לחג האילנות והפירות היבשים יש משמעות נסתרת ועתיקה הקשורה קשר הדוק ללידה והתחדשות וכן לנשמת העם היהודי והבורא.

ט"ו בשבט כסמל ללידה והתחדשות

מקובלים העוסקים בקבלה מכירים היטב את המשמעות הנסתרת של ט"ו בשבט.

סדר ט"ו בשבט הוא עבורם הרבה מעבר לחגיגת פירות ואילנות, אלא בעל משמעות נסתרת שקשורה לנשמת הבורא ולנשמת העם היהודי.

 

טו בשבט למעשה נוצר ונועד עבור העוסקים בקבלה

בעיניים קבליות תהליכי נטיעת הזרע, השרשתו, צמיחת הגזעים הענפים העלים הפרחים והפירות שווה לשתילת הזרע בביצית, הפרייתה, גדילת ושיכפול אברים של התינוק ברחם ועד להפיכתו לאדם שלם המוכן להיוולד ולהביא את האור שלו לעולם - את הפרי שהבורא העניק לו - הענקה שהתרחשה ברמת ה DNA שלו.

 

הפירות הם הסמל לאהבת הבורא אותנו

הפירות הנסתרים עימם מגיע כל ילד לעולם הם הפירות המתוקים שאנו אוכלים, להזכיר לנו את הרב גוניות והמתיקות שבאהבת הבורא, המעניק לכל אדם שפע עצום של כישורים עימם הוא מגיע לעולם.

 

תהליך חפירת הגומות באדמה ושתילת השתילים הקטנטנים היא תזכורת לתהליך הפריית הגבר את האישה. המון זרעים מנסים את מזלם להפרות, מנסים לשתול את עצמם בתוך ביצית אחת, אותה ניתן להשוות לאמא אדמה. אלא שלא כמו ברחם ובהפריית ביצית, המזל הגדול שלנו הוא שכשאנו חופרים בור באדמה ושותלים שתילים רכים כולם כמעט נקלטים. למעשה, כל ילד וילדה מגיל ממש צעיר יכולים להקים גן שלם משתילת זרעים או שתילי עץ רכים באדמה, מה שמצביע על רוחב הלב העצום שיש לבורא כלפינו. הוא אף פעם אינו מתקמצן, תמיד חולק עימנו את היכולת לקחת משהו קטנטן ולתת לו תנאים של צמיחה שיהפוך לעץ גדול.  

 

בטו בשבט אכלו משלל פרי הארץ

בעידן העתיק אצל המקובלים אכלו ממפירות הארץ. לא רק פירות יבשים אלא המון סוגים של פירות אותם חילקו על פי המשמעות שלהם לקבוצות, בכל קבוצת פירות קיים נסתר בדרך אכילת הפרי. כל פרי מייצג שכבה אחרת במהות ובנשמת האדם ובדרגה הרוחנית אליה הוא צריך לעלות. הפירות הם כמו מדרגות רוחניות. למעשה כשתינוק נולד הוא דוחה באופן טבעי סוגים מסוימים של פירות ונמשך באופן טבעי לסוגים מסוימים של פירות.

 

על פי סוג הפירות אליהם נמשך האדם ניתן לדעת מאיזה עולמות ובאיזה דרגת נשמה הוא נמצא:

* האם הגיע לכדור הארץ כדי להתגלם בעולם העשייה, וצריך לעמול קשה? לזרוק את הקליפה של הפרי, לפעמים קליפה קשה כדי להגיע לתוכן הטעים בפנים.

* אולי הוא מגיע מעולם היצירה, מעולם האומנות? היצירה הדמיון. פירות שהגרעין נזרק אך נאכלים בשלמותם מסביב לגרעין מבטאים את עולם היצירה והדמיון.

* ואולי הוא מגיע מעולם הבריאה? ואז הוא ימשך לפירות שלמים שאוכלים אותם בשלמות בלי לזרוק כלום - כי הם מייצגים שלמות אחת ללא הפרדה, כמו התאנים למשל.

 

מבחינה בריאותית

בכל מקרה מבחינה בריאותית כדי לאכול פרי נכון רצוי לשלב בין המינים השונים. לא להעמיס בעודפי סוכר על המערכת באכילה של המון פירות יבשים ביחד כי זה יוצר עומס סוכר, שלא רק מאכיל אותנו אלא לצערנו גם את החיידקים וירוסים שחיים בתוכנו או סביבנו.

 

אבוקדו נחשב לפרי

אבוקדו, למשל, נחשב לפרי דווקא. אני ממליצה להכין מילקשייק טו בשבט המשלב אבוקדו, חלב שקדים ופירות יבשים לצד לא יבשים. טעם גן עדן לצד שמירה על איזון בריא בו המערכת לא קורסת מעודפי סוכר. 

 

 

חג שמח!

 

 

על הכותבת:

ד"ר אדית מרלין דניאל
(לא רופאה MD) ברפואה אלטרנטיבית
.D.A.M. Ph.D & ַַMBMD An Honorary Dr
https://drnorma.wixsite.com/health
dr.adit.marilyn@gmail.com

 


עוד באותו נושא

פיטורי עובדת בהריון

חוק שוויון ההזדמנויות בעבודה, הפלייה מחמת הריון, חוק עבודת נשים, אפליה מחמת מין, היעדרות בשל שמירת הריון, פיטורים ללא הודעה מוקדמת.

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!