- בטוחים בעולם -

מומחי הביטוח של ביטוח ישיר מציעים:

כל מה שצריך לדעת לפני רכישת ביטוח נסיעות לחו"ל

 

נסיעה לחו"ל אינה דבר זול.  בין אם מדובר בנסיעה משפחתית חווייתית או בנסיעת עסקים קצרה, הזמן שלכם יקר מאוד וההוצאות רבות.  רענן סעד, סמנכ"ל השיווק בביטוח ישיר מדגיש כי ביטוח הנסיעות לחו"ל מבטיח שאם יקרה משהו בלתי צפוי, תוכלו לפחות לטפל בו בצורה הטובה ביותר ובנטל כספי מינימאלי.


ביקור חירום קצר אצל רופא, מקרה חירום הכרוך בחילוץ או פינוי לבית חולים, טיפול רפואי במקרה תאונה, הוצאות אשפוז במקרה מחלה או תאונה, ואף פינוי אווירי לישראל בעת הצורך, כל אלה הינם תסריטים שלצערנו הרב לעיתים מתממשים. קיום ביטוח נסיעות מאפשר לנוסעים לקבל טיפול מהיר על ידי רופאים בבתי חולים בחו"ל, ולכסות את ההוצאות הכספיות הכרוכות בכך, דבר שללא ביטוח, ייתכן ולא תוכלו לעמוד בהן. הביטוח מאפשר גם כיסוי הוצאות קטנות יותר כמו התייעצות עם רופא או  רכישת תרופות בעקבות מקרה חירום רפואי או טיפול חירום בשיניים – אף אחד לא רוצה להסתובב בדיסני-לנד עם ילד שסובל מכאב שיניים.  

 

אז מה צריך לקחת בחשבון בביטוח נסיעה לחו"ל?

 • יש להקפיד ולרכוש את הביטוח הרפואי טרם צאת הנוסע מהארץ. לאחר יציאתו  - אין אפשרות לבטחו.
 • חשוב לדעת כי לא תמיד ההוצאות הרפואיות הינן פונקציה של מרחק היעד מהארץ.  טיפול מורכב גם בארץ שכנה עלול להגיע למאות אלפי דולרים שייחסכו לנוסע עם רכישת ביטוח מתאים. 
 • רכישת ביטוח רפואי מכסה הוצאות של ביטול נסיעה מסיבה רפואית (עם אישורים רפואיים רלוונטיים), ולכן חשוב לרכוש את הביטוח הרפואי מיד עם ביצוע ההזמנה לנסיעה. 
 • סיכון אחר שיש לקחת בחשבון בנסיעה לחו"ל: אובדן או גניבה של המזוודות או מסמכי הנסיעה ששחזורם כרוך בהוצאות רבות.  קחו בחשבון משפחה המונה 4 נפשות (זוג הורים ושני ילדים) שארזה מזוודות לטיול צנוע של 4 ימים באירופה, וחלק מהמטען או כולו הלכו לאיבוד, לא תבטל את הטיול בעקבות האבדן. סביר יותר שתרכשו מחדש את כל הבגדים – מדובר בהוצאה לא מבוטלת. במקרה כזה יכסה הביטוח את רוב הנזק הכספי שייגרם לכם.

ומה מומלץ לבדוק לפני רכישת הביטוח?

ביטוח הנסיעות לחו"ל הינו ביטוח מורכב ועל כן מומלץ לבדוק בו מספר סעיפים הכרחיים:+

 1. הרחבות מיוחדות לפעילות ספורט אתגרי כדוגמת: רפטינג, בנג‘י, סנפלינג, כניסה למערות, צלילה, קפיצת טנדם.
 2. הרחבת הביטוח לנשים בהריון: קיימת פוליסה מיוחדת המבטחת נשים הרות עד סוף השבוע ה-   32 להריון.
 3. תקופת ביטוח מרבית: בפוליסה הבסיסית – עד 55 יום.  בפוליסה למטייל הצעיר – מינ‘ 30 יום ומקסימום שנתיים.
 4. מומלץ מאוד לרכוש את הביטוח מבעוד מועד ולא ברגע האחרון לפני הנסיעה. כך תוכלו ליהנות מפיצוי במידה ותאלצו לבטל את הנסיעה באופן פתאומי כתוצאה ממקרה חירום.
 5. התאימו את הפוליסה לאופי הנסיעה: יש הבדל ניכר בין הביטוח הנדרש לטיול סקי בשוויץ וטיול קניות בניו-יורק... ביטוח ישיר מציעה שלוש חבילות ביטוח שונות אשר נבנו כדי להתאים לסוגים שונים של טיולים: חבילת משפחה, חבילה אישית וחבילת תרמילאים.
 6. תכנון מראש: ככל שתדעו יותר מראש על הנסיעה שלכם, כך תוכלו לחסוך יותר בהוצאות הביטוח. למשל, אם אתם מתכוננים לבצע בעת הנסיעה פעילות אתגרית, תוכלו לרכוש את הכיסוי לספורט אתגרי רק עבור הימים בהם אתם יודעים כי תקיימו את הפעילות, וכך לחסוך בעלויות הביטוח.
 7. במידה ונאלצתם להפעיל את הביטוח שמרו את כל המסמכים הקשורים בכך (אישורים, קבלות וכו‘...). תזדקקו להם כשתחזרו ארצה ויהיה קשה להשיגם באיחור.
 8. איתור וחילוץ: בדקו את הפערים מיום ההודעה על היעדרות לתחילת הטיפול בתיק; תוך כמה זמן תתחיל חברת הביטוח לפעול באיתור וחילוץ מהרגע שאתם מודיעים על היעדרותו של קרוב המשפחה.
 9. לשמור על קשר עם הארץ: נכון, זה נשמע כמו עצה של אמא אוהבת, אבל הקשר עם הארץ הוא אחד האמצעים החשובים ביותר לשמירה על השקט הנפשי של הקרובים לנו (אפילו יותר מביטוח...).  גם בטיולים שמטרתם להתנתק מן הסביבה והמציאות הישראלית, חשוב לשמור על קשר ולהודיע על שלומכם. הקפידו ליצור קשר עם הארץ לפחות כל חמישה ימים.

עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?