מסלול החיים מורכב, ומכיל הרבה פניות חדות: ללמוד לדבר, ללמוד לצעוד, הגעה לגן, לבית ספר ולתיכון ומשם צבא והשכלה גבוהה, אך באף אחת מהתקופות לא לימדו אותנו את הדבר החשוב ביותר: כיצד לדאוג לדור העתיד.

את הקורס החשוב ביותר לא תמצאו באקדמיה

לאחר ההחלטה לחבור יחד ולצעוד לזוגיות משגשגת או להיות הורה יחיד ועצמאי, מגיע לעיתים ההחלטה להביא ילדים לאור העולם. רגעים של אושר מחכים להורים הכמעט-טריים אבל הדרך הארוכה של תשעת החודשים מכילה גם תמהיל של חששות, שינויים גופניים, שאלות והתלבטויות בהליך הורות, הזוגיות וכלל המשפחה. – כדי להתמודד עם הסוגיות הקשות בתחום נבנה הקורס להכנה ללידה.

 

הכנה ללידה – הכלים הנכונים לחיים

הדעה הרווחת אומרת כי קורס הכנה ללידה מיועד רק לאם לעתיד אך אין זה תמיד נכון; קורס ההכנה ללידה נמשך לאורך מספר שבועות בהם הוא מתייחס גם לבן או בת הזוג של היולדת ודן בכל אחד מהשלבים, הקשיים, מערכת היחסים ורגעי האושר לאורך כל התקופה תוך מתן מסגרת וכלים המציבים את כל הרגעים בפרופורציה הנכונה תוך התמקדות על תרגול והפנמה של המצבים הנלמדים. מרבית הקורסים מכילים כלים רבים כגון: משחקי אסוציאציות, תרגילים גופניים, סימולציות, פיתוח הביטחון, ליווי המיילדת, שליטה בכאב, ודיונים מעמיקים בנושאים שנויים במחלוקת.

תקופת ההיריון חשובה, ומלאת קסם, אך צריך לדעת גם כיצד מתנהגים לאחר הלידה כאשר מגיעים לשלב גידול הצאצאים. כמו בכל רגע מלא אקשן בחיים, גם הלידה מהווה חלק מלא מתח בחייו של בן או בת הזוג לאישה היולדת, ולכן הקורס מעניק פרק שלם ל"כיצד בן/בת הזוג של היולדת צריכים להתמודד" גם בימים שאחרי.

 

כיצד בוחרים קורס הכנה ללידה?

הבאת תינוק לעולם הינו תהליך המשנה את חייו של כל הורה, את הדימוי העצמי שלו ואת תפיסת העולם ככלל, ולכן תמיד נרצה את הקורס הנותן לנו את ארגז הכלים הטוב ביותר לקראת הלידה – ומכאן עולה השאלה "כיצד בוחרים"?   

לפני בחירת קורס הכנה ללידה נסו לברר את הנקודות הבאות:

  • מטעם מי הקורס מועבר? – קיימים שיעורים רבים המועברים בצורה פרטית אך קיימים גם מספר אפשרויות קופות החולים ומרכזי טיפת חלב.
  • האם המדריכ/ה מוסמכ/ת? – התעניינו בפרטי המדריכים, היכן קיבלו את ההכשרה ובידקו האם הכימיה בינכם יציבה ואמיתית.
  • התייעצו עם חברים שעברו קורסים דומים והעלו לדיון את השאלה "מהי חווית הלידה המושלמת מבחינתכם" – את השאלה מומלץ להציג גם בפני המדריכים וכך לתת לפתיחות להירקם בינכם.
  • האם את מתכוונים לגשת לשיעור ביחד עם זוג חברים העוברים תהליך דומה? – לפעמים קיימות רגשות של תחרות בין זוגות, ולא מומלץ להביא אגרסיות מסוג זה לחוג הבא לתת מענה לתמיכה וייעוץ. לעומת זאת, אם אתם מרגישים כי חבריכם מחזקים את עמדתכם, שימרו עליהם קרוב.

 

לידה מוצלחת והורות פורה!


עוד באותו נושא

הריון מדומה

הריון מדומה - כך פועל קשר גוף-נפש

הריון מדומה הוא מצב פסיכוסומטי בו אישה מפתחת תסמינים גופניים של הריון כאשר בפועל לא מתפתח עובר ברחמה.

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!