בזמן ההיריון מגייס גופה של האישה את מירב כוחותיו על מנת לתת את הטוב ביותר לעובר הגדל בתוכה ובהיותה בשיא כוחותיה האישה נראית ומרגישה בריאה יותר. בכל זאת ישנן נשים הסובלות משלל סימפטומים במהלך ההיריון, לנשים אלו ניתן לעזור באמצעות טיפול הומאופתי.

בחילות, דלקות ומצבי רוח בזמן ההיריון? לא בהכרח

נשים רבות מקבלות בייאוש את הסימפטומים הלא נעימים שאופייניים לחודשי ההיריון, כמו בחילות והקאות, עצירות, דלקות בדרכי השתן, אנמיה או לחץ דם, עייפות, מצבי רוח ועוד. זאת, למרות שלא כולן חוות את הסימפטומים האלו ויש נשים רבות שאף מדווחות כי תקופת ההיריון הייתה עבורן תקופה של חזרה לקו הבריאות ובמהלכה אף נפתרו מעצמם סיבוכים בריאותיים שונים מהם סבלו אותן נשים קודם להריונן.

אז מה ההבדל בין אותן נשים עבורן ההיריון הוא תקופה של בריאות ופריחה, לבין אלו שסובלות ממגוון סימפטומים אשר מפריעים לתפקודן?

במצב מאוזן תקופת ההיריון אמורה להיות תקופה של בריאות ופריחה, יש נשים שאפילו נראות טוב יותר, פניהן זוהרות יותר, העור הופך לחלק ובריא יותר וכדומה. הדבר הטבעי שקורה במהלך תקופת ההיריון הוא שגוף האישה מגייס את כל מאגרי האנרגיות שלרשותו לטובת ההיריון והעובר ומהאנרגיות האלו נהנה לא רק העובר, אלא גם האם. יחד עם זאת, גופן של נשים רבות לא מצליח בכוחות עצמו לגייס את האנרגיות האלו ונדרש להן סיוע של תרופה הומיאופתית.

בשונה מתרופות שונות שמטרתן להקל באופן נקודתי על סימפטומים כאלו ואחרים שחווה האישה במהלך הריונה, התרופה ההומיאופתית מיועדת בראש ובראשונה לאפשר לה נגישות טובה יותר אל אותם מקורות אנרגטיים שטמונים בגופה. זו לא גזירה משמיים, אישה לא אמורה לסבול במהלך ההיריון, היא אמורה להיות בשיאה על מנת שתוכל לספק את מקסימום המשאבים הדרושים להתפתחותו התקינה של העובר. נשים רבות מסרבות ובצדק, ליטול תרופות קונבנציונאליות כמו אנטיביוטיקה או משככי כאבים  במהלך ההיריון מחשש שהתרופות יפגעו בעובר. ההומיאופתיה היא אחת השיטות היחידות שבאמצעותן ניתן לטפל באישה במהלך ההיריון, מבלי לגרום לתופעות לוואי או לנזק לעובר. יתרה מכך, הטיפול ההומאופתי באישה ההרה, מגביר את סיכוייה לחוות לידה טבעית וזורמת יותר, ללא התערבות מכשירנית.

ההומיאופת, למעשה, יתאים לאישה תרופה הומיאופתית, תרופה אחת ויחידה הדומה לתמונת מכלול הסימפטומים הייחודית של המטופלת. הגישה ההומיאופתית לוקחת בחשבון כי לכל אדם צורת הביטוי האישית שלו למחלות ולסימפטומים ולכן כל אדם יקבל תרופה שונה, בהתאם למצבו הפיזי והנפשי. לבד מההקלה בסימפטומים, אישה בהיריון הזקוקה לאיזון ההומיאופתי תרגיש יציבה יותר מבחינה רגשית, מצב רוחה ישתפר וכן חיוניותה הכללית.

גם בחדר הלידה עצמו, השימוש בתרופות הומיאופתיות בעיתוי הנכון יכול לעשות את ההבדל בין לידה ארוכה ומייסרת שסופה בוואקום או מלקחיים, לבין לידה טבעית וזורמת יותר. כמו כן, היום מרבים להשתמש בהורמון הסינטטי פיצוטין בכדי לגרום לצירים או כדי לזרז את הלידה. הפיטוצין מביא להתכווצויות מלאכותיות של הרחם, התכווצויות כואבות מאוד אך לא בהכרח אפקטיביות להתקדמות הלידה. תרופה הומאופתית שתותאם ליולדת בעיתוי הזה תביא לצירים סדירים ואפקטיביים, צירים טבעיים ופחות כואבים , לפתיחה מהירה יותר.

אני נוהגת לצייד מטופלות שלי לקראת הלידה בערכת לידה הומאופתית, הכוללת כמה עשרות תרופות, כי לעולם אי אפשר לדעת מראש לאיזו תרופה הן תזדקקנה. אני מדריכה את המלווים שלה, כיצד ליטול את התרופות במידת הצורך ועל אילו סימפטומים חשוב שהם ידווחו לי.

במקרה שלידה גרמה לקרעים רציניים, דימומים קשים ואף במצב של צניחת איברים אחרי הלידה, ניתן להתאים תרופה הומאופתית לאישה, על מנת לזרז את החלמתה.

 

על הכותבת:
כלנית קלו
עורכת ומנהלת פורטל רמדיס – פורטל רפואה משלימה.
הומאופתית קלאסית מקצועית, חברת האגודה להומאופתיה קלאסית.
לימודים והתמחות במשך 6 שנים בבי"ס ע"ש הנמן של שמואל שלו ובמדיסין, עוסקת בהומאופתיה משנת 2004.
בעלת ניסיון עשיר בטיפול בתינוקות, ילדים ופריון.
טיפול ומניעת מחלות כרוניות ואקוטיות וחיזוק המערכת החיסונית.
052-8432569

 

 

 


עוד באותו נושא

לעבור את ההיריון בדרך הקלה

חומרים רבים בגוף מופנים לבניית העובר וגורמים לחסרים אלו אצל האם. טיפים להקלת תופעות לוואי לא נעימות בתקופת ההיריון

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!