כשנגיף הקורונה רק הגיע, סבים וסבתות רבים נהנו מפסק הזמן מהשמירה על הנכדים. אבל היום, אחרי חודש של הסגר, זה כבר ממש לא כך... איך שומרים על קשר ומשמחים את סבא וסבתא בעידן הקורונה?

איך נשמח את סבא וסבתא בעידן הקורונה?

אין ספק שכשנגיף הקורונה רק הגיע, לא מעט סבים וסבתות היו מבסוטים מהמצב בו הם מקבלים הפסקה מלהיות בייביסיטר של הנכדים לזמן מה.

אבל אז עבר עוד יום ועוד שבוע והמצב הנוכחי רחוק מלהיגמר... ופתאום מתחילים געגועים לנכדים ורצון לראות ולחבק, והנכדים מצידם מתגעגעים מאוד ולא מבינים למה הם לא יכולים להיפגש עם הסבא והסבתא הכה אהובים שלהם.

 

אז נכון, אנחנו צריכים לשמור על הבריאות הפיסית שלהם ולא לחשוף אותם למחלות ולסכנת הידבקות, אבל גם הבריאות הנפשית חשובה לא פחות ואם לא ידברו עם הנכדים או יראו אותם, הם עלולים להיכנס למצב של עצב ודיכאון- וזה לא פחות נורא ממחלה פיסית.

 

אז איך משמחים את סבא וסבתא דווקא עכשיו, בעידן הקורונה?

 

שיחות יומיות

אל תוותרו על שיחה יומית לסבא וסבתא עם הנכדים. רצוי שזו תהיה שיחת ווידיאו בה הם יוכלו לראות זה את זה ולנהל שיחה של ממש. גם אם הנכדים יתביישו או לא ישתפו פעולה כי זה מביך עבורם או קשה להם- הפכו את זה להרגל בו הם רואים את סבא וסבתא ושומעים אותם, משתפים אותם במה שעובר עליהם ומשמחים אותם.

 

פעילות משותפת

אם הסבא והסבתא למשל היו קוראים לנכדים סיפורים או מציירים איתם- הפכו את זה לפעילות משותפת. בערב בשיחת ווידיאו שיקריאו להם סיפור ושהילדים יציירו להם ציורים ויצלמו וישלחו להם. כל דבר שיגרום להרגשה שזו פעילות משותפת וייחודית רק להם.

 

שלטים שעושים מצב רוח

אי אפשר להתקרב אליהם פיסית אבל מותר במרחק שני מטרים! זה פחות מתאים לקטנטנים שלא יעמדו בזה וירצו לחבק, אבל ילדים קצת יותר גדולים שמבינים יכולים בהחלט לצייר ציורים ושלטים של "סבתא אנחנו אוהבים אותך" "סבא אנחנו מתגעגעים" ולעמוד מתחת למרפסת שלה או מחוץ לבית לקרוא לה ולנופף לה מלמטה.

 

משלוחים

שליחים, למזלנו, עדיין עובדים. אתם יכולים לשלוח איתם חבילת הפתעה מעשה ידם להתפאר של הנכדים או להזמין עבורם חבילה מתוקה ואפילו פרחים ולשלוח להם בהפתעה. הם גם ככה לא יוצאים מהבית ולקבל הפתעה שכזו עם מכתב מהנכדים יעשה להם את היום זה בטוח!

 

אל תשכחו לדבר עם הילדים ולהסביר ולהזכיר שמדובר בתקופה ושהיא תיגמר ואז החיבוק של בא וסבתא יהיה חם חזק ואוהב והכי כייפי בעולם!

 

 

על הכותבת:
דורית חרמון
הנחיית צוותי חינוך והורים
https://www.facebook.com/groups/1490449927778990/

 


עוד באותו נושא

קורונה משפחתית - פסח מחוטא באלכוג'ל

השנה אנו מוצאים את עצמנו בעיצומו של משבר הקורונה שמאלץ אותנו לחוות את תקופת חג הפסח בנסיבות של מגיפה עולמית ועם חוקים חדשים.

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!