זהו ספר ראשון בסידרה המבוססת על טכסטים של סופרים ידועים, בלבוש ופרשנות חדשים בעזרת איורים מלאי הומור וקריצות.

מי יודע מדוע ולמה לובשת הזברה פיג'מה?

מי יודע מדוע ולמה לובשת הזברה פיג‘מה?

שירו המוכר והאהוב של ע.הילל

בגרסת ספר-מגנט חדשנית, צבעונית ושובת לב 

איור: סיגל משל

עריכה: מוטי אבירם

הוצאת קלסיקלטת

* * * * *

מחיר: 80 שקלים

 

 

ספר ראשון בסדרה המבוססת על טכסטים של סופרים ידועים, בלבוש ופרשנות חדשים בעזרת איורים מלאי הומור וקריצות. הוגה הרעיון ועורך הסידרה: מוטי אבירם.

 

בספר שלפנינו יכולים הילדים, בעזרת המגנטים המצורפים, להלביש את הזברה בבגדים המתאימים לימי השבוע השונים,  וכך להפיח חיים בשיר המשעשע שהפך כבר מזמן לקלאסיקה.

 

הזברה מצטיירת בספר כחולמת נצחית. ראשה מלא בפנטזיות ותוכניות, אך בפועל היא "בטטת טלויזיה". יש ניגודים קיצוניים בין החלום כפי שבא לידי ביטוי בזברה מצד ימין לבין המציאות כפי שבאה לידי ביטוי בזברה מצד שמאל.

 

ביום א‘ (מכנסיים וחולצה), בעודה מביטה במראה ומצחצחת שיניים, היא חולמת עצמה רוקדת בשדות, פורשת ידיה ומפזזת, כמו דמות מתוך המחזמר של צלילי המוסיקה. היא אופטימית, כל השבוע עדיין לפניה.

ביום ב‘ (בגדי התעמלות), היא מפנטזת על משחק הכדורגל שהיא תתחיל לשחק. בחלומה היא שוערת המזנקת על הכדור, כאשר למעשה, בעולם המציאות היא רובצת על כורסת קש, קרטון פיצה ריק למחצה לרגליה.

בגדי העבודה (יום ג‘) תורגמו למעין "בוב הבנאי", סוג של גיבור מקומי שמציל את היום.

בבגד הים (יום ד‘) היא לא סתם יוצאת לשחות אלא משחקת משחק מטקות סוער. (בפועל היא טובלת רגליה בגיגית וקרטיב בידה).

ביום של שמלת המלמלה (יום ה‘), היא מככבת, בדמיונה, על הבמה בגמר "כוכב נולד". במציאות - היא בוחנת את אחוריה במראה.

בסצינת הסיום, לקראת יום השבת, היא מדמיינת עצמה מטיילת בגן אנגלי ושמשיה בידה, מעודנת מאי פעם, כאילו יצאה הישר מציור אימפרסיוניסטי של קלוד מונה. במציאות, היא יושבת וחולמת, חיוך נסוך על פניה, במעין השלמה ואופטימיות וסיפוק עצמי.

 

 

סיגל משל, מעצבת גרפית ומאיירת

למדה באוניברסיטה עיצוב תפאורה. עבדה שנים בעיצוב אביזרים מיוחדים ותפאורות להצגות ילדים ותוכניות ילדים בטלוויזיה. עבדה בעיצוב אתרים ולאחר מכן בעיצוב ופיתוח משחקים.

בשנה וחצי האחרונות מאיירת ספרי ילדים וספרי משחק, מעצבת בובות ומותגים. מעצבת ומפתחת חוברות עבודה, משחקי קופסא וערכות לילדים ולמבוגרים. עיצבה והפיקה 11000 מוביילים כערכות יצירה עבור ילדי הגנים, מוביילים שנתלו בערב אחד בחגיגות המאה של העיר תל אביב.

בכל עיצוב שעושה לילדים, היא מחפשת את ההומור, את "הטוויסט" המעט שונה, את הפשטות והבהירות של המסר מצד אחד, אבל גם את הסאב-טקסט והרבדים הנוספים מצד שני. שואלת שאלות, מנסה להבין ולחקור, לפצח את הטקסט ולו הפשוט ביותר, נותנת דרור לחוש הבלשי, לסקרנות ולחדווה הילדותית שבה.

 

מוטי אבירם

יוצר, עורך תכנים, תסריטאי ובמאי. שימש במשך כחמש שנים כמנהל התוכן והקריאטיב של ערוץ הטלוויזה לקטנטנים "הופ", שם יצר את רוב הסדרות בערוץ. עבד במשך כעשרים שנה בטלוויזיה החינוכית, שם יצר וביים את "הבית של פיסטוק", שימש כבמאי בכיר של "זהו זה", יצר וביים את "שערוריה" (הסדרה הסאטירית, זוכת פרס INPUT 98) ועוד.

ביים בניו יורק את Special Sesame Street  בכיכובם של שרה ג‘סיקה פרקר, ג‘רי סטילר, ג‘ון ריברס ואחרים, וכן ניהל וביים את מירב עונות הסידרה "רחוב סומסום" ששודרו בארץ (כולל עונת 2007). יצר, ביים וערך את מופעי הבמה של מיקי קם: "מיקי קם ועכשיו" ו"רגל פה רגל שם" העולה בימים אלה. ביים את הקטעים הקומיים במופע "פעמוני היובל" (המופע המרכזי של יום העצמאות ה-50 של ישראל), ביים וערך עשרות סדרות ילדים ודרמות נוער לטלעד, לערוץ הילדים, פרסומות לערוץ 2 ועוד. הקים בשיתוף חיים אידיסיס את "סאבטקסט", חברה לפיתוח פורמטים טלוויזיוניים וכתיבת תסריטים לבמה ולמסך. שימש כמרצה לכתיבה ובימוי בבצלאל, ובבית הספר לתסריטאות של עידית שחורי.

משמש בימים אלה כמנהל התוכן והקריאטיב של חברת קלסיקלטת. (חברה המפיקה ומפיצה סרטי די ווי די וספרים המיועדים לילדים). סיים לאחרונה כתיבת ספר בנושא כתיבת תסריטים לתכניות טלוויזיה לילדים. משמש כלקטור בקרן לקולנוע ונשלח מטעמה לסדנת עורכי תוכן בינלאומית המתקיימת בסארייבו.

 


עוד באותו נושא

ללמוד לקרוא ולספור עם עוגיות אותיות ומספרים

רוצים לעזור לילדים ללמוד ולתרגל את האותיות והספרות? נסו לעשות זאת באמצעות אפיית עוגיות טעימות!

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!