המפגש הראשון של הפעוט שלנו עם הגשם הוא חדש, מרגש, ולעיתים אף יכול להבהיל: רטיבות, שלוליות,עננים כהים ועוד...

מה רואה סיגלית?

 בייבי סמארט מציגה:

הגשם הראשון ..

 מה רואה סיגלית?

גשם ושלוליות

מבית בייבי איינשטיין

 

המפגש הראשון של הפעוט שלנו עם הגשם הוא חדש, מרגש, ולעיתים אף יכול להבהיל : רטיבות , שלוליות ,עננים כהים וכד‘..

שאלות פשוטות כמו מה זה חורף? האם זה דבר "טוב"? מה מביא איתו החורף ? מה יפה בחורף ? ולא פחות חשוב איך יכול להיות לי כיף בחורף??? , צצות במוחו של הזאטוט ואנו נדרשים לענות .

שימוש בבעלי חיים כגיבורי יצירות וסיפורים, ובמקרה שלנו בסיגלית העכברה, הוא נפוץ מאוד בספרות ילדים, ובספרות לגיל הרך בפרט. ישנה לילד התעניינות ראשונית  וטבעית בעולם החי ,דמות החיה מעוררת את הרגש בילד,את הסקרנות ואת יכולת ההזדהות. "החיה" היא לא מטיפה או מחנכת.., היא מ"שלנו"..ולכן הלמידה דרכה הופכת ללמידה חוויתית ומהנה.

הסיפור המקסים – "מה רואה סיגלית? גשם ושלוליות", מבית היוצר של בייבי איינשטיין, מספר על החורף דרך העיניים של  הילד , אותו מגלמת סיגלית העכברה הצבעונית. וכך, בדרך של סיפור הרפתקאות,  הילד מעשיר את אוצר המילים ולומד מה למצוא ולגלות ביום גשם: עולם השלוליות-שלולית כמראה, מה קורה כשזורקים אליה אבן, טיפות  מתנוצצות על העלים, תולעים, שמש מציצה מבעד לעננים וכד‘.וכמובן , הערך המוסף , הילד לומד להיות יצור סקרן וחוקר לגבי העולם בו הוא חי.

סיגלית העכברה גם מצוידת בכל פריטי הלבוש ואביזרי החורף :מעיל, מגפיים ,כובע וכמובן מטרייה שעוזרת לנו שוב "למכור " את החורף !

  


עוד באותו נושא

הילד אגרסיבי או אלים? שיאכל דגים!

צריכה קבועה של דגים או אומגה 3 עשויה להוריד אגרסיה ולמנוע התנהגות אלימה בקרב ילדים ומתבגרים.

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!