הרופאים אמרו לי: 'הילד לא ישרוד עד הבוקר'. כיום גבי בן 40, איש משפחה, נשוי ואב לשני בנים, עובד לפרנסתו ומצייר בזמנו הפנוי.

נחטף מהמוות – סיפורו של גבי

 על 40 שנות התמודדותם של הורים עם לידת ילד נכה – סיפור אופטימי.

ג‘ף ותמרה טולמן, מייסדי רשת החנויות "דניש פלוס" ו"טולמנס" ומי שהיו מזוהים עם עיצוב בתי עשירים ו"החיים היפים" משיקים בימים, במסגרת "הכנס הבין לאומי החמישי של בית איזי שפירא בתחום הנכויות" את ספרם האינטימי, המגולל את סיפור התמודדותם הזוגית וההורים עם בנם- גבי, שנולד עם פיגור שכלי.

כיום גבי בן 40, איש משפחה, נשוי ואב לשני בנים, עובד לפרנסתו ומצייר בזמנו הפנוי, והוא סיפור הצלחה ונחישות הורית.

הספר "נחטף מן המוות" מאת ג‘ף טולמן, המוצע בעברית ואנגלית יחד (הוצאה עצמית) בעלות 75 ₪, יושק לציבור הרחב ב"כנס הבינלאומי החמישי של בית איזי שפירא בתחום הנכויות" שיתקיים בתאריכים 5-7 ביולי 2011.

 

לפרטים נוספים אודות הכנס ולרכישת הספר: http://beitissie.org.il/ או בטלפון 09-7701222.

 

ג‘ף טולמן מי שהיה במשך כשני עשורים יו"ר הועד המנהל של בית איזי שפירא (עמותה) וכיום חבר כבוד, יתרום את הכנסות הספר, לבית איזי שפירא.

ג‘ף, בן 79, שקע בשנתיים האחרונות בזיכרונותיו וכתב על בנו ג‘ף, בנימה אופטימית. לדבריו "גבי סבל מתסמונת פייר רובין, המאופיינת בחך שסוע. לאחר הלידה נפלה לשונו לאחור, ובמשך כשעתיים הוא סבל ממחסור בחמצן, שגרם לנזק מוחי קל. "הרופאים אמרו לי: ‘הילד לא ישרוד עד הבוקר, יותר טוב שלא יחיה. הם התפלאו שלא קיבלתי את הדין שלהם. הם לקחו אותי לראות אותו. ראיתי כדור. הוא שכב עם הרגליים מעל הכתפיים. הוא יצא מקופל. אצבעות הידיים היו סגורות. במשך שלושה וחצי חודשים היה גבי מאושפז בטיפול נמרץ בתל השומר כאשר גופו הקטן מחובר לזונדה. בגיל חצי שנה כבר עבר את הניתוח הראשון".

כאשר הבינו ההורים שאין אופציה אחרת אלא להילחם על חייו של גבי, הפכו המילים "עדינות, אהבה ודאגה" למוטו שהנחה את ההורות הכל כך מורכבת. בספר מתוארת התמודדותם של הזוג עם המשפחה המורחבת, הילדים מנישואיו הקודמים של ג‘ף, אחותו הצעירה של גבי, החברים שלא ידעו כיצד לנהוג, השכנים. קשיים החברתיים, הקוגניטיביים והגופניים עמם התמודד גבי מסופרים באופן מעורר הזדהות, לצד תיאור ניצני  העצמאות שהחלו בגיל 10 – עם המחשב הראשון, אימוני השחייה. החוג לציור ופיסול במוזיאון תל אביב שהוביל לתערוכה במוזיאון חיפה, במוזיאון קיבוץ הגטאות, מוזיאון הרצליה, עין חרוד ומכירה של 50 יצירות עד כה.

"נחטף מהמוות" הינו סיפור מעורר השראה, קשה ויחד עם זאת אופטימי.

 

בית איזי שפירא הינו ארגון ליזמות חברתית המוביל בתחומו, פועל לשינוי באיכות חייהם של אנשים עם מוגבלות ובני משפחותיהם.
בית איזי שפירא פועל בכל רחבי הארץ ובמדינות רבות בעולם ובשיתוף פעולה עם אוניברסיטאות ובתי חולים בארץ ובעולם. בית איזי שפירא הוקם בשנת 1980 ומשפיע מדי שנה על חייהם של כ- 30,000 אנשים, בארץ ובחו“ל.

 

 


עוד באותו נושא

מתבגרים בחורף

מה עושים עם בני הנוער והמתבגרים שרוצים להמשיך להסתובב בחוץ למרות שחושך ועל אף שמחר יש בית ספר....?

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!