" />

המילון המלא לטו בשבט

מילון הפירות היבשים המקיף לט"ו בשבט

(מס' היחידות המצוין בכל פרי שווה ערך ל- 100 קלוריות):

 

ט"ו בשבט הוא כבר מזמן לא רק חג האילנות, אלא גם חג הפירות היבשים.  רגע לפני שמגיע החג, מציגים מומחי התזונה של "קלוגס" - יצרנית דגני הבוקר הראשונים בעולם, את כל מה שחשוב לדעת  אודות חשיבותם ויתרונותיהם התזונתיים של הפירות היבשים.

 

מילון הפירות היבשים המקיף לט"ו בשבט

משמש מיובש: 

6 יח' (כ-40 גר'), יתרמו כ-10% מהמנה היומית המומלצת של: סיבים תזונתיים, ברזל אשלגן ובטא-קרוטן. מבין הפירות היבשים הקלאסיים, המשמש המיובש הוא ללא ספק הכוכב הכתום שבחבורה. הוא מהווה מקור טוב לבטא-קרוטן, פיגמנט כתום התורם להפחתת הסיכון לסרטן ולהפחתת רמות הכולסטרול בדם. בטא קרוטן הופך בגוף לויטמין A, החיוני לראייה, לשמירה על בריאות העור ועוד. בנוסף, המשמש המיובש מהווה מקור טוב גם לברזל, הדרוש למניעת אנמיה ולהתפתחות שכלית וגופנית תקינות בילדים, לאשלגן, מינרל חיוני התורם להפחתת הסיכון ליתר לחץ-דם ולחוזק העצם, וכן לסיבים תזונתיים, התורמים לפעילות תקינה של מערכת העיכול ולאיזון רמות הסוכר והכולסטרול בדם.

 

תמרים:

4 יח' (כ-35 גר'), יתרמו כ-10% מהמנה היומית המומלצת של סיבים תזונתיים, וכ-5% מהמנה היומית המומלצת של ברזל ואשלגן. התמרים מהווים מקור חשוב  לסיבים תזונתיים, החיוניים לפעילות תקינה של מערכת העיכול ולאיזון רמות הסוכר והכולסטרול בדם. התמרים מכילים גם נוגדי חמצון, וכן  אשלגן, התורם להפחתת הסיכון ליתר לחץ-דם ולחוזק העצם וברזל הדרוש למניעת אנמיה ולהתפתחות תקינה בקרב ילדים.  מבין מוצרי קלוגס בהם ניתן למצוא תמרים  Just Right.

 

דבלים:

2 יח' (כ-40 גר'), יתרמו כ-13% מהמנה היומית המומלצת של סיבים תזונתיים, וכ-6% מהמנה היומית המומלצת של סידן, ברזל ואשלגן. מבין הפירות היבשים הקלאסיים הדבלים הן העשירות ביותר בסידן הנחוץ לחוזק העצם, למניעת אוסטיאופורוזיס ולהפחתת רמות לחץ הדם. הדבלים הן גם המקור העשיר ביותר לסיבים תזונתיים, התורמים לפעילות תקינה של מערכת העיכול ולאיזון רמות הסוכר והכולסטרול בדם. כמו כן הן מהוות מקור למינרלים נוספים: אשלגן, התורם להפחתת הסיכון ליתר לחץ-דם ולחוזק העצם, ולברזל הדרוש למניעת אנמיה. 

 

שזיף מיובש:

4 יח' (כ-40 גר'), יתרמו כ-10% מהמנה היומית המומלצת של סיבים תזונתיים, וכ-5% מהמנה היומית המומלצת של ברזל ואשלגן. השזיף המיובש ידוע בכוחו להיטיב עם פעילות מערכת העיכול ולמנוע עצירות, זאת בעיקר הודות לתכולה גבוהה של סיבים תזונתיים. השזיף המיובש הוא גם אחד מן הכוכבים הסגולים שבחבורת הפירות היבשים, וזאת הודות לפיגמנטים סגולים, נוגדי חמצון המכונים אנתוציאנינים. הללו תורמים להאטת תהליכים הקשורים בהזדקנות, ולהפחתת הסיכון למחלות. השזיפים המיובשים מכילים גם אשלגן, התורם להפחתת הסיכון ליתר לחץ-דם ולחוזק העצם וברזל הדרוש למניעת אנמיה. 

 

צימוקים:

2 כפות (כ-30 גר'), יתרמו כ-5% מהמנה היומית המומלצת של סיבים תזונתיים, ברזל ואשלגן. הצימוקים הסגולים עשירים באנתוציאנינים, פיגמנטים סגולים, התורמים להאטת תהליכים הקשורים בהזדקנות ולהפחתת הסיכון למחלות. כל הצימוקים מהוווים מקור לאשלגן, מינרל חיוני התורם להפחתת הסיכון ליתר לחץ-דם ולחוזק העצם, ברזל הדרוש למניעת אנמיה ולהתפתחות שכלית וגופנית תקינות בילדים וסיבים תזונתיים, התורמים לפעילות תקינה של מערכת העיכול ולאיזון רמות הסוכר והכולסטרול בדם.  מבין מוצרי קלוגס בהם ניתן למצוא תמרים: אול בראן צימוקים , אול בראן פירות ו- Just Right.

 

קוקוס:

1 פרוסה (כ-30 גר'), תתרום כ-10% מהמנה היומית המומלצת של סיבים תזונתיים, וכ-7% מהמנה היומית המומלצת של ברזל. הקוקוס מהווה מקור עשיר לסיבים תזונתיים, התורמים לפעילות תקינה של מערכת העיכול ולאיזון רמות הסוכר והכולסטרול. וכן לברזל הדרוש למניעת אנמיה. הקוקוס עשיר גם בשומן רווי, אך הוא עדיין מהווה מקור לרכיבים בריאותיים, ביניהם גם פיטוסטרולים, רכיבים צמחיים, התורמים להפחתת רמות הכולסטרול בדם.

מבין מוצרי קלוגס בהם ניתן למצוא קוקוס: אול בראן פירות.

 

אגוזים:

10 יח' אגוזי לוז/6 יח' אגוזי מלך (כ-15 גר') יתרמו כ-5% מהמנה היומית המומלצת של סיבים תזונתיים.

לאגוזים תרומה חשובה לשמירה על בריאות הלב. צריכה קבועה של אגוזים תורמת להפחתת הסיכון ללקות במחלות לב וכלי דם. הרכב שומנים בריא, פיטוסטרולים (רכיבים צמחיים התורמים להפחתת רמות הכולסטרול בדם), ויטמין E, נוגד חמצון יעיל וסיבים תזונתיים – כל אלה ואחרים, תורמים להפחתת הסיכון למחלות לב וכלי דם, להפחתת תהליכים הקשורים בהזדקנות, ולמניעת סרטן. השומנים הבריאים וויטמין E תורמים גם לבריאות העור. מבין מוצרי קלוגס בהם ניתן למצוא אגוזים: אול בראן פירות.

 

 

על הכותבים:
מומחי התזונה של חברת "קלוגס"
קלוגס  (Kellogg's) היא חברה בינלאומית שבסיסה בארצות הברית, העוסקת בייצור דגני בוקר, חטיפים, עוגיות וכד'. את חלקם מהמוצרים היא מייצרת בעצמה, ואת חלקם באמצעות חברות שבבעלותה.
מוצריה של קלוגס נמכרים בלמעלה מ-160 מדינות בעולם. מאז 1906 החברה מייצרת ומשווקת יותר מ50 מוצרים בתחום דגני הבוקר בלבד.


עוד באותו נושא

ט"ו בשבט במוזיאון השקד והמרציפן

לכבוד חג האילנות יתקיימו חגיגות השקד במוזיאון: סיורים מודרכים במטעי השקדים וצפייה בפריחת השקד המדהימה ביופייה.

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?