השבוע הוא שבוע הספר העברי ובכל הארץ יש דוכנים של ספרים וירידים עם מופעים לילדים, מפגשים עם סופרי ילדים ובכלל מאמצים לקרב אתכם לעולם הספר

שבוע הספר העברי

דברים מהלב:

שלום ילדים,

השבוע הוא שבוע הספר העברי ובכל הארץ יש דוכנים של ספרים וירידים עם מופעים לילדים, מפגשים עם סופרי ילדים ובכלל מאמצים לקרב אתכם לעולם הספר ולתת לכם להבין שחוץ ממחשב טלביזיה ופייסבוק יש גם ספרים בעולם.

ספר זה דבר מאוד חשוב להעשרת הידע, הזיכרון, השפה ובכלל זה מפתח את הדמיון אצל כל אחד ואחת מאיתנו.

אני באופן אישי מאוד אוהב לקרוא ספרים ולא מוותר בשום תוכנית שלי ברדיו על סיפור ומדי שבוע אני מקריא לילדים סיפורים ומכיר להם ספרים, סיפורים, וסופרים חדשים.

יש לי הרבה חברים שכותבים ספרים ואני יודע מהם שלפעמים לוקח להם כמה שנים לכתוב ספר ויש כאלה ספרים שלוקח כמה חודשים לכתוב אבל כאן רק מתחיל המסע של הספר כי צריך למצוא מאייר שיצייר את הסיפור והדמויות המופיעות בסיפור ולשונאי שתפקידו לבדוק שאכן הספר כתוב בלי טעויות כתיב ובעברית נכונה, למצוא את הוצאת הספרים שתסכים להוציא את הספר לאור שזה אומר להכין אותו לדפוס ולאחר מכן להדפיס אותו ולהפיץ אותו לחנויות הספרים ובמקביל לעשות לו יחסי ציבור כדי שהקוראים הפוטנציאלים ידעו על קיומו. בקיצור, מי שמוציא לאור ספר משקיע הרבה מאוד נשמה וכסף ולכן מאוד חשוב לשמור על הספרים שיש לנו.

בכל ישוב בארץ יש ספריה עירונית שבה ניתן לשאול ספרים כך שילדים יכולים לשבת בבית ולקרוא ביחד עם ההורים סיפורים. אתם יכולים גם לשמוע אותי, איציק הליצן, מספר סיפורים באתר האינטרנט של רדיו ללא הפסקה בכתובת http://www.103.fm/ . ברשימת השדרנים חפשו את איציק הליצן והתוכנית "בייביסיטר" ושם תשמעו את הסיפור שסיפרתי השבוע ובארכיון התוכנית תמצאו מאות ספרים וסיפורים שאני מספר לילדים ותוכלו לעשות את זה כסיפור לפני השינה כמו הרבה ילדים.

אז אני רוצה לאחל לכולם קריאה מהנה.

שבוע נפלא לכולם,

מאיציק הליצן

 

פינת המעשה הטוב:

השבוע אספר לכם על קונדיטוריה "עוגלה" בקרית אונו.

על חיה ודוד הנפלאים ומפעל העוגיות "פריך" בחולון שמדי שבוע שולח אלי הביתה נהג עם קרטונים של עוגיות טעימות וטריות שאותן אני מחלק בבית חולים שניידר בביקור השבועי שלי, שם וכך נהנים הילדים ההורים והצוות הנפלא של בית החולים במחלקות בהן אני מתנדב באופן קבוע שהן אונקולוגית, כירורגית וחדר הניתוח.

כל הכבוד להם על הנתינה הנדיבה באופן קבוע.

כייף לדעת ולהכיר עוד אנשים טובים עם לב גדול ורחב!

 

פינת המכתבים:

שאלה: לאיציק הליצן שלום, קוראים לי תמר ואני בת 8. יש לי בעיה לקראת החופש הגדול אני רוצה להירשם לקייטנה עם כל החברות שלי ואבא שלי רוצה לרשום אותי לקייטנה במקום העבודה שלו. הוא אומר שזה זול ויותר שווה מקייטנות אחרות. אבל אני רוצה ללכת עם החברות שלי ולהיות ביחד איתן. אני לא יודעת מה לעשות ואימא הציעה שנשאל אותך בעיתון כי היא אוהבת את המדור שלך. אז תענה לי בדחיפות, תמר.

תשובה: לתמר החמודה, אני אכן מבין את המצוקה שלך והרצון שלך להיות עם החברות שאיתך כל השנה. אבל לדעתי בזמן החופש הרבה ילדים נפרדים מהחברים והולכים למקומות שונים. אני בעד לשמוע בקול ההורים כי יש להם את השיקולים שרק מבוגרים מבינים כמו זה שתיסעי עם אבא לעבודה ותחזרי איתו ויהיה לכם זמן איכות ביחד או שמקום העבודה של אביך מכין לילדי העובדים אטרקציות מיוחדות ואני יודע על הרבה מקומות כאלה, תסמכי על ההורים שלך, הם רוצים שיהיה לך כייף וקיץ משגע. אני בטוח שלא תצטערי ותכירי ילדים חדשים ובטח חברות חדשות. אז בהצלחה....

 

ההמלצה השבועית:

השבוע אמליץ לכם על הספר "השאלות הכי הכי גדולות" על החיים, על העולם ועל הכל שכתב ד"ר סטיבן לו תרגמה מאנגלית עידית שורר בהוצאת כתר. האם הסתכלתם אי פעם על כלב ושאלתם את עצמכם על מה הוא חושב? האם בדקתם אם צלחות מעופפות אכן קיימות? האם שאלתם מהי משמעות החיים או ניסיתם לחשוב על שום דבר, ממש שום דבר? לחובבי הגיון בריא וגם לאלה שאוהבים רעיונות משונים, לאוהבי סוגיות גדולות מהחיים וגם לאלה שמחפשים תשובות בפרטים הקטנים – "השאלות הכי גדולות" הוא הספר המתאים לכם. הפילוסוף הבריטי סטיבן לו מעלה סידרה של שאלות מרתקות, שמעודדות אותנו לחשוב, לתהות, לחפש, לענות ולהמשיך לשאול. הספר מלווה באיורים מצחיקים ומאירי עיניים וציטוטים מעוררי מחשבה ומוכיח שלהפעיל את המוח יכול להיות כייף אמיתי.

מומלץ בחום, איציק הליצן

 

הבדיחה השבועית:

שאלה: מי הולך לעבודה עם כובע אדום וחוזר עם כובע שחור?

תשובה: גפרור.


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!