זהו סיפור קסום על ילד מיוחד במינו, שלא רק נולד כולו כחול, אלא גם בעל כשרון יוצא דופן: הוא מסוגל לקרוא מחשבות של אחרים. הסיפור כתוב בחרוזים ובשפה קלילה וזורמת. הוא עוסק בבעייתיות של ילד שנולד שונה מאוד ונאלץ לשמוע מה אנשים חושבים עליו.

"ביום בהיר אחד בארץ אחרת נולד תינוק למשפחה נהדרת ומהרגע הראשון, כך אימא אומרת, אהבוהו כולם, ממש בן לתפארת... מתוק, חייכני בעל עיניים כמו ים, אף כפתור, כה קטן שכמעט לא קיים. דבר אחד בלט לעיני כל: הילד היה כולו כחול".

 

בין השורות ניתן להבין שהילד שקורא את מחשבותיהם של אחרים אט אט מאבד את בטחונו העצמי. עם התבגרותו הוא מגיע להבנה שאין לו צורך בזה יותר, ומגיע למסקנה שעליו לאהוב את עצמו ולהאמין בעצמו בלי קשר למה חושבים עליו מסביב. רק כשהוא מגיע להבנה הזאת, הוא גם מצליח להכיל את מראהו השונה ולקבל אותו באהבה.

 

הילד נולד צבוע בכחול כשהצבע הכחול מסמל את ייחודיותו. קשה לו לקבל את הייחודיות שלו, ולכן הוא בוחר לשמוע רק מחשבות שליליות על צבעו המיוחד. הילד רוצה להיפטר מהיכולת הזאת ולגלות בעצמו מיהו ומהו. כשהוא סוף סוף מצליח להיפטר מקריאת המחשבות, קורה לו משהו מסתורי ומרגש - הוא מתחיל לאהוב את עצמו.

 

כל אחד מאתנו נולד שונה ומיוחד באופן מסוים. הספר הזה פותח להורים צוהר לשוחח עם הילד לאחר קריאת הספר על ייחודו, בטחונו העצמי וקבלת עצמו מול החברה שלעתים יכולה להיות מאוד עוינת מכל מיני סיבות.

 

לאורך כל הספר מתכתב הטקסט עם האיורים המקוריים והססגוניים של יונת קציר שמאירה בשלל צבעים את הסיפור ומוסיפה לייחודיות שלו.

 

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

חוות דעת

ספר מיוחד מאד, שכתוב בחן וברגישות ובצורה כל כך עדינה מצליח לגעת בנושא שאין לי ספק שמדבר ברמה כזו או אחרת לכל ילד או ילדה.

 

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?