לאכול סופגניות בלי לסבול מצרבת? מסתבר שזה אפשרי

" />

33% מהאוכלוסייה סובלים מצרבת!

צרבת נגרמת בעיקר לאחר אכילת מזון שומני כמו סופגניות ולביבות

לאכול סופגניות בלי לסבול מצרבת? מסתבר שזה אפשרי

מאת: מומחי טאמס - טבליות להקלה מיידית של תופעת הצרבת

חנוכה הגיע ועימו המנהג היהודי לטרוף סופגניות. רוב הישראלים, ככל הנראה, יבלו את שמונת  ימי חנוכה בקרב בני המשפחה בהדלקת נרות ובאכילת סופגניות ולביבות. אך לא כולם יצלחו את החג שבעים ומרוצים כי מסתבר שכ- 33% מהאוכלוסייה הבוגרת בישראל סובלים מצרבת בכל ימות השנה ובחגים מספר הסובלים מהתופעה אף עולה. כך עלה מתוצאות סקר שנערך ביוזמת חברת התרופות גלקסו סמית קליין, (GSK) יצרנית טבליות טאמס לטיפול בצרבת באמצעות מכון גיאוקרטוגרפיה.

 

צרבת הינה תופעה הנגרמת כתוצאה מהחלשות שריר הטבעת המחבר בין הוושט והקיבה ומביא לחזרת תוכן חומצי מהקיבה. כתוצאה ממגע של חומצת הקיבה בוושט, נוצרת דלקת של הוושט המביאה לכאבים ולתחושת צריבה. הצרבת מלווה בתחושת צריבה בגרון ובוושט, הקנה דרכו עובר המזון מהפה לקיבה, ולעיתים גם בעלייה חזרה של תוכן הקיבה לפה. צרבת נגרמת בעיקר לאחר אכילת מזון שומני כמו סופגניות ולביבות או אכילת יתר. כמו  כן מאכלים ומשקאות כמו קפה, שוקולד, מזון חריף, אלכוהול וכן עישון מגבירים את החלשות השריר ועשויים להחריף את התופעה.

 

לכבוד חג החנוכה, נותנים מומחי GSK (גלקסוסמיתקליין), יצרנית ומשווקת טבליות טאמס, טיפים למניעת צרבת:

 

  • גם בחג החנוכה, היצמדו לתפריט של ארוחות קבועות במהלן היום, ואכלו לאט.
  • הימנעו משכיבה או פעילות גופנית מייד לאחר הארוחות ובמיוחד לאחר אכילת סופגנייה או לביבה.
  • שתו מים לפני ואחרי אכילת סופגניות  או לביבות על מנת לדלל את החומציות בקיבה.
  • הרימו את ראש המיטה בכ- 15 סנטימטר על מנת למנוע צרבת במהלך הלילה במיוחד בימים בהם אכלתם מזון שומני כמו סופגניות ולביבות.
  • אם החלטתם לאכול סופגנייה או לביבה, הימנעו מלשתות בצמוד אליה אלכוהול שכן הוא גורם להרפיית השרירים במערכת הבליעה ומחמיר את תחושת הצרבת.
  • אם הרגשתם צרבת כחצי שעה לאחר הארוחה, אל תתעלמו ממנה. היא עשויה לחלוף לבד כעבור כמה שעות אולם מומלץ ליטול טבליות המכילות סותר חומצה קלציום קרבונט המנטרל את חומציות הקיבה, אחת מהן המאפשרת טיפול מהיר היא טאמס EX.

 

חברת התרופות גלקסוסמיתקליין, (GSK) מציעה את טבליות טאמס EX (Extra) , להקלה מיידת בצרבת. הטבליות הן טבליות לעיסה המשרות בפה תחושה נעימה ורעננה במיוחד ובמקביל תורמות להשלמת רמת הסידן בגוף. טאמס EX, מגיע בטעמים של: מנטה, תפוז ופירות יער. טאמס EX מכיל סותר חומצה קלציום קרבונט המנטרל את חומציות הקיבה, מקל מיידית על תחושת הצריבה. טבליות טאמס EX מתמוססות בפה ובהגיען לקיבה , במגע עם החומצה, הן מנטרלות אותה תוך מספר דקות. את טאמס EX  במגוון הטעמים, ניתן להשיג בכל בתי המרקחת ורשתות הפארמה ברחבי הארץ

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?