רק מעטים מבינים מה באמת יש להם בפוליסות הביטוח השונות ומתי ואיך נכון להשתמש בהם.

המדריך לשימוש נכון בפוליסות הביטוח

רבים מאיתנו מכסים את עצמם בביטוחים רבים מסוגים שונים, אך רק מעטים מבינים מה באמת יש להם בפוליסות הביטוח השונות ומתי ואיך נכון להשתמש בהם.

ליאת כהן, סמנכ"ל אקטואריה וכלכלה בביטוח ישיר מבארת את הנושא ומציגה: המדריך לשימוש נכון בפוליסות הביטוח.

מתי ואיך נכון להשתמש בפוליסות הביטוח

  1. הכירו את הפוליסה – בעת רכישת פוליסת ביטוח בכל תחום, חשוב לדעת ולהבין מה בדיוק רכשתם ועל מה אתם משלמים. כמו כן, רצוי לבדוק האם כתבי השירות הנלווים (ריידרים) נחוצים לכם וכמה הם עולים.
  2. כפילויות – לעיתים קיימות כפילויות בין הפוליסות השונות. לדוגמא, בביטוח בריאות פרטי אל מול קופות החולים, רצוי לרכוש רק את הכיסויים החסרים בביטוח של קופת החולים. כך גם ביטוח מבנה לדירה – באם יש לכם משכנתא הינכם מחויבים בביטוח מבנה ולכן שימו לב ברכישת ביטוח דירה  לבדוק האם כדאי לכם להעביר את ביטוח המבנה לחברת הביטוח בה התכולה מבוטחת וזאת על מנת לרכז את ביטוחי הדירה במקום אחד. 
  3. שירותים נלווים – כתבי השירות ניתנים ע"י ספקים המומחים בתחומם (גרירה, שמשות, רופא עד הבית ועוד), ולכן, בעת קניית השירות כדאי לברר מי הגוף העומד מאחורי הספק ולהחליט האם אתם זקוקים לאותו שירות.
  4. שאילת שאלות – חשוב לבדוק עם חברת הביטוח שדרכה רכשתם את הפוליסות, האם השירותים הנלווים בפוליסות יכולים לתת מענה לצורך הביטוחי שהתעורר. לדוגמא -  התפוצץ צינור בבית: לפני הזמנת שירות, מומלץ להרים טלפון לחברת הביטוח ולבדוק אם מקרה זה מכוסה.
  5. הכיסויים הנלווים הפופולאריים והשמישים  ביותר – ברכב: גרירה ושירותי רכב, שבר שמשות ורכב חלופי (לתאונה או גניבה) בדירה: שירותי חירום לצנרת וחשמל בבריאות: רופא עד הבית.

 

על ביטוח ישיר

ביטוח ישיר נוסדה בתחילת שנות ה-90 כחברת הביטוח הישיר הראשונה בישראל.  מאז מובילה החברה קו של חדשנות עסקית ושירותית בכל תחומי עיסוקיה ובכך קובעת סטנדרטים חדשים בענף כולו. ביטוח ישיר הינה הראשונה בישראל אשר הציעה רכישה מלאה של ביטוח רכב וביטוח נסיעות לחו"ל באמצעות אתר האינטרנט http://www.555.co.il/. ביטוח ישיר הינה היחידה המתחייבת להשלמת הטיפול בתביעה, כולל החזר כספי, בתוך 10 ימי עסקים (במקרה של תביעת נזק לרכב כמו גם במקרה גניבה), והיחידה בארץ המציעה ביטוח קטסטרופות – ביטוח דירה מוזל כנגד אסונות אשר אינו כולל כיסוי כנגד גניבה.

ביטוח ישיר פועלת במספר תחומים מרכזיים ובהם: תחום ביטוח רכב חובה, תחום ביטוח רכב רכוש ותחום ביטוח דירות רכוש. החברה גם עוסקת בשיווק פוליסות ריסק, אובדן כושר עבודה, מחלות ותאונה, חסכון, ביטוחי בריאות וביטוח נסיעות לחו"ל.  עוד מציעה החברה מוצרים נוספים בעסקי הביטוח הכללי ובהם: ביטוח עסק מקיף, ביטוח חבויות מעבידים וצד ג‘.

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!