בחופש כולם שמחים והרבה ילדים הולכים לקייטנות, לים, לבריכה, לטיולים ועוד. החופש זה כייף שלא צריך להכין שיעורים ולא להתכונן למבחנים לא צריכים תלבושת אחידה

סוף שנת הלימודים

דברים מהלב:

שלום ילדים,

שנת הלימודים מסתימת והחופש הגדול מיד מתחיל.

נכון שכולם שמחים והרבה ילדים הולכים לקייטנות לים, לבריכה, לטיולים, לבתי מלון, יש מי שנוסע לחופשה ויש כאלה שנשארים בבית מכל מיני סיבות. החופש זה דבר כייף שלא צריך להכין שיעורים ולא להתכונן למבחנים לא צריכים תלבושת אחידה וגם לא צריכים לתת הסברים למורה. בחופש אפשר לישון יותר מאוחר לפגוש יותר חברים ללכת ביחד לקניון לסרט או סתם לשבת ביחד.

אבל לפעמים אנו לא מפעילים את שיקול הדעת ועושים שטויות ולא חושבים על הסכנות שנגרמות מאי שיקול דעת ואחר כך אנו מצטערים ולפעמים זה כבר מאוחר מדי. יש משפט שאומר: "סוף מעשה במחשבה תחילה" זה אומר שצריכים לחשוב קודם לפני שעושים שטויות.

את החופשה אנו צריכים לעבור בשלום ולחזור לשנת הלימודים הבאה בריאים ושלמים וזה אומר שבשמש נתנהג לפי הסיסמה "חכם בשמש" וזה אומר לשתות הרבה מים לחבוש כובע להיות בצל ולמרוח קרם הגנה לפני שאנו נחשפים לשמש. מומלץ לכל ההורים למרוח קדם הגנה לילדים לפני שהם יוצאים בבוקר לקייטנה לים או לבריכה. לכל הילדים: אל תשחקו בדברים מסוכנים כמו אש התרחקו מהכביש כי הוא לא משחק ילדים, הכביש נועד למכוניות ולא לילדים אז תתרחקו ממנו כמה שיותר. עם אנשים זרים לא מדברים כי יש הרבה אנשים רעים שיכולים לנצל את התמימות שלכם לדברים לא טובים אז אל תתפתו לשום דבר ממי שאתם לא מכירים. כמובן תשמרו על הגוף שלכם ואל תתנו לאף אחד לגעת בכם.

אני בטוח שאם תחשבו טוב ותשמרו על כללי הבטיחות החופשה תעבור בשלום וכולנו נהיה מאושרים.

אז חופשה מהנה ונתראה בשבוע הבא

מאיציק הליצן

 

פינת המעשה הטוב:

השבוע אספר לכם על משפחת אלמליח מגבעתיים.

הם עברו דירה לעיר אחרת ובשכנות להם מתגוררת משפחה שמצבה הכלכלי לא טוב וחסרים להם הרבה דברים. משפחת אלמליח נתנה להם במתנה מיטות לילדים, בגדים, צעצועים ועוד הרבה דברים שהיו חסרים להם.

ילדי המשפחה היו שותפים מלאים לנתינה וההורים סיפרו לי שהם מאושרים שיכלו לעזור לילדים אחרים. הם הבטיחו להיות בקשר ולהמשיך לסייע למשפחה הנזקקת גם בהמשך.

זה מראה על אזרחות טובה ונתינה למי שצריך.

כל הכבוד, מאיציק הליצן

 

פינת המכתבים:

שאלה: לאיציק הליצן שלום, קוראים לי אסתר. אני בקרוב חוגגת בת מצווה ומאוד אוהבת את מה שאתה כותב בעיתון. אני בת למשפחה דתית ויש לי עוד 9 אחים ואחיות. אני מאוד אוהבת ומכבדת את ההורים שלי אבל המצב בבית קשה למרות העזרה שאנו מקבלים מכל מיני עמותות חסד אני לא מתביישת בזה כי בזכותם יש לנו מה לאכול במהלך השבוע. אני לא מצפה מההורים שלי שיחגגו לי כי אני יודעת שאין להם את האפשרות ולפעמים אני קצת חולמת ומתפללת לקדוש ברוך הוא שייתן לנו יותר אפשרויות ושנחיה כמו כל משפחה אחרת. אני הרגשתי צורך לכתוב אליך ואתה לא חייב לענות לי.

תשובה: לאסתר החמודה, האמת שהמכתב שלך נגע לי ללב ואני מאוד מעריך ילדים שלוקחים אחריות על מה שקורה אצלם בבית. אמנם בקרוב ימלאו לך 12 שנים אבל את כמו אמא קטנה ששומרת ומגדלת את אחיה הקטנים ועוזרת להורים על חשבון הילדות והמשחקים עם החברים. את חייבת למצוא את האיזון ולמצוא גם זמן לעצמך ולילדות שלך ללכת לחברות ולצאת קצת מהבית, במיוחד עכשיו בקיץ. בחופש הגדול תמצאי תעסוקה לעצמך תבלי ובעזרת השם גם תחגגי בת מצווה כמו כולם. בהצלחה.

 

ההמלצה השבועית:

השבוע אמליץ לכם על ספר חדש "הענן שהלך נגד הרוח" שכתב יוסי גודארד ואייר דני קרמן בהוצאת הקיבוץ המאוחד.

"מה קרה לכם ? שאלה הרוח וניסתה להרגיע את הרוחות, נכנסה בכם רוח שטות?

לא יתכן שכל ענן יעשה ככל העולה על רוחו. עופו למקומותיכם. עופוווווווו..."

במסגרת שנת השפה העברית מביאים לנו שני יוצרים – הסופר יוסי גודארד והמאייר דני קרמן את סיפורו של ‘הענן שהלך נגד הרוח‘.

שני היוצרים חברו יחד לספר ולאייר סיפור שמכיל בתוכו צירופי לשון המצויים בשפה העברית, הכתובה והמדוברת, שכולם ילידי המילה רוח. החל מ‘ארבעת רוחות השמים‘ אל ‘ברוח החיה‘, ‘לא לרוחי‘, ‘מורת רוח‘ ו‘נחת ורוח‘ ועד ‘להרגיע את הרוחות‘, ‘רוח שטות‘, ‘עושה ככל העולה על רוחו‘, ‘התרוממות רוח‘ ועוד ועוד - כולם מופיעים בספר בשילוב מיוחד, מרענן ומפתיע.הספר המיוחד הזה מכיל בתוכו ברובד הסיפורי את הסיפור המענג של גודארד על הענן הביישן שאינו חובב מכות ומריבות, איננו רב ואינו הולך ‘מכות‘ עם שאר העננים. הוא נשאר תלוי ברקיע בזמן שכל חבריו מתפזרים במרחבי השמים ומורידים גשם במקומות לשם נשלחו על ידי הרוח, ואילו הוא מתמהמה עד הסוף המפתיע.

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!