני טבע סיורי צפרות פינות חי משחקים ועוד. המקום נקי מסודר ומאוד נהניתי לראות את הילדים שם מאושרים וההורים רגועים וזה פתרון טוב למי שאין לו כסף ללכת לבית מלון במחיר של 85 ₪ לילד ולמבוגר ליום. אתם יכולים לשהות במקום עד שעה 18:00 למחרת כניסה יומית עולה 45 ₪ לאדם ללא לינה במקום. הכניסה לפארק הדיג מכביש 4 מול משטרת זיכרון יעקוב לכיוון חוף הים.

להורים אני ממליץ לנצל את החופש הגדול לבילויים ואיחוד משפחתי עם הילדים ויש מקומות יפים בארץ בעלות כספית לא גבוהה.

אל תשכחו לשתות הרבה מים למרוח קרם הגנה לחבוש כובע ולהתנהג חכם בשמש. השמש בארץ חמה מאוד וצריכים לשמור על הגוף שלנו מהתייבשות בחום ובשרב בתקופת הקיץ.

שיהיה לכם קיץ נפלא,

מאיציק הליצן

 

פינת המעשה הטוב:

השבוע אספר לכם על שני חברים מרמת גן אסף ואביעד בני 9.

הם שיחקו כדורגל בגינה ליד הבית וראו יונה פצועה שנפלה מהעץ. הם הרימו אותה ושמו אותה בתוך קרטון וביחד עם ההורים לקחו אותה לווטרינר שנמצא קרוב לביתם. היונה קיבלה טיפול ולאחר שלשה ימים הוחזרה לטבע ועפה חזרה לצמרת העץ.

כל הכבוד על המעשה הנפלא.

 

ההמלצה השבועית:

השבוע אמליץ לכם על הספר "אמא, תהיי איתי" שכתבה שולה טולמן עם איורים של צבי פלדמן בהוצאת אוריון.

"בלילה, כשצריך ללכת לישון כי מאוחר והכול כבר מוכן ומסודר למחר, אני נזכר בחיוך גדול, שעוד רגע אמא תעזוב את הכל. היא תגיע לחדר, תשב לצדי, את כף ידה תחזיק בידי, ואדע אז שהגיע הרגע, שלה ושלי: אמא עכשיו היא רק בשבילי... "

תמיד דיברו איתנו על זמן איכות. שעות הערב, שעת ההשכבה הוא שעה של אמא והילד. באותו הרגע, אמא לא מוכנה לקבל טלפונים, כי יש לה משהו יותר חשוב לעשות. זה הזמן שהילד מספר הכל. מה שימח אותו בגן, עם מי רב, על מי כעס, איך השלים. ואמא מחבקת, נותנת עצות, תומכת, מציעה פתרונות, נותנת עידוד עד שעיניו של הילד נעצמות.

"אמא, תהיי איתי" מאת שולה טולמן ובהוצאת הספרים אוריון הוא ספר חדש ומיוחד השופך אור על הקשר בין הורים לילדים, או באופן מדויק יותר, בין אמהות לילדיהן הקטנים.

הספר מסביר על חשיבותם הגדולה של רגעים קטנים לפני השינה.

מומלץ בחום, איציק הליצן

 

פינת המכתבים:

שאלה: לאיציק הליצן שלום, קוראים לי נעה ואני עצובה בחופש הזה כי החברה הטובה שלי נטע נפלה מהאופניים שלה ושברה את היד והרגל ויש לה גבס וכל החופש היא תהייה בבית וכל התוכניות שלנו התבטלו ואני מאוד עצובה כי חיכינו לחופש וחלמנו על הרבה דברים ביחד. מה אתה ממליץ לי לעשות במקום התוכניות שהתבטלו? תענה לי דחוף בבקשה.

תשובה: לנעה החמודה, לא כל מה שאנו מתכננים יוצא לפועל בסופו של דבר. יש דברים שלא אנו אחראים על כניסתם באופן מפתיע לחיינו. יש הרבה הפתעות בחיים ובכל מצב כזה צריכים להוציא את הטוב ביותר שביכולתנו. לכן אני מציע לך לא לקחת את זה קשה ולהיות חברה טובה ואמיתית ולבלות איתה חלק מזמנך בקיץ וכך תראי שאת חברה אמיתית ועכשיו היא זקוקה לך יותר מתמיד. בהצלחה.

 

הבדיחה השבועית:

אדם טייל בג‘ונגל. פתאום ראה אריה מזנק לעברו ומתכונן לטרוף אותו. האיש הוציא תהילים והתחיל להתפלל. לפתע ראה האיש שגם האריה מוציא תהילים... שאל האיש: "למה אתה מוציא תהילים?" ענה האריה: "כדי לברך את ברכת המזון."

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!