"מכתב לאבא" מאת מעין יצחקי ובהוצאת אוריון הוא ספר חדש ומרגש על התמודדות ילדה קטנה עם השכול.

" />

"מכתב לאבא"
ספר חדש ומרגש על התמודדות ילדה קטנה עם השכול

 

"מכתב לאבא" מאת מעין יצחקי ובהוצאת אוריון הוא ספר חדש ומרגש על התמודדות ילדה קטנה עם השכול.

עמידתה של ילדה קטנה מול נושא גדול וכואב: השכול, מביאה את שאר ילדי הגן להזדהות עם כאבה ולשתף אותה ברגשותיהם שלהם. ביחד הם לומדים למצוא גם בתוך הצער והכאב את הדברים היפים שבחיים.

מחברת הספר, מעין יצחקי, איבדה את בעלה, אביב יצחקי ז"ל, בשנת 2006, כשהייתה אם לשתי בנות קטנות ובתחילת הריונה השלישי. בספרה נפרש סיפורה האמיתי של בתה הבכורה, שרון. בעדינות, באהבה ובהערכה רבה מביאה הכותבת את ההתמודדות האמיצה של ילדה קטנה - גיבורה גדולה.

 

הסופרת מעין יצחקי, תושבת בית אליעזר, חדרה, מסבירה, כי המסר שהיא מנסה להעביר בספרה הוא שכדי להמשיך בחיים, צריכים אנו להצליח לראות את היופי שטומן בו העולם. שרון גיבורת הספר מביאה את כאבה במכתב לאביה שנהרג. לאורך הדרך, שרון מגלה חברים תומכים ומצליחה לראות את היופי בכל פרח. במכתבה החדש היא בוחרת לראות את נקודות האור שבחייה.

 

מעין יצחקי מציינת, כי הספר מיועד לגילים 3-7, אך הוא  מומלץ גם לכל מי שעבר חוויה דומה ובכל גיל.

 

ההמלצות של מעין: העמידה וההתמודדות מול השכול מאפשרת לעבור תהליך החיוני להמשכיות החיים המאושרים. היא מוסיפה טיפים נוספים:

* להתייחס לשכול בקבלה ולא בהסתרה

* ההבנה שהכאב הוא חלק שנמצא בכל אחד מאיתנו.

* לקום בכל בוקר עם חיוך על הפנים ולגלות את היופי בכל דבר קטן.

 

מתוך הספר:

שָׁרוֹן שָׁתְקָה. הִיא עָמְדָה וְהִבִּיטָה בַּיְלָדִים הַשְּׂמֵחִים וּבַגַּנֶּנֶת שֶׁרָשְׁמָה אֶת דִּבְרֵי הַיְלָדִים.

לְבַסּוֹף פָּנְתָה אֵלֶיהָ הַגַּנֶּנֶת: "שָׁרוֹן, רַק אַתְּ עֲדַיִן לֹא סִפַּרְתְּ לָנוּ לְמִי הַמִּכְתָּב שֶׁלָּךְ יִשָּׁלַח".

"אֲנִי מְאֹד עֲצוּבָה," אָמְרָה שָׁרוֹן לַגַּנֶּנֶת.

הַיְלָדִים הִשְׁתַּתְּקוּ בְּבַת אַחַת וְהִקְשִׁיבוּ לְשָׁרוֹן. הֵם יָדְעוּ שֶׁאַבָּא שֶׁל שָׁרוֹן נֶהֱרַג כְּשֶׁהָיָה בָּעֲבוֹדָה.

 

"מכתב לאבא", מאת מעין יצחקי, הוצאת הספרים אוריון, איורים: יונת קציר, 24 עמודים, מחיר לצרכן 45 ש"ח, לגילאי 3-7. להשגה בכל חנויות הספרים או דרך אתר ההוצאה:

 www.orion-books.co.il


עוד באותו נושא

כן לשלום, לא לאלימות

בבתי הספר דיברו השבוע רבות על רצח רבין. ובכלל, על המודעות לאלימות והרצון לשלוט בה. אז דעו כי יש דרכים למתן גם רגשות שליליים, וכאשר ילד יודע להגדיר ולזהות את הרגשות השונים ומתי הם מתעוררים, ניתן ללמד אותו כיצד ולאן לנתב אותם.

ללי וסבא פותחים תיבה

אנשים רבים מתקשים להכיל את הילד בתוך סיפור האובדן, מתוך פחד להכאיב, מתוך קושי של עצמם, מתוך רצון לדחות את החשיפה אל הנושא ואל האובדן הספציפי.

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?