החופש הגדול התחיל ואיתו הכיף השמחה והזמן ליהנות בלי שיעורים ומבחנים אבל יש גם סכנות רבות בכביש ובסביבתו

יוצאים לחופש הגדול

דברים מהלב:

שלום ילדים,

החופש הגדול התחיל ואיתו הכיף השמחה והזמן שלכם הילדים ליהנות מזמן איכות שלכם בלי שיעורים ומבחנים אבל יש גם סכנות רבות בכביש ובסביבתו לילדים.

לכן חשוב שנזכור את כללי הזהירות בדרכים החשובים כל כך לשמירה על ביטחוננו.

להולכי רגל חשוב לזכור: המכונית בכביש המדרכה לאיש, חצה את הכביש רק במעבר החצייה, ודא שהכביש פנוי ורק אז - חצה, במעבר חצייה מרומזר התחל בחציה רק באור ירוק, בכביש ללא מדרכה לך בצד שמאל מול כיוון התנועה וכך תראה ותיראה, חצה בקו ישר – יותר בטוח וקצר, אל תצא לכביש מבין מכוניות חונות המסתירות אותך מעיני הנהג, אל תפתיע את הנהג ואל תגיח לכביש באופן פתאומי, אסור ללכת ולשחק בכביש, בלילה ובחושך קשה לראותכם לכן יש להיעזר באביזרים מחזירי אור.

לרוכבי אופניים: האופניים הם רכב כמו שאר כלי הרכב וחוקי התנועה חלים גם עליהם, האופניים מתאימים לכם רק כשאתם יכולים להגיע עם שתי הרגליים לקרקע, על האופניים להיות במצב תקין יש לבדוק את הבלמים למתוח שרשרת רופפת לחזק ברגים וחיבורים אצל מתקן האופניים. לחבוש קסדה מתאימה ומגניי ברכיים וידיים שישמרו עליכם בזמן נפילה. צייתו לתמרורים, תנו סימן יד ברור לפני כל עקיפה או סטייה. יש לרכב רק במקומות המותרים לרכיבה על אופניים.

ילדים יקרים, יכול להיות שלפעמים אני נשמע קצת כמי שמנסה להטיף לכם אבל הכל בא מאהבה ורצון לעבור את הקיץ והחופש בשלום. כמי שנמצא הרבה בבתי חולים אני פוגש ילדים שנפצעים על שטויות שאפשר היה למנוע אותן אילו היו יותר זהירים ולכן חשוב לי כל כך שתקראו את מה שאני כותב.

אז המשך קיץ נפלא,

מאיציק הליצן

 

פינת המעשה הטוב

השבוע אספר לכם על ילדה בשם מוניקה דניאל.

מוניקה דניאל עולה לכיתה ג ובחופש הגדול היא מטפלת באחיות שלה נטע ולינוי התינוקת החדשה. כל יום היא יורדת לחצר ודואגת להאכיל את החתולים שמסתובבים אצלה בשכונה. החתולים מחכים לה. מוניקה אוהבת חיות ואני כאוהב חיות נותן לה ציון לשבח על ההתנהגות למופת.

כל פעם מחדש כשאני פותח את המכתבים שלכם כייף לי לדעת שיש עוד המון ילדים שעושים מעשים טובים, תמשיכו כך, מאיציק הליצן

 

פינת המכתבים:

שאלה: לאיציק הליצן שלום. קוראים לי נטע ובדיוק סיימתי את כיתה ו‘. אני גרה בתל אביב ואני רבה עם ההורים שלי כל הזמן. הם חושבים שאני עדיין ילדה קטנה ואני כבר מרגישה גדולה ועצמאית. אני יודעת שאתה אבא לילדים ורציתי לדעת האם גם אתה רב וצועק וכועס על הילדים שלך? כי איציק הליצן אמור לא לכעוס ולצעוק על ילדים. מה אני צריכה לעשות עם ההורים המעצבנים שלי? תענה לי דחוף, נטע.

תשובה: לנטע החמודה, קודם כל בבית אני אבא לכל דבר לילדים שלי שהעבודה שלו היא להיות איציק הליצן כמו שאבא שלך עובד בעבודה שלו. התפקיד שלנו כהורים הוא לכוון אתכם ולהכין אתכם לחיים. לפעמים זה יותר קל ולפעמים זה יותר קשה וכשאני צריך אני מרים קצת את הקול שלי ועושה "סדר בבלגן" כאבא והילדים שלי למדו להפריד את זה שאני אבא שהוא גם חבר לבין זה שאני איציק הליצן. אני מציע לך לשבת לדבר על כך עם ההורים, להגיע להסכמים שיהיו מקובלים על שני הצדדים. ההורים לא מעצבנים אלא אוהבים ודואגים לילדים שלהם וכשאתם הילדים לא מבינים אז קצת מרימים את הקול ואז כולם נרגעים. קבלי את זה באהבה. שלך, איציק הליצן.

 

ההמלצה השבועית:

השבוע אמליץ לכם על ספר חדש "שרבוט לחופש". אייר ניקלס קטלו תרגמה מאנגלית אתי פריפלד עורכת אחראית רחלה זנדבנק בהוצאת כתר.

"שרבוט לחופש" איננו ספר צביעה, כי אם ספר השלמת ציורים. בכל עמוד מופיע משפט אחד אשר מגרה את הדמיון ומדריך למעשה כיצד יש למלא את הדף ומה לצייר, כגון "מה הוא רואה מהחלון" או "ציירו את הארוחה הטעימה מכולן". לאחר מכן מוזמנים הילדים לצבוע כרצונם את הציור.

הספר מספק עיסוק מלא דמיון לשעות הפנאי, המוצא את שביל הזהב בין נתינת הוראות ברורות לבין להותיר מקום לדמיונם הפרוע של הילדים. הספר מיועד לילדים היוצאים לחופש, הוא עוסק בנסיעה לארצות אחרות, בטיסה, בים, במקומות חדשים, בגלויות ובדברים שאוספים בדרך. הוא אידיאלי לנסיעות, גם אם הנסיעה היא בתוך הארץ.

הספר מעודד את התבוננות סביב ואת ההנאה מחוויות חדשות, מקומת חדשים, אנשים חדשים, מראות חדשים וכו‘.

אין צורך בכישורי ציור, העיקר זה לתת לדמיון לעוף ולפרוח!

מומלץ בחום, איציק הליצן.

 

הבדיחה השבועית:

שאלה: איזו פרה לא מניבה חלב?

תשובה: פרת משה רבנו!


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!