איזה כייף זהו השבוע האחרון של שנת הלימודים, כולם עסוקים במסיבות סיום בגני הילדים ובבתי הספר היסודיים.

השבוע האחרון של שנת הלימודים

דברים מהלב:

שלום ילדים,

איזה כייף זהו השבוע האחרון של שנת הלימודים, כולם עסוקים במסיבות סיום בגני הילדים ובבתי הספר היסודיים. בחטיבות הביניים ובתיכונים כבר סיימו לפני שבוע.

ילדים שסיימו גן חובה מאוד מתרגשים לקראת עלייתם לכיתה א‘ וכבר חולמים על ילקוט וספרים. זה הזמן להתחלות חדשות. ילדים שילכו לקייטנות יכירו חברים חדשים, יטיילו ויבלו עם המשפחה את הקיץ. אני יודע שיש גם ילדים שלא ילכו לקייטנות, מכל מיני סיבות משפחתיות ואחרות. לאותם ילדים, אני רוצה להגיד שלמרות שלא תלכו לקייטנות, יש הרבה מאוד פעילויות ומופעים בחינם ברחבי הארץ. אם זה בקניונים, ואם זה פעילויות מקומיות בכל עיר ועיר. ואל תכעסו על ההורים שלכם שאין באפשרותם לרשום אתכם לקייטנות.

עונת הרחצה נפתחה והרבה משפחות יבלו את זמנם בחוף הים, זאת התקופה שגם יש מדוזות בים, וילדים רבים חוזרים עם צריבות בגוף, יש הרבה שטועים ושוטפים את הצריבה עם מים מתוקים, דבר שיוצר את ההיפך הנדרש לטיפול. במקרה של צריבת מדוזה מומלץ לשים חומץ או מים מהים. בזמן שאתם אורזים את התיק לים מומלץ לשים בקבוק קטן של חומץ על כל מקרה... בחופי הים המסודרים יש תחנות הצלה ועזרה ראשונה שאפשר לקבל בהן טיפול. יש להישמע להוראות המציל וללכת לחוף ים שיש בו תחנת הצלה פעילה, ובחודשי הקיץ המצילים עובדים מ- 7 בבוקר עד 19:00 בערב. בים יש הרבה זרמים חזקים ומי שלא מכיר את הים מסכן את עצמו למרות שהים ניראה שקט מתחת למים הוא מאוד מסוכן. על כל סוכת מציל מונף דגל המסמל את מצב הים: דגל לבן, אומר שהים רגוע ואפשר להתרחץ. דגל אדום אומר שהים מסוכן אבל אפשר להתרחץ על-פי הוראות המצילים. דגל שחור אומר שהים סוער ומסוכן מאוד לרחצה, ואסור להיכנס למים. שמרו על הכללים ונעבור את הקיץ בשלום.

שבוע נפלא לכולם,

מאיציק הליצן

 

פינת המעשה הטוב:

השבוע אספר לכם על יוסי גולם מרמת גן.

בשבוע שעבר בזמן משחק כדורגל בגינה ליד הבית הכדור עף ליד השיחים וכשהוא הלך להחזיר את הכדור הוא ראה בין השיחים תיק של אישה.

הוא רץ לקרוא לשכן שלו, משה, שהוא שוטר כדי שיבדוק את התיק ואכן משה השוטר הגיע וראה שזה תיק של אישה ויש בו את כל המסמכים שלה בתוך התיק. הוא איתר את האישה והיא באה לקחת את התיק שלה בחזרה.

כל הכבוד, איציק הליצן.

 

פינת המכתבים:

שאלה: לאיציק הליצן שלום, קוראים לי שושנה ואני בת 12 גרה ברמת גן. אני מאוד רוצה להחליף את השם המעצבן שלי כי הוא שם של סבתות וההורים שלי קראו לי כך על שם סבתי. השם הזה ישן ואני רוצה שיחליפו לי אותו כי גם הילדים קוראים לי סבתא שושנה וזה מאוד מרגיז. ההורים שלי לא רוצים שאני אחליף את השם. אולי אתה תוכל לעזור לי ברעיון איך לא לסבול יותר. תענה לי דחוף.

תשובה: לשושנה החמודה, את האמת אני מסכים איתך שזה שם שלא מתאים לתקופה שלנו, אבל עד גיל 18 רק ההורים שלך יכולים להחליף לך שם במשרד הפנים היות ויש עוד הרבה שנים אני מציע שתבקשי מההורים שלך להוסיף שם שני. זה נהוג ומקובל. תסבירי להם כמה שאת סובלת חברתית בגלל השם. הצעה נוספת היא שתפני ליועצת בית הספר ותנסי לברר איתה מה היא חושבת על הבעיה שלך, ואולי היא תוכל לגשר בינך לבין ההורים שלך. בהצלחה.

 

ההמלצה השבועית:

השבוע אמליץ לכם על הספר "שומר החלומות" שכתב רוברט אינגפן ניסח לעברית יהודה אטלס בהוצאת פלא. מי לא מכיר את תחושת הבהלה כאשר חלום רע מקפיץ אותנו מהמיטה? כמה פעמים ילדינו מתעוררים עם דמעות בעיניים בגלל חלום מפחיד? שומר החלומות יספר לקוראים הצעירים שאין ממה לפחד, כי יש מישהו שדואג לנו בזמן השינה.

מומלץ בחום, איציק הליצן

 

הבדיחה השבועית:

משה וישו נפגשים, וכל אחד מתחיל לספר את הסיפור שלו :

משה: אני חציתי את ים סוף לשניים כדי שיוכלו לעבור אותו...

ישו: למה לחצות את הים כשאפשר ללכת על המים? ...

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!