איך נדביק לילד נשיקה שתלווה אותו במשך כל היום, שתעצור את הדמעות והגעגוע, שתעזור למצוא חברים חדשים, להיות בטוח בעצמו, נשיקה שתעשה את כל היום לקל ומחייך יותר?

נשיקה קסומה ליום הראשון ללימודים

נשיקות של אהבה הן תמיד קסומות ומחוללת נסים. בסיפורי האגדות, בהן הנסיך או הנסיכה המכושפים מתעוררים לחיים על ידי נשיקה, בכשפים שונים בהם נשיקה יכולה להפוך את האהבה לאפשרית, ועוד... גם נשיקה של אמא או אבא יכולה לרפא פצעים, להשכיח כאב ולהפוך את העולם לחם ומחבק יותר.

ביום הראשון של בית הספר או הגן, אנחנו רוצים להדביק לילד נשיקה שתלווה אותו במשך כל היום כולו, נשיקה שתעצור את הדמעות והגעגוע לאמא ואבא, נשיקה שתעזור לילד למצוא חברים חדשים, להיות בטוח בעצמו, נשיקה שתעשה את כל היום לקל ומחייך יותר.

 

הבעיה שלנו היא שנשיקה היא רק אחת, ואילו אנחנו רוצים אין ספור נשיקות שישמרו על הילד עד שישוב לזרועתנו המחבקות...

 

איך נעשה זאת...? הנה מספר רעיונות.

 

נשיקה מוחשית: אפשר לצרף לילד או לילדה בתוספת לכריך המזין, שקית ובה נשיקות עשויות מסוכר או גומי לעיס. אמנם זה לא הדבר הכי בריא בעולם, אבל המתיקות תזכיר לילד את הנשיקה של אמא, ותגרום לשעות שנשארו להיראות קלות יותר.

נשיקות מצוירות: אפשר להטביע נשיקה עם אודם על הצד החיצוני של המפית שתעטוף את הכריך. הנשיקה תשמור על הכריך שיהיה טעים יותר J ותחמם את ליבו של הילד כשהוא יתקל בה.

 

נשיקות מודבקות: אפשר לצרף מדבקות של נשיקות לכל פריט בילקוטו של הילד, להדביק נשיקה על העיפרון, על כריכת המחברת, או אפילו על קופסת הצבעים, ככה אין סיכוי שהילד לא ירגיש עטוף בנשיקות במהלך היום כולו.

נשיקה מודפסת: אם הילד לומד בגן, או בבית ספר שבו אין חובה לחולצת תלבושת, אפשר להדפיס נשיקה על החולצה שהילד או הילדה לובשים ביום הראשון כך שהנשיקה על החולצה תזכיר להם כמה אמא אוהבת אותם כל היום.

 

נשיקה ממוסדת: כל האמהות יכולות להתאחד ביחד, ולבקש מהגננת או המורה לחלק נשיקות שכל אמא שלחה מראש וציירה על דף לבן, כך שכל ילד יקבל נשיקה אישית מאמא במהלך היום.

 

ולסיכום, אני באמת סומכת עליכן אמהות מקסימות שתדעו לתת לילד את התחושה הטובה ביותר ומחממת הלב כדי שהיום הראשון של השנה יהיה הכי מתוק שיש.

 

ועוד המלצה שלי, לילדי הגן אפשר להקריא את הספר המתוק הזה... http://www.imaba.co.il/article.php?pid=28

 

 

נשיקות לשנה מוצלחת...

 

 

שלכם,

ליאת גולדשטיין

האמא של אמאבא

 


עוד באותו נושא

הילד רגיש ולא מקובל בכיתה?

יוגה צחוק כדרך התמודדות לילד ולמשפחתו

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!