ביטוח בריאות פרטי בנוי מאוסף כיסויים שונים נפרדים. כל כיסוי נועד לתת מענה לתחום מסוים שאינו מכוסה דיו

מערכת הבריאות בארץ עברה שינויים רבים מאז תחילת שנות התשעים. עם החלת חוק בריאות ממלכתי חויבו כל קופות החולים להציע את אותו סל בריאות ממלכתי. שנקבע בהתאם להיצע השירותים הבריאותיים שניתנו בקופת החולים שהציעה בשעתו את המינימום מבין קופות החולים השונות. עם השנים, תכולתו של סל הבריאות נשחקה. תרופות, בדיקות ואמצעי טיפול מתקדמים נוספו עם התקדמות מדע הרפואה, והכנסתם לסל הבריאות הממלכתי נעשתה בקצב איטי יחסית לפיתוחם. השב"ן (שירותי בריאות נוספים) היה הפתרון שהוצע על ידי קופות החולים. אין חובה לרכוש את השב"ן. רכישת השב"ן מזכה בשכבת שירותי בריאות נוספים המשתנים בין קופת חולים אחת לשנייה.

כדי לקבל פתרון מקיף לכלל הצרכים הבריאותיים, חברות הביטוח הקימו פוליסות ביטוח בריאות שנועדו לספק השלמה לשירותי הבריאות הניתנים על ידי קופות החולים, גם במסגרות הבסיסיות וגם במסגרת השב"ן. כאשר ההצטרפות היא משפחתית, פוליסות הילדים ניתנות במחירים מוזלים במיוחד, וכוללות סעיפים ייחודיים האופיינים במיוחד עבורם. בין אם מדובר בבדיקות הריון מקיפות, טיפולי פוריות, בעיות התפתחותיות, הרטבה לילית, ואפילו לשיעורים פרטיים אם הילד החסיר לימודים, לפוליסות המשפחתיות יש פתרון.

מה הם ביטוחים משפחתיים?

הפוליסות המשפחתיות מיועדות להורים שמעוניינים לבטח את עצמם וגם את ילדיהם. חברות הביטוח שמחו להרים את הכפפה, ולהציע כיסוי ביטוחי במחיר מינימלי לילדים. ביטוחים משפחתיים קיימים בתחומים שונים:

 • ביטוח נסיעות המציע הנחות משמעותיות לפרמיית ביטוח הכוללת את כל המשפחה
 • ביטוח תאונות אישיות המקצה פרק מיוחד לכיסויי ילדי המשפחה: החזר על טיפולים פסיכולוגיים לאחר ארוע טראומטי, פיצוי על שיעורים פרטיים ועל העדרות מבחינות מגן ובגרות. כאשר כל המשפחה מבוטחת בביטוח משפחתי, אפילו הפיצוי במקרה מות שני ההורים מוגדל.
 • ביטוח בריאות – בביטוח בריאות משפחתי הילדים נהנים מכיסויים יחודיים כגון טיפולים התפתחותיים, וטיפולי שיניים חינם (עד לגיל מסוים). ההורים נהנים מסל הריון מורחב הכולל מגוון בדיקות הריון ובדיקות גנטיות כמו שקיפות עורפית, ואפילו טיפולי פוריות.
 • ישנם ביטוחים המקושרים לגיל הזהב, למשל ביטוח סיעודי - אבל גם צעירים עלולים להקלע למצבים סיעודיים עקב מחלה או תאונה. הוצאות אשפוז סיעודי לצעיר יקרות בדיוק כמו הוצאות אשפוז לקשיש כך שדווקא עבור ילדים וצעירים שאינם מכוסים כלל על ידי המדינה, ביטוח סיעודי הוא קריטי. בפוליסות משפחתיות, חברת הביטוח מאפשרת לבטח את הילדים במחיר סמלי, מחיר שישאר איתם גם לאחר שיגיעו לגיל 18.
 • היתרון ברכישת ביטוח משפחתי הוא כפול: שקט נפשי לכל המשפחה, ותשלום פרמיות נמוכות עבור הילדים, הנשמרות גם בבגרותם.

מה מכיל ביטוח בריאות

ביטוח בריאות פרטי בנוי מאוסף כיסויים שונים נפרדים. כל כיסוי נועד לתת מענה לתחום מסוים שאינו מכוסה דיו על ידי קופות החולים או השב"ן. הביטוח הבסיסי כולל כיסוי לניתוחים והשתלות. כיסוי זה אפשר להרחיב כך שיכלול ניתוחים והשתלות לא רק בארץ אלא גם בחו"ל. סל הבריאות קובע לא רק את סל התרופות המוצעות לחברי קופות החולים אלא גם את סל הניתוחים המכוסה על ידן. ביטוח בריאות פרטי מרחיב וכולל כיסוי סוגי ניתוחים נוספים.

כיסויים נוספים הם:

 • כיסויים לתרופות שאינן בסל הבריאות
 • כיסוי לשירותים אמבולטוריים ובדיקות מקיפות
 • שירותי רפואה מונעת
 • כיסוי לרפואה משלימה
 • ייעוץ רפואי מיוחד
 • שירותי בריאות ייחודיים
 • ביטוח סיעודי

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?