ד"ר אפרים שמעיה, רופא מסורתי שהוא גם הומאופת, עוסק בדיקור ומתמחה בהיפנוזה, חקר את נושא האוטיזם משני צידי המתרס ועונה לשאלותיה של ד"ר אדית דניאל. ראיון מרתק וחשוב שכדאי לקרוא.

אוטיזם בראיית הרפואה המסורתית לצד הרפואה האלטרנטיבית

ד"ר אדית דניאל מראיינת את ד"ר אפרים שמעיה, רופא מסורתי שהנו גם בעל רישיון לטיפול בהיפנוזה, פרמקופיאה, עוסק בדיקור, את רוב שנות לימודיו השתלם בארצות הברית והנו בעל ניסיון רב עם אוטיסטים בגילאים מגוונים. בנוסף, פרסם מחקרים רבים, כולל בשיתוף אוניברסיטת חיפה, בנושא זה.

 

ספר בבקשה על מקרים בהם יצא לך לטפל ומה ההתרשמות שלך מהם.

מקרה אחד בו טיפלתי היה בילדה בת שלוש, למרות שרב מקרי האוטיזם הם בבנים. היא היתה מסוגלת לשכב על גבה ללא תנועה, ונראה שאהבה כשהחזקתי את ראשה. טיפלתי בה במשך שש פגישות, בביתה בנוכחות אימה, תוך שימוש בתרפיית קרניוסקרל. כל פגישה ערכה עשרים דקות, בהם היא התמודדה היטב והגיע לרגיעה עמוקה. היה לה שיפור לטווך ארוך באיכות השינה, בהפחתת חרדות, ובהפחתת התפרצויות זעם.

 

אשמח לשמוע על מקרה של אוטיסט בוגר. צריך לקחת בחשבון שילד אוטיסט יום אחד יגדל להיות בוגר ואם הבעיות, אלה שאפשר לטפל בהן, לא יטופלו בגיל צעיר הן עלולות להחמיר בגיל בוגר יותר.

מקרה נוסף בו טיפלתי, היה בבחור בשנות העשרים לחייו. לאותו בחור היו הבחנות פסיכיאטריות שונות במהלך השנים, הוא פיתח פרכוסים אפילפטיים, תרופה הומאופטית מסויימת שבחרתי לו עזרה מאוד בהפחתת ההתקפים האפילפטיים, ובהפחתת הצורך שלו בתרופות אנטי אפילפטיות. גם ההתנהגות שלו השתפרה מאוד והוא היה יותר נינוח בביתו, והראה שיפור בנושאים חברתיים.


האם יצא לך להיות נוכח בכנסים בעולם שמתמודדים ספציפית סביב שאלות שקושרות לתחום האוטיסטי?

כן. בכנס בפרג ב 2018 (הקונגרס העולמי ה 23 לפסיכיאטרית ילדים ונוער) שמעתי כמה הרצאות בנושא רפואה אלטרנטיבית לטיפול בילדים אוטיסטים. מיינדפולנס, מגע תרפויטי, וצליל תרפויטי, כולם נחשבו לטיפולים משלימים יעילים. בסוף שנות השישים ניסויים קליניים בסמים LSD ופסילוסיבן היו מקושרים  לשיפור תווך ארוך ביכולת ליצור קשר חברתי, להפחתת האלימות, ולהפחתת בתנועות רפטטיביות, כמו כן להפחתת דיכאון וחרדה.

 

אני מבינה שיש לך ניסיון גם בטיפול הומאופתי כפי שלי יש, באוטיסטים. אשמח שתפרט מההתנסות שלך.

נכון, אני גם הומאופת. לעיתים קרובות, במיוחד במטופלים מבוגרים, יש כבר לקיחה של תרופות, למשל תרופות אנטי אפילפטיות. אם הרופא שנתן את המרשם נשאל, בדרך כלל אין התנגדות להוספת תרופה הומאופתי, תזונה רפואית, או התעמלות תרפויטית.

 

האם היפנוזה יכולה לעזור לשפר את מצבו של האוטיסט?

כן, היפנוזה בהחלט יכולה לעזור לילדים אוטיסטים. במקרה אחד שדווח בספרות ב 1980, היה שימוש בהיפנוזה, ביחד עם מוסיקה על נער בן שש עשרה שהסכים ללמוד להיכנס להיפנוזה. המוזיקה סייעה בהעמקת ההיפנוזה, וסייעה בהשארת תזכורת אחרי ההפנוזה. המטופל דיווח שבכל פעם שרצה לנגוס באצבעו, חשב על המוסיקה ולא נגס.

 

מעניין מאד. מה לגבי טיפול תרופתי רגיל שזהו תחום התמחותך כרופא רגיל?

אני אופטימי בשימוש בתרופות פסיכידליות (המשפיעות על מסלול הסרוטונין) לטיפול בילדים אוטיסטים. כמובן שמינון נכון הוא מאוד חשוב בשביל לקבל שיפור בהתנהגות ובאמפתיה וביכולת לתקשר עם אחרים. תרופה אפשרית ועדינה נקראת הרמין (harmine), והיא נמצאת בעלי צמח הפסיפלורה. עלי הפסיפלורה הם ידועים ביכולתם לעודד שינה ולהרגיע, והם מוכחים על ידי ה FDA כבטוחים בתור תוסף תזונה. הייתי ממליץ להורי ילדים אוטיסטים לשאול את הרופא המטפל אם אפשר להוסיף כמות קטנה של תה עלי פסיפלורה, ולראות אם זה עוזר להתנהגות ומצב הרוח של המטופל.

 

 

Ephraim Shmaya Philip Lansky, M.D., Ph.D

Hypnotherapist - Pharmacognosist

Israel Hypnosis License 66581

Series Editor, CRC Press, USA

Research Fellow, University of Haifa

לקבלת פרטים ושיחת הסבר לגבי שיטת הטיפול של ד"ר אפרים,

שלחו בקשה בצירוף מספר טלפון להתקשרות לדוא"ל doctor.help1000@gmail.com

 

 

על הכותבת:
אדית מרלין דניאל מונרו כתבת לענייני בריאות
ד"ר ברפואה משלימה. אך לא רופאה
D.A.M. Ph.D & ַMBMD
dr.adit.marilyn@gmail.com
https://drnorma.wixsite.com/health
עובדת בחברות שמעניקות שירותי רפואה משלימה
https://www.femi.com/UC

 


עוד באותו נושא

מתחזקים לקראת ימי החורף הקרים...

החורף מתקרב אלינו בצעדים גדולים. איך ניערך אליו כמו שצריך?

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!